Гаряча тема:
- Війна
Його професія — скрипаль

Зіграти джаз і фанк на скрипці? Для Антона Вараниці — це запросто!
Для хмельничанина Антона Вараниці гра на скрипці — це хобі і улюблена робота. Він бере участь у різноманітних мистецьких проектах, грає сольно та сесійним музикантом у гуртах, виступає на корпоративах та благодійних концертах. Він зі своєю скрипкою навіть їздив на заробітки до Китаю...
В той же час Антон вважає, що музикант не повинен витрачати на репетиції цілі дні, відшліфовуючи техніку і доводячи гру до автоматизму. Потрібно переключатися на інші, не менш улюблені справи, (в його випадку це велоспорт та фотомистецтво), й усі свіжі емоції відобразяться потім у музиці.
Казковий початок
А почалося все у дитинстві. Батько Антона теж скрипаль, але самоучка. Він хотів віддати сина у музичну школу, але той спершу пручався, а коли надумав — набір закінчився. Та восьмирічного Антона батько привів до директора і сказав: “Записуйте його на будь-яке відділення, але тільки не на скрипку”. Але тут зайшла його майбутня учителька і вмовила батька, щоб син пішов його стежкою. Так, за збігом обставин чи за примхою долі Антон став скрипалем.
Після цього було навчання в музичному училищі, а ще пізніше Антон вирішив здобути технічну спеціальність і став математиком. “Коли я навчався у Хмельницькому національному університеті, то грав в ансамблі “Юність Поділля”, з яким гастролював у багатьох європейських містах”, — розповідає Антон.
Хлопець сподівається, що технічні знання йому знадобляться (хоча він їх і так активно застосовує), однак життя планує і надалі пов’язувати з музикою.
Для заробітку він грає на весіллях, днях народження та корпоративах, для душі — на великих концертах, де вирують бурхливі емоції, та у затишній атмосфері камерних заходів. А ще — у костьолі і навіть на... вулиці. Час від часу Антона з електроскрипкою можна побачити на Проскурівській, де він популяризує своє мистецтво.
“Хочу показати, що на скрипці можна зіграти не лише класику чи поп-музику, а й drum’n’bass, R’n’B, навіть dubstep. Електроскрипка має дуже багато можливостей”, — запевняє музикант. Улюблені його стилі — джаз і фанк, у яких він хоче досягти високої майстерності.
Дві скрипки
У Антона є дві скрипки, акустична і електрична. Перша, виготовлена закарпатським майстром, дісталася йому від покійного батька.
“Вона мені дуже дорога, та й звучить добре. Акустичну скрипку краще відчуваєш під час гри, стаєш з нею єдиним організмом”, — каже митець.
Втім, сучасна музика бере своє, для цього потрібний електроінструмент, який можна підключити до апаратури підсилення звуку, накласти найрізноманітніші звукові ефекти.
“Електроскрипка має дуже великі можливості. Вже з’явилися інструменти з MIDI-виходами, що дозволяє знімати звук з кожної струни окремо і таким чином значно збільшує спектр обробки”, — пояснює скрипаль.
Втім, і стара добра акустика залишається для скрипаля невід’ємною частиною його життя.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: