clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwayt

Синтез DNK: «Нашу музику потрібно слухати»

Фото: "Синтез DNK" - це творення нового

Хмельницький гурт, що грає у стилі арт-рок, записує перший повноцінний студійний альбом

Я добре пам'ятаю концерти 10-річної давнини у моно-театрі «Кут» за їх участю. Для мене виступи подружжя Телеховьських, які вже тоді грали під назвою «Синтез DNK», іноді з запрошеними сесійними музикантами, завжди були святом. Глибокий голос Наді, експресивна манера гри на гітарі, хороші тексти, а ще — клавіші, губна гармошка і неперевершена флейта Валери. Вони сильно виділялися з-поміж іншої талановитої молоді Хмельниччини. Під їхні пісні не хотілося стрибати і махати хаєром, а хотілося просто сидіти і слухати. Слухати з заплющеними очима, повністю занурюючись у музику, слова і емоції, такі теплі і щирі...
Протягом десятиліття «Синтез DNK» іноді радував шанувальників своєю творчістю, іноді на довго зникав з поля зору. Як кажуть самі музиканти, це була швидше гра в гурт, ніж гра гурту. Аж от у 2012-му вони переосмислили власну творчість, зрозуміли її важливість і взялися за музику з новими силами. Із акустичного дуету «Синтез DNK» перетворився на повноцінний гурт, до якого долучилися барабанщик Борис Ковальський, гітарист Антон Горбатюк та зовсім нещодавно басист Володимир Бомк (раніше на бас-гітарі грав Вадим Клименко). Зараз вони захоплені спільною справою — записом альбому. Музиканти обіцяють, що зовсім скоро хмельничани зможуть його послухати, однак деталі тримають у секреті. Кореспондент ye.ua завітала до гурту на репетицію, щоб дізнатися якісь подробиці.

- Розкажіть, як народився «Синтез DNK».
Валерій: Надя писала пісні і грала їх під гітару, я грав в інших гуртах (мій перший гурт «Небо прямо»). Потім спробували виступити на хмельницьких сейшенах разом. Два тижні репетицій перед концертом, відіграли і забули, потім знову. Тоді, на початку 2000-х, ми грали з такими перервами.
Надія: Пам'ятаю перші пісні, перші виступи. У нас вже була маленька дитина, репетиції проходили вдома. А як я тоді переживала! Набагато більше, ніж зараз, хоча тепер і публіки більше на концертах і апаратура краща.
Все відбувалося хвилями, іноді хотілося грати, а іноді думала, що може і не варто цим займатися. Та кілька років тому зрозуміла, що потрібно збирати повноцінний склад. Під тими емоціями народилася пісня «Фіолетові сни».

Фронтвумен гурту Надія Телеховська.

- Чому саме «Синтез DNK »?
Надія: За освітою я еколог, ще під час навчання це словосполучення запало мені в голову. Синтез DNK — це творення чогось нового. А ми вважаємо, що наша музика і є новим, вона різниться від більшості. Наприклад, флейта у гуртах, як правило, фоновий інструмент, у нас він — солюючий; наші барабанні партії доволі складні, ближчі по стилю до 60-х; гітарні — під впливом більш сучасної музики, експериментів зі звуком...
- Як сформувався теперішній склад?
Валерій: Перший музикант, який до нас приєднався у 2012 році, це барабанщик Боря Ковальський. Був період, коли ми шукали йому заміну, (у Борі просто не було часу на гурт), і з заміною були проблеми, бо якщо в місті і є професійні музиканти, то арт-рок вони не грають. А Борис — з дитинства слухає Led zeppelin, Deep Purple, Pink Floyd. Він не закінчував музучилище, але відчуває цю музику, грає не ритм, а барабанні партії. Ми раді, що він до нас повернувся.
Надія: Боря привів басиста Вадима Клименка, з ним ми програли 2 роки, записали акустичний сингл, та сингл «Янголи», але розійшлися через внутрішні протиріччя. Він гарний музикант та людина, але у нас різні погляди на музику. Пізніше нас знайшов Антон. Ми пробували багатьох гітаристів, але все якось не складалося... Антон — ентузіаст, горить музикою, вигадує мелодії, любить грати, виступати. Він запросив нового басиста - Вовчика, з ним ми граємо зовсім недовго, але нам він подобається. Хлопці дуже енергійні і драйвові, вони доповнюють мене, спокійнішу за характером.
Валерій: Зараз у нас дуже гармонійний склад, ми робимо те, що нам подобається.

Валерій Телеховський грає на флейті, клавішах і губній гармошці.

- На скільки я знаю, Антон до цього грав більш важку музику. Як ти «докотився» до арт-року?
Антон: До цього я грав у різних гуртах, але ніколи не відчував, що це мій жанр. Арт-рокових банд практично не було, а тому я і не був затребуваний як гітарист. Побачив в інтернеті оголошення, що «Синтез DNK» шукає гітариста. Дуже здивувався, адже гітаристів у Хмельницькому багато. Подумав, що у них захмарні вимоги. Але ризикнув, прийшов на репетицію. Вони дали мені свої пісні, до яких мені фактично треба було додати партії соло-гітари (а не зняти партію попередника, адже до цього соло-гітариста просто не було). А за тиждень до фестивалю «Республіка» я дізнався, що буду виступати з гуртом...
- Володимире, а ти одразу грав арт-рок?
Володимир: Під час навчання в універі я теж грав важчу музику, потім була творча пауза, пошук. Хотілося долучитися до якогось гурту, бо самому грати не цікаво. Познайомився з Антоном випадково на якомусь концерті у Хмельницькому. Дуже радий, що так сталося, і тепер я працюю з цими людьми. Це віддушина для мене, якщо тиждень не пограєш — чогось бракує, прийдеш на репетицію — і знову кайфуєш.

Басист Володимир Бомк (ліворуч) та соло-гітарист Антон Горбатюк.

- Знаю, що тексти пише Надія. А музику хто?
Валерій: Більшість мелодій теж її, є деякі напрацювання Антона, є мої мелодії. Аранжування наші, кожен свою партію придумує, а потім фільтруємо один одного, обираємо ті варіанти, які звучать разом гармонійно. Також під час репетицій народжуються цікаві ідеї.
- Ось ми і підішли до альбому. Яким він буде?
Валерій: Альбом називатиметься «Мій милий». Він складатиметься з п'яти треків плюс два бонуса, це сингли, які до цього виходили лише у цифровому форматі. Усі партії вже записали, тепер працює звукорежисер.
Надія: Альбом називається за однойменною піснею, та сюжети різні. Якщо пісня про людину, то картинку можна ширше розглядати. Можна доповнити «мій милий... світ». Якщо уявити, що ми живемо серед декорацій, а справжнє десь за нами підглядає? В один момент можна злякатися цього справжнього та невідомого, але воно дружнє до нас, а страх лише в нашій уяві... Ось такі роздуми.
Над обкладинкою працює наша подруга, художниця Маринка Шавиріна-Школяр, до наших ідей (обкладинку вигадав Антон) вона внесла свої доповнення, подала гарні варіанти оформлення. Покажемо, як усе буде готове.
Володимир: Ми ще не знаємо, який буде тираж, але обов'язково хочемо видати його на фізичному носії. А наразі ми уже скучили за живими виступами. Тому спочатку буде презентація альбому, а потім почнемо подавати заявки на фестивалі.

Барабанщик Борис Ковальський з дитинства захоплювався арт-роком.

- Де любите виступати?
Валерій: Гарно було на фестивалі «Узвар» в Хотині, там дуже мальовнича місцина. Також добре запам'ятався виступ на «Острог-сейшн», тоді вдалося пограти і в Острозі, і в Нетішині. Також іноді граємо в пабах, у Хмельницькому і у Вінниці, але більше подобається у концертних залах, куди люди спеціально приходять слухати музику, де є своя атмосфера. У пабах навіть на концертах відомих музикантів менше половини людей слухає, всі їдять, п'ють, розмовляють. А нашу музику потрібно слухати, краще бути знайомою з нею наперед. Навряд чи вийде випити пива і просто гасати під наш виступ.
Якось один музикант сказав нам: «У вас дуже складна музика і тексти». Але ж ми робимо таку музику, яку буде цікаво слухати, в першу чергу, нам, і думаю є багато людей, що можуть її зрозуміти та полюбити.
Антон: На жаль, часто відбір на фестивалі відбувається не на основі творчості гурту, а на основі різних голосувань в інтернеті. Тобто перемагає той, у кого більше друзів і «лайків».
- Ви товаришуєте між собою поза репетиціями і концертами?
- Так, ми дружимо, хоча бачимося, можливо, не так часто, як хотілося б. Ми усі різного віку, але нам усім весело і цікаво разом.

Фрагмент обкладинки альбому "Мій милий".

Щоб дізнатися, коли вийде альбом «Мій милий» хмельницького гурту «Синтез DNK», стежте за нашими новинами.

P.S. До речі, Валерій Телеховський став артистом великої тайванської флейтової фірми (кожен відомий виробник музичних інструментів має представників серед митців, які грають на їхніх інструментах). Фірма подарувала музиканту нову модель, а він разом із «Синтезом DNK » записав для них народну колискову «Ой ходить сон» в авторській обробці. Ця композиція візьме участь у проекті музики багатьох народів світу.

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Система Orphus
Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні новини

Останні фото та відеоКурси валют на 22.06.2017
купівля
продаж
Міжбанк
$
26.02
26.03
28.98
28.99
0.44
0.44

Архів новин

<<Червень 2017>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30