ye-logo.v1.2

Хмельниччина у сніговій пастці, жакемар на вежі — 16 грудня в історії

Історія 6346
Колишній музей Миколи Островського у Шепетівці будувався впродовж 1974-1979 років. 16 грудня 2016 року його внесли до Державного реєстру нерухомих пам
Колишній музей Миколи Островського у Шепетівці будувався впродовж 1974-1979 років. 16 грудня 2016 року його внесли до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Фото: shepetivka.com.ua

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Торік цього дня в Хмельницькій обласній лікарні відбулося урочисте відкриття центру лікування інсультів та реабілітації. Він розміщений у сьомому корпусі медзакладу і розрахований на 35 пацієнтів. Для цього у лікарні провели капітальний ремонт і закупили необхідне обладнання. Зокрема, з обласного бюджету на ремонт було виділено 3,6 мільйона гривень. Закупівля устаткування проходила коштом державної скарбниці, а також допомагали меценати

«У цьому центрі хворим на ішемічний інсульт, наприклад, проводять інвазійні ендоваскулярні втручання. Під час таких операцій зі судин головного мозку та шиї видаляються тромби. Це допомагає врятувати життя людини і повернути її до нормального стану», — розповідав під час відкриття центру директор обласної лікарні Яків Цуглевич.

Крім операцій, тут також проводять ранню реабілітацію пацієнтів. Зокрема, після пережитого інсульту, людей одразу вчать їсти, говорити та робити перші кроки.

Цей день в історії Хмельниччини

16 грудня 2016 року будинок музею Миколи Островського, який нині називається Музеєм пропаганди, було внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Тодішній Літературно-меморіальний музей Миколи Островського в Шепетівці відкрили 22 грудня 1946 року. В радянські часи тисячі людей їхали до Шепетівки, щоб побувати в музеї письменника. Невеличке приміщення не могло вмістити потік відвідувачів. Тому в 1969 році на пленумі Шепетівського міськкому було прийнято рішення про будівництво нового приміщення та створення фонду будівництва музею.

Будівництво розпочалося у 1974 році, а 16 червня 1979 року відбулося урочисте відкриття нового приміщення музею, яке і стало державною та місцевою пам’яткою.

Нині фонди музею нараховують 29,9 тисячі одиниць збереження. Здебільшого це матеріали, пов’язані з радянською добою, з історії України, шепетівського краю, а також з життям і творчістю Миколи Островського.

28 березня 2020 року депутати Хмельницької обласної ради прийняли рішення перейменувати літературно-меморіальний музей Миколи Олексійовича Островського на Музей пропаганди.

16 грудня 2012 року Хмельниччина опинилась у сніговій пастці. Цього дня через масштабні снігопади та заметілі були заблоковані дороги державного та місцевого значення. Сніг, який падав впродовж двох діб, не встигали прибирати ні на трасах, ні у містах. Відновили рух на автошляхах лише ввечері 17 грудня. Тоді рятувальники та поліція звітували про те, що за майже дві доби у Хмельницькій області зі снігових заметів звільнили 445 автомобілів, в яких перебувало понад 1 тисяча 400 людей. А карети швидкої медичної допомоги доставляли хворих до лікарень на буксирі.

Два роки тому цього дня кореспонденти сайту «Є» писали, що у Хмельницькому на вежі кінотеатру «Планета» встановили жакемара — рухому годинникову скульптуру, яка в певні години грає музику. Вартість скульптури та її встановлення становили 280 тисяч гривень.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

  • 1773 - «Бостонське чаювання», де жителі Бостона викинули в море вантаж чаю з англійського судна на знак протесту проти митної політики Великої Британії. Ця подія призвела до американської війни за незалежність.
  • 1899 - вихідцем із Британії Альфредом Едвардсом засновано футбольний клуб «Мілан».
  • 1979 - уперше людина подолала звуковий бар'єр, пересуваючись по поверхні Землі (американський автогонщик Стен Барретт).
  • 2015 - Окружний адміністративний суд Києва заборонив діяльність Комуністичної партії України.

В цей день народилися

  • 1770 - народився Людвіг ван Бетховен, німецький композитор, представник віденської класичної школи.
  • 1775 - народилася Джейн Остін, англійська письменниця ("Гордість і упередження").
  • 1963 - народився Ларс Ульріх, датський рок-музикант, ударник групи Metallica.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую