ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Зіньківська ковбаса та захоплення Проскурова — 18 листопада в історії

Історія 2382
18 листопада 1920 року принесло Проскурову чергові доленосні зміни
18 листопада 1920 року принесло Проскурову чергові доленосні зміни. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Наприкінці вересня під час масштабного наступу Армії Української Народної Республіки вдалося відбити у ворога Проскурів. Тоді ж було взято у полон 2 тисячі 800 червоноармійців і чотири бронепотяги. Попри здобуту перемогу, Проскурів ненадовго залишився в руках української влади.

Саме цього дня, 18 листопада, 1920 року в місті була встановлена радянська влада. Проскурів окупували бійці кавалерійської бригади Котовського й 135-ї стрілецької бригади Голубенка, які перед цим розбили українські частини групи генерала-хорунжого Загородського.

Нова влада у березі 1923 року через ліквідацію повітів сформувала Проскурівський округ, до складу якого увійшли колишні Проскурівський і Летичівський повіти. А замість ліквідованих волостей утворено 16 районів. Й у жовтні того ж року було ухвалено постанову Подільського губвиконкому про організацію у Проскурові міської ради.

Цей день в історії Хмельниччини

18 листопада 2015 року поблизу села Гречишкине Луганської області загинула медик із Ярмолинеччини 47-річна Алла Вовк. Героїня перевозила поранених з поля бою до шпиталю. Її життя забрала трагічна аварія: в автомобіль з пораненими врізалася вантажівка.

18 листопада 2019 року жителька Кам’янця-Подільського Катерина Таірова встановила рекорд України. Він був записаний у Національний реєстр як «Відтворення найнижчої ноти жіночим голосом» (нота «соль» великої октави G2) частотою 98 Hz у виконанні Катерини Таірової».

А торік цього дня сайт «Є» писав, що зіньківську ковбасу внесли до енциклопедії української гастрономічної спадщини. Її головними особливостями є чорний колір і неповторний аромат. Здавна цю страву готують жителі села Зіньків колишнього Віньковецького району. Саме вони є носіями традицій її приготування. В енциклопедії «Гастроспадщина України» також представили оригінальний рецепт зіньківської ковбаси.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

1916 рік — Після п’яти місяців жорстоких боїв закінчилась битва на Соммі (річка на півночі Франції). Ця наступальна операція англо-французьких військ мала трагічний результат. Їм вдалося захопити лише приблизно 300 квадратних кілометрів ворожої території. Натомість серед вбитих, поранених і зниклих безвісти нараховувалося 600 тисяч французів і англійців та 650 тисяч німців.

1932 рік — Вийшли постанови Центрального комітету Комуністичної партії України «Про заходи щодо посилення хлібозаготівель» і його політбюро «Про ліквідацію контрреволюційних гнізд та розгром куркульських груп». Таким чином радянський режим посилив репресії проти українських селян. Спланована конфіскація у них урожаю зернових та решти харчів впродовж 1932-1933 років стала вбивством селян голодом. Як наслідок, Голодомор спричинив загибель приблизно 3 мільйонів 941 тисячі людей.

1978 рік — У сільськогосподарській комуні в джунглях Гаяни здійснили колективне самогубство члени секти Джима Джонса «Храм народів». Серед 913 жертв було 276 дітей і людей, яких змусили прийняти смертельну дозу ціаніду або просто застрелили.

В цей день народилися

1847 рік — Володимир Навроцький, український економіст, статистик і публіцист.

1859 рік — Кость Левицький, український правознавець, історик, письменник і перекладач. Був головою Державного секретаріату Західної Української Республіки, засновником і головою Національної Ради у Львові.

1913 рік — Георгій Майборода, український композитор, автор опер «Мілана», «Ярослав Мудрий», «Тарас Шевченко», симфоній і симфонічних поем «Лілея», «Каменярі»)…

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую