ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

На Хмельниччині створили карту області із 60 рушників від кожної громади

Культура 1725
Карту створили з невеличких рушничків, вишитих майстринями громад Хмельниччини
Карту створили з невеличких рушничків, вишитих майстринями громад Хмельниччини. Фото: надане сайту «Є»

Мистецький витвір створювали майстрині до Дня Незалежності України, використовуючи стиль місцевості, де проживають.

Ідея створити карту з рушничків належить Майї Онищук, директорці Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва. Вона стверджує, що щось подібне вже робили в Україні. Проте нині, коли в країні війна, коли нам не до святкувань, коли масові заходи не є безпечними, а всі сили, кошти та зусилля спрямовують, перш за все, на допомогу нашій армії, організувати мистецький захід за мінімальними витратами – дуже актуально. Особливо пізнавальним, вважає вона, цей проєкт стане для гостей Хмельниччини, внутрішньо переміщених осіб, наших іноземних партнерів.

«До того ж, міністерство культури та інформаційної політики оголосило 2022-й рік роком нематеріальної культурної спадщини України, – каже Майя Іванівна. – Мова йде про обряди, пісні, вишивки, рушники, однострої – словом, все, що нам залишили наші пращури, чим ідентифікується українська культура. Наші майстрині вишивали маленькі копії українського рушника розміром 10 на 30 сантиметрів, відображаючи на кожному особливості кольорової гами, стиль, притаманні певній місцевості».

«Всі громади дуже творчо підійшли до наповнення проєкту, як то кажуть, вклали душу», – каже Майя Онищук. Фото автора

Мистецький витвір створювали майстрині до Дня Незалежності України, використовуючи стиль місцевості, де проживають. Фото: автора

Майстрині вишивали маленькі копії українського рушника розміром 10 на 30 сантиметрів. Фото: автора

Сьогодні, 24 серпня, карта вишиваної Хмельниччини була окрасою Майдану Незалежності в обласному центрі. Згодом її можна буде побачити в холі приміщення обласної ради. Там її планують залишити на довгий час. Збоку на карті розміщено два QR коди. На одному – інформація про культурну спадщину Хмельниччини, на іншому – про ідею створення карти, майстринь, котрі долучилися до процесу вишивання, та мистецькі досягнення кожної окремої громади області.

Згодом карту можна буде побачити в холі приміщення обласної ради. Фото: автора

«Всі громади дуже творчо підійшли до наповнення проєкту, як то кажуть, вклали душу, – каже Майя Онищук. – Деякі передали нам не по одному, як було заплановано, а по три, по п’ять рушничків. Ми відібрали по одному на карту. Всі інші стануть окрасою мистецького панно в нашому центрі».

Світлана ВОДЯНА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую