ye-logo.v1.2

Ікона Богоматері «Утамуй мої печалі» зцілює людей

Суспільство 10480
Понад півстоліття чудотворна ікона зберігається у Свято-Різдво-Богородичному храмі.

Паломники до цієї ікони у храмі в Старокостянтинові з'їжджаються з усієї України.

 У Свято-Різдво-Богородичному храмі, що у Старокостянтинові, є список (копія) відомої чудотворної ікони Божої Матері «Утамуй мої печалі». До неї люди йдуть молитися у важкі хвилини горя, шукають підтримки і втіхи від тілесних і душевних хвороб.
Ця ікона Божої Матері особливо шанується усіма православними мешканцями Старокостянтинова. Протягом року біля ікони стоять живі квіти і схиляють голови люди...
«Ікона з'явилася у нашому місті наприкінці ХІХ століття, – розповідає настоятель Свято-Різдво-Богородичного храму отець Василь Дронюк. – У 1885 році місцевий священик отець Іларіон за власні кошти побудував на кладовищі кам'яну церкву. Він також замовив іконостас та образ Богородиці «Утамуй мої печалі». На честь цієї ікони і був освячений храм».
У середині минулого століття церкву зруйнували (зараз на її місці стоїть будинок держадміністрації). Увесь інвентар, іконостас та ікону перенесли до іншого храму – Свято-Різдво-Богородичного, де образ зберігається і сьогодні.
Перше зцілення
Ікона «Утамуй мої печалі» має давню історію. Вона була привезена до Москви козаками в 1640 році за царя Михайла Федоровича і перебувала в церкві Святого Миколая. Там же зберігалися записи про зцілення, що відбувалися біля образу Богоматері, але у 1771 році усі документи знищила пожежа. Та вцілів переказ про перше диво.
«Одна жінка знатного роду жила у достатку, але не мала щастя, бо тривалий час була паралізована, не могла поворухнути ні рукою, ні ногою, – розповідає отець Василь. – Лікарі не в змозі були допомогти жінці, і вона втрачала надію на одужання».
Та якось уві сні побачила Божу Матір, яка сказала: «Накажи везти себе у Москву. Там у церкві Святого Миколая на Пупишках побачиш ікону з написом «Утамуй мої печалі». Молись перед нею, і ти одужаєш».
Жінка так і зробила, однак у храмі ікони не побачила. Тоді вона розповіла місцевому священику про видіння і попросила поради. Той наказав причетникам принести усі старовинні ікони, які зберігалися у дзвіниці. Серед них і виявилася одна з написом «Утамуй мої печалі».
Побачивши ікону, жінка радісно скрикнула «Вона! Вона!», перехрестилася, самотужки стала на ноги і підійшла до ікони. Після відслуженого молебню до Матері Божої жінка, цілком одужавши, самостійно вийшла з церкви.
З того часу ікону шанують як чудотворну, а щороку 7 лютого (саме в цей день сталося зцілення) встановлено свято на її честь.
«7 лютого престольне свято і у нашому храмі, який сім років тому відзначив 200-річчя, – каже священник. – На свято стікаються паломники з усього району, приїздять гості з Хмельницького. Після святкової літургії навколо церкви відбувається хресна хода і трапеза, яку готують усім миром».
Служби у храмі здійснюються щосуботи о 17.00 та щонеділі о 9.00, а також в усі великі релігійні свята.

Молитва до Пресвятої Богородиці перед чудотворною Її іконою «Утамуй мої печалі»:
«Надежде всех концов земли, Пречистая Дева, Госпоже Богородице, утешение мое! Не гнушайся мене грешного, на Твою бо милость уповаю, упаси ми пламень греховный и покаянийем ороси изсохшее мое сердце, очисти ум мой от греховных помыслов, приими мольбу, от души и сердца со воздыханием приносимую Тебе. Буди о мне ходатаица к Сыну Твоему и Богу, и отврати гнев Его матерними Твоими молитвами, душевныя и телесныя язвы исцели, Госпоже Владычице, утоли болезни души и тела, утиши бурю злых нападений вражеских, отъими бремя грехов моих, и не остави мене до конца погибнути, и печалию сокрушенно сердце мое утеши, да славлю Тя до последнего издыхания моего. Аминь».
 

Фото з архіву Василя ДРОНЮКА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую