ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому відкрили виставку, де Григорій Сковорода смажить млинці, а Андрей Шептицький читає реп

Культура 3778
Видатних українців показали у сучасній графіці
Видатних українців показали у сучасній графіці. Фото: автора

Це виставка плакатів, на якій видатних українців зобразили у сучасній графіці.

У Хмельницькому художньому музеї відкрили виставку плакатів «Діячі України». Це проект київського клубу ілюстраторів «Pictoric», у якому молоді українські художники спробували осучаснити шаблонні портрети зі шкільних підручників. Тому на плакатах не побачиш Шевченка у кожусі й шапці, Сковороду з клунком за спиною, чи Сірка з вусами і оселедцем.

За три роки існування цей проект нараховує вже близько 115 зображень діячів, а починалося все з двох десятків плакатів для дитячого форуму видавців у Львові.

Зі слів Олега Грищенка, художника і співкуратора клубу «Pictoric», на плакатах вони відтворили сучасний погляд на діяльність видатних українців, подекуди навіть дуже нестандартно. Таким чином ілюстратори хотіли відійти від канонічних і беземоційних зображень письменників, як у підручниках, і привернути до них увагу молоді, у першу чергу, як до яскравих особистостей.

Зараз таких плакатів вже є більше сотні.

У 2014 році проект викликав великий резонанс, тож його вирішили розширити – до письменників додали художників, вчених та інших історичних постатей.

Олег Грищенко розповів, що починаючи з 2015 року «Діячів…» показують у різних містах України.

Ця виставка існує у декількох різновидах. У Хмельницькому представили її міні-варіант, але є ще серія великих плакатів, які виставляли в адміністрації Президента України, в аеропорту Борисполя, а також у Львові.

Деякі заклади навіть купують роздрук плакатів для постійної експозиції.

«Під Києвом є село Хотів, і там в загальноосвітній школі виставка «Діячі України» діє на постійній основі. Батьківський комітет купив у нас серію плакатів і виставив їх у холі школи. Це дуже чудово, бо ми приблизно на це й розраховували: діти навчаються і постійно на них дивляться» – розповів Олег Грищенко.

 

У художній музей привезли 94 плакати. Це майже 90% від загальної кількості робіт у проекті.

Також співкуратор клубу «Pictoric» зазначив, що цей проект не є закритим – через деякий час ілюстратори його продовжать, тому що «в Україні є так багато цікавих діячів, що поставити на ньому крапку просто неможливо».

Минулого року хмельничанин Олександр Швець купив ілюстровану книгу «Діячі України».
Тепер – прийшов подивитися на роботи вживу.

«Книгу придбав минулого року на виставці "Тіні незабутих предків" у Києві. Звернув на неї увагу через дуже цікаві ілюстрації. У мене просто дружина – дизайнер, тому купував для неї» – поділився чоловік.

Ілюстратори пропонують альтернативу шаблонним портретам зі шкільних підручників.

Таким чином вони прагнуть популяризувати українську історію і культуру серед молоді.

 

У деяких роботах видатних українців зобразили дуже нестандартно.

У художньому музеї виставка плакатів «Діячі України» діятиме до 2 квітня.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую