ye-logo.v1.2

Поява «жовтої преси», «хода за свободу» — 18 жовтня в історії

Історія 919
18 жовтня в Україні відзначають День боротьби з торгівлею людьми
18 жовтня в Україні відзначають День боротьби з торгівлею людьми. Фото: з архіву редакції

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

18 жовтня Європейський Парламент визначив Європейським днем боротьби з торгівлею людьми. Для України торгівля людьми – проблема досить актуальна, оскільки чимало громадян шукають заробітку за кордоном. Загроза того, що вони можуть потрапити у тенета торговців людьми є завжди. Подібні акції спрямовані на привернення уваги до цієї проблематики.

Два роки підряд, в 2018 і 2019, 18 жовтня у Хмельницькому відбувалася «Хода за свободу», яку присвятили тим, хто потрапив у ситуацію торгівлі людьми.

Цього дня у 2018 році близько сотні осіб, серед яких держслужбовці та студенти, пройшлись центром міста у колоні із чорними парасольками - символом боротьби із рабством. У 2019 році цього дня кілька десятків містян із чорним парасольками та інформаційними плакатами в руках символічно пройшлись майданом Незалежності. Цьогоріч аналогічну подію також організовують в обласному центрі.

;

Цей день в історії Хмельниччини

18 жовтня 1905 року у Проскурові (нині Хмельницький) розпочався страйк. Після попереднього страйку працівників цукрового заводу 25 вересня, багато страйкарів потрапили до в’язниці за непокору. Тож 18 жовтня люди знову вийшли на страйк з вимогою звільнити арештантів. Рушійною силою проскурівських страйків стали мешканці приміського села Лезневе, чимало яких працювало на Проскурівському цукровому заводі. Цього дня близько п’ятисот осіб вийшло на центральну вулицю Олександрівську (зараз Проскурівська), гуртувалися, радилися, але виступів не починали. Поліція міста боялася розганяти громадян, бо не було основної сили – війська. Та 19 жовтня вранці Олександрівська знову наповнилася людьми.

18 жовтня 2011 року у Хмельницькому на акцію протесту вийшли студенти. Під стінами облради та адміністрації вони висловили своє ставлення до цензури в комунальних засобах масової інформації Хмельницької області. Молодь прийшла з плакатами та п’ятьма старенькими телевізорами, які під час акції розмалювали написами "цензура" та згодом демонстративно розтрощили кувалдами.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

  • 1896 - на сторінках газети "Нью-Йорк джорнел" з'явився герой коміксу, прозваний Жовтим Кідом. Від нього пішло визначення "жовта преса".
  • 1918 - у Львові створено Українську національну раду.
  • 1921 - створена Кримська автономна республіка як частина радянської Росії.
  • 1922 - заснована британська радіомовна компанія Бі-Бі-Сі.

В цей день народилися

  • 1876 - народився Сергій Єфремов, український громадський, політичний і державний діяч, критик та історик літератури, представник неонародництва.
  • 1919 - народився П'єр Трюдо, канадський політичний і державний діяч, який зробив Канаду незалежною від Британії.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую