ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хмельничани організовують фестиваль аматорських театрів

Культура 1744
Перший аматорський фестиваль організовують хмельничани
Перший аматорський фестиваль організовують хмельничани. Фото: автора

Стартував прийом заявок.

У Хмельницькому громадська організація «Центр розвитку театру «Час Т» виграла грант Українського культурного фонду на проведення фестивалю аматорських театрів. Наразі стартував прийом заявок для участі у заході «Акт Перший. Всеукраїнський онлайн-фестиваль аматорського театру».

«У Хмельницькому з 50-их років минулого століття функціонує аматорський театр «Дзеркало». Однак він, як організація, не мав ніякої юридичної сили, тому виникла ідея у театралів об’єднатися у ГО «Центр розвитку театру «Час Т», яка згодом написала та виграла грант на проведення фестивалю», - розповідає директор фестивалю та режисер театру «Дзеркало» Дмитро Гусаков.

За його словами, через карантинні заходи ідею фесту з офлайну переформатували в онлайн. Таким чином, організатори мають відібрати найцікавіші вистави аматорських колективів України та створити відео-версію «живого фестивалю», а потім показати на різних онлайн платформах.

«14 липня стартував конкурсний відбір учасників, триватиме від до 3 серпня. Охочі колективи можуть надсилати свої заявки. Потім ми оберемо п'ять театрів-переможців, підемо у їх міста, де професійні відеографи на дві камери відзнімуть їх постановки. Також братимемо інтерв'ю в самих театралів-аматорів. Окрім того, плануємо із цими колективами зафіксувати на відео декілька тренінгів. Усю цю пророблену відеороботу ми змонтуємо і показуватимемо глядачам 7 по 11 жовтня 2020 року у різних соціальних мережах. Під час демонстрацій буде відбуватись живе онлай-обговорення», - зазначає проектна менеджерка фестивалю Юлія Рахно.

Дмитро Гусаков розповідає, що учасників шукають серед знайомих колективів, комунікують у театральних спільнотах у соцмережах. Сподівається, що долучаться до конкурсу чимало творчих колективів, аби була нагода об'єднати різні частини країни. Загалом фестиваль «АКТ. Перший» - це єдиний фестиваль аматорських театрів в нашому місті, який об’єднає різні форми та течії театрального мистецтва.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую