ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хмельничани можуть взяти участь у фотоконкурсі «Вікі любить Землю»

Культура 1207
Минулого року фото Лісогринівецького заказника, зроблене Валентином Панчуком, потрапило у десятку спецномінації «Вікі любить Землю»
Минулого року фото Лісогринівецького заказника, зроблене Валентином Панчуком, потрапило у десятку спецномінації «Вікі любить Землю». Фото: wikilovesearth.org.ua

Прийом фотографій триватиме протягом червня.

З 1 по 30 червня відбуватиметься українська частина міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить Землю», присвяченого пам’яткам природи. Цього року змагання організовується у понад 30 країнах. Як йдеться на сайті фотоконкурсу, в Україні він проходить дев’ятий рік поспіль і має на меті фотографування об’єктів українського природно-заповідного фонду.

«Конкурсні списки містять понад 8 тисяч об’єктів природно-заповідного фонду України. Половина з них уже представлена на фотографіях від учасників конкурсу минулих років; загалом зібрано понад 110 тисяч світлин. Водночас ще для близько 4 тисяч пам’яток не було подано жодної фотографії», - йдеться у повідомленні.

Взяти участь у конкурсі можуть усі охочі, як професійні фотографи, так і аматори. Для цього потрібно протягом червня завантажити фото власного авторства, зроблені будь-коли у національних природних парках, заказниках, ботанічних садах тощо. Це можуть бути фото краєвидів, окремих дерев, що є ботанічними пам’ятками, та макрофото флори й фауни.

Списки пам’яток та інструкції із завантаження фото доступні на сторінці конкурсу у Вікісховищі.

Нагадаємо, торік фото заказника з Хмельниччини потрапило у десятку спецномінації «Вікі любить Землю»

Довідково: Фотоконкурс «Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth) має на меті поповнення інтернет-проектів, що підтримуються Wikimedia Foundation Inc. фотографіями пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду, що знаходяться на території України;

Проводиться конкурс в 34 країнах з різних куточків світу. Усього за сім років української частини конкурсу, учасники подали на конкурс понад чотири тисячі об’єктів та територій природно-заповідного фонду України, загалом зібрано понад 80 тисяч фотографій. Але ще близько 50% об’єктів, зазначених у конкурсних списках, не мають ілюстрації для Вікіпедії – найпопулярнішої онлайн енциклопедії.

Усі фотографії, надіслані на конкурс, потрапляють до службової категорії Images from Wiki Loves Earth 2020 in Ukraine. Одночасно вони потрапляють до загальної категорії українських пам’яток природи — Natural heritage sites in Ukraine. Таким чином світлини стають надбанням людства — їх може використовувати будь-хто з будь-якою метою, не забуваючи вказати автора і джерело, звідки було взято фотографію.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую