ye-logo.v1.2

Заснування «Просвіти», реорганізація польських шкіл на Поділлі — 20 грудня в історії

Історія 1750
Одинадцять років тому в Хмельницькому цього дня провели парад казкових персонажів
Одинадцять років тому в Хмельницькому цього дня провели парад казкових персонажів. Фото: з архіву

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

У Хмельницькому 20 грудня 2010 року пройшов парад казкових персонажів. Участь у ньому взяли понад тисячу казкових учасників. Колона пройшла центральними вулицями міста до майдану Незалежності, де відбулося урочисте відкриття головної ялинки області.

Нині у Хмельницькому теж тривають святкові передноворічні гуляння. Минулого тижня на Різдвяному ярмарку влаштували Андріївські вечорниці, дітлахам організували свято Миколая, а спортивні активісти провели костюмований забіг. Також у ляльковому театрі діє резиденція святого Миколая.

Цей день в історії Хмельниччини

20 грудня 1935 року політбюро компартії схвалило постанову, якою констатувало наявність у республіці «штучно створених польськими націоналістами національних шкіл». Особливо це стосувалось Проскурівського, Волочиського, Городоцького, Сатанівського районів. Через це спеціально створеній комісії доручалось розробити проєкт пропозицій про реорганізацію польських шкіл і про переведення їх на українську мову. Окреме дорученням зобов’язували «замінити всіх вчителів націоналістів в польських школах радянськими вчителями». Таким чином в області затвердили перелік 117 польських шкіл, які підпадали під таку реорганізацію.

20 грудня 2011 року у в обласному центрі закінчилась довгострокова акція підприємців та чорнобильців, яка розпочалась 14 грудня. Мітингувальники вимагали виконати їхні вимоги, а саме: відправити у відставку президента, уряд, Верховну Раду, скасувати Податковий кодекс, «спрощенку», а також виплачувати чорнобильцям та дітям війни те, що гарантовано законом. 20 грудня, як і обіцяли організатори акції «Вимоги народу виконати», на майдані відбувся черговий мітинг. Щоправда, вже не такий чисельний. І на початку акції заявили, що наметове містечко згортається.

20 грудня 2017 року у Хмельницькому презентували праці подільських дослідників. Це науково-популярні книги, в яких йдеться про окремі історичні періоди розвитку області. Видання розкривають тему замків та фортець Пізнього середньовіччя і карти XVI-XVII століть. Працювали над ними дослідники Володимир Захар’єв, Ігор Старенький та Сергій Шпаковський.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

  • 1868 – у Львові засновано українське товариство «Просвіта».
  • 1892 – американські інженери отримали патент на пневматичні автомобільні шини. До цього шини робилися з монолітної гумми.
  • 1963 – більш ніж через два роки після зведення, уперше для мешканців Західного Берліна дозволили прохід через Берлінську стіну для одноденного відвідування родичів у східному секторі міста.

В цей день народилися

  • 1901 — народився Роберт Джемісон ван де Грааф, американський фізик, винахідник (генератор ван де Граафа).
  • 1970 — народився Тодд Філліпс, американський сценарист і кінорежисер («Похмілля у Вегасі», «Джокер»).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую