ye-logo.v1.2
28 Січня, 2020

В Чорному Острові вшанували пам’ять байкаря Леоніда Глібова

Ірина ОЛІЙНИК Культура 1708
Викладав Глібов в Чорному Острові історію та географію у дворянському училищі
Викладав Глібов в Чорному Острові історію та географію у дворянському училищі. Фото: commons.wikimedia.org

У цьому селищі він свого часу жив і працював.

У селищі Чорний Острів вкотре провели конкурс читців та театральних колективів імені Леоніда Глібова. У цьому селищі свого часу жив і працював славетний байкар. Відтак в селищі шанують українського поета здавна: одна із вулиць містечка носить його ім’я, вже понад 10 років тут діє літературно-краєзнавчий музей українського поета-байкаря, а поруч зі школою встановлено пам’ятник Леоніду Глібову.

«Проводять цей конкурс в Чорному Острові неспроста. Семе тут відомий байкар жив та вчителював тривалий час. В селищі були роки його плідної творчості – тут він написав 72 байки і 4 пісні. Викладав Глібов в Чорному Острові історію та географію у дворянському училищі. В архівах є згадки про той час. Зокрема в жовтні 1856 року смотритель Чорноострівського училища надсилав відомості про вчителя Глібова, де зазначав, що той має вік 30 років, платню 300 карбованців сріблом на рік, дружину Параску Федорівну та дочку Ліду. Є, звісно ж, і багато інших згадок…», - розповідає Анатолій Бєлєванцев, головний спеціаліст з відділу освіти, культури, молоді та спорту Чорноострівської селищної ради об’єднаної територіальної громади.

Зазначає, відомий вірш «Журба», який згодом завдяки композитору Миколі Лисенку, став піснею, поет теж написав під час перебування у нашому краї. І місцеву місцеву Вовчу Гору, яка стоїть недалеко від Чорного Острова, описує у вінші байкар.

«Цей конкурс досить давній, тож ми хочемо його перевести на всеукраїнський рівень, адже щороку приймаємо все більше учасників», - розповідає Анатолій Бєлєванцев.

Тож цього річ володарями гран-прі відкритого конкурсу читців та театральних колективів імені Леоніда Глібова «Дух Генія вита Подільським краєм» у номінації декоративно-прикладне мистецтво став Віктор Белінський (Чорноострівський НВК), а серед читців – Станіслав Богонос – волонтерська дитяча студія «Летючий корабель» Благодійного фонду «Хесет Бешт» (середня вікова категорія); Віталій Пилипчук – Камянець-Подільський коледж культури і мистецтв (старша вікова категорія); Ростислав Ковалишен та Віталіна Ніколайчук - Народний аматорський театр з Кам’янця-Подільського (старша вікова категорія) та народний аматорський театр «Браво» з Шепетівки.

Читайте також: В Чорному Острові створюють парк скульптур за байками Глібова.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую