ye-logo.v1.2

Острів скарбів для мандрівників

Культура 1437

Кам’янець-Подільський відкрив туристичний сезон

Кам’янець-Подільський знову і вкотре виявився єдиним та унікальним. За інформацією заступника міського голови Олега Демчука, жодне інше місто в нашій державі не відзначає відкриття туристичного сезону як окреме свято. У стотисячному Кам’янці четвертий рік поспіль відкриття перетворюється на справжній фестиваль. Свято гостинності.
Цьогоріч у Кам’янці завершили розробку бренд-буку старовинного міста, який уже презентували в березні в Києві. Символом старовинного міста обрано острів скарбів, і кожного мешканця та гостя запрошують знайти свій власний скарб. Дехто вже відшукав. Наприклад, власниця готелю «Аmadeus-klab» Людмила Борусевич. Під час будівництва закладу натрапили на підвали 16 століття, до яких кілька століть не торкалася людська рука. Їх зберегли, щоб гості могли теж відчути атмосферу минулого.

Кашалапа і «вибори» торта
Конкурси барменів, майстер-класи кухарів, офіціантів та кондитерів довели: крім споглядання історичних па-м’яток та краєвидів, гості матимуть неабияку потіху й для шлунка. А господині зможуть роздобути такі рецепти, які апробовані ще нашими пра-пра… та незаслужено забуті. З цього приводу окремо хочеться розповісти про перший фестиваль «Подільський п’єц», що відбувся в рамках відкриття сезону в селі Руда, на садибі «Хмільна застава». У 43 куренях, що їх облаштувала кожна сільська рада курілися печі та вогнища, пахли лежні, шулики, вергуни, пундики, крученики, пшеничні вареники, гречані пироги та кукурудзяні галушки, лоскотала ніздрі смаженина та печеня, ковбаси та заливне з грибів… Намір спробувати усе довелося швидко залишити. Навіть здорованям не впоратися з такими горами смачнючої їжі! Найбільше дивувалися дегустатори з цілої низки пісних страв, що їх наготували подолянки. Бо ж то міф, що в піст без м’яса нема чого їсти. Журналісти і ті строчили в своїх блокнотах кухонні секрети, бігаючи від печі до печі. От, до прикладу, «кашалапа». Беремо пшоно, добре його миємо та кидаємо в підсолений окріп, далі засипаємо квашеною капустою, а доваривши до готовності, засмачуємо смаженою на олії цибулею. Пальчики оближеш!
У ресторані «Клеопатра» влаштували «вибори» кращого торта з брендом «Острів скарбів». Голосували, як і на-лежить, бюлетенями. Один із красенів потім дістався представникам засобів масової інформації, котрі влаштували перший чемпіонат з боулінгу в клубі «Галактика» на базі «Гала-готелю».

Кам’янецька Одісея
Вона почалася в селі Велика Слобода на туристичному комплексі «Дністровська рів’єра», дітищі Олександра Мамчура. Тур Дністром тривав майже годину, поки корабель не причалив біля нової «Ксенії» у Врублівцях. Скелі над Дністром неповторні, а в воді таїться немало риби. На «Рів’єрі» нам показали голову велетенського сома, яка прикрасила нині піч. Те, що риба в річці ще є, свідчили численні «поплавки» з пластикових пляшок, під якими були, безперечно, сіті.
У «Ксенії» за участю очільників міста та району, заступника міністра культури і туризму України Юрія Зубкова відбулися презентації зелених садиб району. Кожна – особлива. Це видно навіть із буклетів та альбомів, а познайомитися зі всіма з виїздом на місце – не вистачить і місяця. Проте, не буде у туристів і проблеми: куди себе подіти після відвідин Старої фортеці та оглядин Лаури в Кафедральному костьолі. Свої принади є й у районі. А що вже тиша, краса, романтика – благодать! «Ми щасливі, що поруч із нами таке місто, яке зуміло прийняти майже 300 тисяч туристів за минулий рік, – сказав голова райдержадміністрації Ростислав Ярема, – нам є де вчитися». Варто зазначити – район вельми талановитий учень.

Лазерна веселка
Серед найважливіших здобутків – підписання угод про співпрацю на 2009 рік з містами-партнерами. Для укладення договору про міжнародну повітряну фієсту на честь 225-річчя повітроплавання в Україні Анатолій Нестерук разом із головою української федерації повітроплавання В’ячеславом Гардашніком ступили на «борт» аеростата. На фієсту завітайте в жовтні. Календар усіх наступних фестивалів теж презентували. Цьогоріч до переліку додався новий – «Ретрофест», свято в стилі 20-х років минулого століття.
А найцікавішим заходом журналісти назвали першу в Україні звуко-світлову виставу «Погляд крізь віки», що повела вглиб найдавнішої історії Поділля. Автори – Ігор Скальський та ТзОВ «ТехАрт» планують показати подібні в багатьох замках України. Але Кам’янець першим на власні очі побачив лазери, які бувають усіх кольорів веселки.
А ось презентація фільму Володимира Бортка «Тарас Бульба» (стрічка знімалася в Кам’янці) викличе ще немало суперечок. Бо ми піднімаємо Україну, а нас кличуть в нєдєлімую імперію. Добре, що двоє талановитих українців актор Богдан Ступка та головний художник фільму Сергій Якутович прибули на зустріч із глядачами і запевнили, що раз фільми про нас знімають, значить, ми народ неординарний. А оскільки все більше знімають у Кам’янці – то місто скарбів може стати ще й вітчизняним Голівудом.Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую