ye-logo.v1.2
17 Січня, 2019

Ікону зберегли для нащадків звичайні городочани

Олена ЩЕГЕЛЬСЬКА Культура 3042

Відомо чимало випадків зцілення від недуг та інші милості, які люди отримали після молитов перед чудотворною іконою Святого Антонія, що зберігається у Городку

 Загалом же ікона Святого Антонія Падуанського відома близько 400 років. Спочатку образ знаходився в костьолі францисканців у Кам’янціПодільському. Але татари, переконавшись у чудотворних властивостях ікони й злякавшись її сили, змусили прибрати її з храму. Тому у 1787 році ікону перевезли до Городка, де вона деякий час зберігалася у костелі Святої Анни, збудованому у 1732 році. Відтоді Святий Антоній став покровителем Городка. Після будівництва у містечку нового храму єпископа та мученика Святого Станіслава, чудотворний образ перенесли туди, де він залишався аж до знищення костелу радянською владою у 1935 році. Відтоді ікону переховували місцеві мешканці. Як розповідали старожили, зображення Святого Антонія з дитятком на руках церковний сторож вирізав з рами, обгорнув його навколо тіла й, під пильними поглядами енкаведистів, виніс з костелу. Є відомості, що до війни образ переховувала Кася Кисилівська, яка довгі роки була презесом (головою) каплички в Городку. У 1957 році ікону намагалися реставрувати. Весь образ разом із фрагментом і оригіналом тоді був замальований. Але чудотворні ікони не гинуть... Наприкінці сімдесятих – на початку вісімдесятих років, завдячуючи тодішньому настоятелю парафії отцю Владиславу Ванагсу, на місці каплиці збудували храм – перший за часів комуністичної влади в Україні. Образ Святого Антонія переселився туди.
Перекази про чудотворність ікони люди передають від покоління до покоління. За часів Союзу в день Святого Антонія (13 червня) до містечка з’їжджалися віруючі з усіх колишніх республік – католики, православні, євреї, протестанти. Збереглася ця традиція й донині. Тепер на день Святого Антонія до храму приходять майже усі мешканці райцентру, приїжджає сила-силенна гостей. Святого Антонія прохають про зцілення від недуг, деколи смертельних. «Якось одна жінка, яка приїхала до Городка з Тернопільщини, розповіла, що кілька років тому у неї була невиліковна хвороба суглобів, – розповідає отець Віктор Лутковський. – Люди порадили їй приїхати до Городка, помолитися Святому Антонію. Після поїздки вона швидко одужала, тепер може вільно ходити. Відтоді жінка навідується сюди щороку. Ще один приклад. В однієї моєї знайомої дочка захворіла на рак – усі обстеження підтвердили діагноз. Потрібно було їхати до Києва й рятувати дівчину. Жінка прийшла до храму й попросила про молитву до Святого Антонія за зцілення для дочки. Після того дівчина поїхала до лікарні й виявилося, що хвороба відступила, і це підтвердили обстеження. Крім того, є багато свідчень, що Святий Антоній допомагає при втраті якихось цінностей. Власне, таке диво сталося і з тодішнім настоятелем парафії отцем Владиславом Ванагсом. І ці дива – не якісь забобони чи чари, а справа віри у Господа. Про заступництво Святого Антонія треба просити з чистою душею і великою вірою у Бога».

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Останні оголошення

Останні фото та відео