ye-logo.v1.2

Художник, скульптор, науковець

Історія 1711

Гармонійно вписується в архітектуру приміщення Київської міської ради бронзовий герб столиці України висотою до двох і шириною більше одного метра.

Це творіння рук заслуженого художника України, члена спілки дизайнерів, відомого скульптора, нашого земляка Віталія Сівка. Малі герби Києва, виготовлені ним з бронзи та гіпсу, стали невід’ємними атрибутами багатьох столичних районних державних адміністрацій.
Народився Віталій Йосипович 1953 року в селі Вихилівка Ярмолинецького району. З відзнакою закінчив столичні художньо-промисловий технікум та державний художній інститут. Тривалий час працював проректором з навчально-методичної роботи, професором, завідувачем кафедри промислового дизайну Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. У співавторстві з Володимиром Щуром виготовили ряд скульптур, що з’явилися останніми роками на столичних вулицях і схвально сприймаються киянами та гостями столиці. Це і бронзовий Паніковський на вулиці Прорізній, і Проня Прокопівна зі Свиридом Голохвастовим на знаменитому Андріївському узвозі, і пам’ятник актору Леоніду Бикову у столичному парку Слави.   Віталій Сівко брав активну участь у відновленні монумента княгині Ольги і в роботі над пам’ятником Ярославу Мудрому. Доклав рук митець й до скульптурного барельєфа з бронзи і золота Архистратигу Михаїлу, що встановлений у Михайлівському Золотоверхому монастирі Києва. Він виготовляв нагрудні знаки знаменитих педагогів Антона Макаренка, Петра Могили, Василя Сухомлинського, Софії Русової «За наукові досягнення» на замовлення Міністерства освіти і науки України.
У мистецьких колах та й широкому загалу добре відомий як скульптор, автор багатьох пам’ятників, скульптурних груп, пам’ятних знаків, меморіальних дощок в Україні, Японії, Сполучених Штатах Америки, на Кубі. Розробив ескізний проект пам’ятника жертвам голодомору в Україні 1932-1933 років для вставлення у Вашингтоні і передав Українському конгресовому комітету, що знаходиться в Києві.  У розквіті сил і таланту пішов з життя наш славетний земляк, але добра слава і згадка про нього назавжди залишаться у серцях багатьох мільйонів людей, які милуються його пам’ятниками та скульптурами.
  

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Інформація з інших ресурсів

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую