ye-logo.v1.2

Прощання із загиблим в авіатрощі під Чугуєвом та початок відліку іудейського календаря - 7 жовтня в історії

Історія 1549
Наш земляк став одним із тих, кого забрало небо під час авіатрощі, що сталася 25 вересня 2020 року на Харківщині під час навчальних польотів
Наш земляк став одним із тих, кого забрало небо під час авіатрощі, що сталася 25 вересня 2020 року на Харківщині під час навчальних польотів. Фото: adm-km.gov.ua

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

7 жовтня 2020 року у Старокостянтинові прощалися із загиблим в авіакатастрофі під Чугуєвом, на Харківщині, курсантом-льотчиком Костянтином Зибюком. Наш земляк став одним із тих, кого забрало небо під час авіатрощі, що сталася 25 вересня 2020 року на Харківщині під час навчальних польотів. Того дня близько 21-ї години біля аеродрому під Чугуєвом впав літак Ан-26Ш. На його борту перебувало 27 людей: семеро членів екіпажу та двадцятеро курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. З усіх, хто перебував у літаку, вижив лише один курсант.

За самовіддане служіння українському народові, зразкове виконання військового обов’язку Президент України Володимир Зеленський нагородив посмертно медаллю «За військову службу Україні» Костянтина Зибюка та ще 25 військових, які загинули в катастрофі літака АН-26 під Чугуєвом.

Цей день в історії Хмельниччини

У статті «Репресовані керівники Кам’янець-Подільського музею» історик Валерій Нестеренко пише, що стосунки одного з фундаторів Кам’янець-Подільського музею Юхима Сіцінського з радянською владою були непростими зі самого початку.

Фактично з точки зору комуністів визначний дослідник історії Поділля був контрреволюціонером. Відповідно представники тодішньої влади чинили щодо нього різноманітні утиски з політичних мотивів.Наприклад, 7 жовтня 1922 року Вінницький губерніальний відділ політпросвіти розпорядився усунути Юхима Сіцінського від завідування Кам’янець-Подільським музеєм. Представники комуністичної влади мотивували тим, що «священнослужитель не може завідувати радянською установою». Пізніше Юхима Сіцінського повернули на посаду зберігача фондів музею, але праця вченого перебувала під негласним наглядом міського відділу Державного політичного управління. Це підтверджують раніше засекречені документи цього відомства.

7 жовтня 1990 року на колишньому хуторі Загальського було відкрито пам’ятний знак жертвам сталінських репресій. Нині цей хутір розташований хутір у східній частині села Кам’янка Кам’янець-Подільського району. До 1933 року він належав громадянину Загальському, а потім його забрало державне політичне управління при НКВС та перетворило в криваву катівню.

Приблизно в центрі хутора енкаведисти побудували велику дерев’яну будівлю, яку назвали «гаражем». Поруч з «гаражем» стояв кам’яний хлів трохи менший за розміром. Енкаведисти привозили сюди вночі арештованих і розстрілювали. До речі, серед розстріляних на хуторі Загальського був відомий український композитор, диригент і педагог Михайло Коссак. Як встановив краєзнавець Євген Назаренко, Михайла Андрійовича там розстріляли 2 січня 1938 року.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

• 3761 до нової ери - День створення світу згідно з віруванням іудеїв — від цієї дати бере відлік іудейський календар.
• 1913 рік - На заводі Генрі Форда в Детройті вперше у світі весь виробничий процес збирання автомобілів почав виконуватись за новою технологічною схемою — на конвеєрі. Це дало змогу скоротити тривалість процесу збирання автомобіля з 12,5 години до шести. Протягом року конвеєрний процес був удосконалений і цей час скоротився до 93 хвилин.
• 1944 рік - США, СРСР, Великобританія і Республіка Китай домовилися про заміну Ліги Націй на Організацію Об'єднаних Націй.
• 1952 рік - отримано патент на штрих-код.
• 2006 рік - На каналі 1+1 в Україні стартував проект «Танці з зірками», започаткований у Великобританії у 2004 році на телеканалі ВВС під назвою «Strictly Come Dancing». Його ведучими стали Тіна Кароль та Юрій Горбунов, а в журі теле-шоу були Григорій Чапкіс, Олена Коляденко, Олексій Литвинов. Переможцем проекту стала пара Володимир Зеленський і Олена Шоптенко.

У цей день народилися

• 1952 рік - Людмила Іванівна Турищева, українська гімнастка, чотириразова олімпійська чемпіонка (1972), дворазова чемпіонка світу та Європи, президент Федерації гімнастики України.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую