clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail

В обласному центрі відкрили виставку, присвячену історії сусідньої країни

На відкриття завітало багато людей

На відкриття завітало багато людей. Фото: kultura.km.ua

Світлини зображують деморалізацію і знищення людей, яких торкнулись жахіття війни.

 У Хмельницькому відкрилась виставка “Втрачена Річ Посполита”. Як зазначають в управлінні культури області, виставк створена Інститутом Національної Пам’яті у Варшаві в рамках дослідницької програми “Втрачена Річ Посполита”.

Світлини, представлені на виставці, можна поділити на три частини: “Духовність”, “Суспільство” і “Спадщина”, які створюють певну подорож Польщею, яка безповоротно зникла в 1939 р. На кількадесятьох таблицях представлено вибрані приклади історії знищення поляків, євреїв, українців, циган, білорусів, цілих суспільних груп, нових категорій ворогів, вигаданих нацистами і комуністами, а також найбільш беззахисних – дітей.

“Програма “Втрачена Річ Посполита” відзначалася виразним науковим характером, мала на меті оцінити збитки, котрі зазнала Польща і поляки від німецької та радянської окупації у 1939 – 1941 рр., протягом 45 років панування комуністів в країні. Нашим завданням був опис й аналіз як безпосередніх і невідворотних , так і непрямих втрат, зумовлених тим, що післявоєнна Польща опинилася у зоні абсолютного радянського домінування, котре мало багатозначні, довготривалі політично-військові, економічні, соціальні, культурні наслідки”, – зазначає дослідник Єжи Еіслєр.

На відкриття виставки завітали віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці Войчєх Мрозовскі, голова обласного осередку Спілки поляків України Франц Міцінський, спеціалісти управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації, директор Державного архіву Хмельницької області Володимир Байдич, небайдужі хмельничани.

Виставка вже побувала в країнах Європи та США. Вона адресована не тільки полякам у Польщі або за її межами, вона для всіх, хто цікавиться історією.

В обласній бібліотеці для юнацтва з експозицією можна познайомитися до 29 березня ( вул. Соборна, 33).

Система Orphus
Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відео

Курси валют на 25.04.2018
купівля
продаж
Міжбанк
$
-
-
-
-
-
-Архів новин

<<Квітень 2018>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30