ye-logo.v1.2

Майже півтисячі учасників дитячих колективів зібралися на фестиваль “Зимовий вернісаж” На правах реклами

Культура 2182
Ініціаторами фестивалю стала обласна громадська організація «За конкретні справи» та народні депутати України Олександр Герега та Андрій Шинькович.
Ініціаторами фестивалю стала обласна громадська організація «За конкретні справи» та народні депутати України Олександр Герега та Андрій Шинькович. . Фото: надані організаторами фестивалю

Неймовірна новорічно-різдвяна атмосфера панувала у театрі імені Старицького 30 січня.

Тут зібрались кращі творчі колективи з усієї Хмельницької області аби взяти участь у фіналі Хмельницького обласного фольклорного фестивалю «Зимовий вернісаж».
Ініціаторами такого дійства стала обласна громадська організація «За конкретні справи» та народні депутати України Олександр Герега та Андрій Шинькович.
Двадцять один колектив продемонстрував постановки з кращими українськими традиціями святкування Катерини, Андрія, Святого Миколая, Різдва, Маланки, Василя та Водохреща. На сцені юні артисти намагались максимально відіграти свої ролі, аби нагадати глядачам про ту особливість українського народу, що існувала ще сотні років тому.
«Немає нічого ціннішого, аніж дитяча творчість, ніж їхні хвилювання та старання на сцені. Наша команда громадської організації «За конкретні справи», її лідер Олександр Герега – вже не перший рік організовує подібний фестиваль. Та кожного разу ці юні таланти дивують нас своїми творчими підходами, своєю сміливістю та образами. З захопленням спостерігаючи за цим дійством, ми переконані, що працюємо у вірному напрямку, вкладаємо у найцінніше – наше майбутнє, наших подільських дітей», – наголосив під час заходу народний депутат України, співголова політичної партії «За конкретні справи» Андрій Шинькович.
Емоції у залі не вщухали протягом дня, тут, попри те, що усі свята минули, панувала справжня українська новорічно-різдвяна атмосфера. Привернули увагу як учасників так і всіх присутніх і до благодійності. Протягом всього фестивалю у фойє проходила виставка-ярмарок дитячих робіт. А виручені кошти по закінченню передали на лікування маленькій Даринці Бойко з Віньковецького району, яка народилась з повною катарактою обох очей. Юні подоляни доклали максимум зусиль, аби долучитися до гарної справи та подарувати Даринці можливість побачити всю красу України. Загалом вторгували 8 500 гривень та передали мамі. Та в свою чергу не могла стримати емоцій:
«В мене просто нема слів, найприємніше, що до цієї справи долучились діти. Долучились аби врятувати мою донечку. Дякую кожному з тих, хто взяв участь у яр марці. Та дякую організаторам, які влаштовують такі фестивалі».
Найбільш хвилюючим для всіх присутніх як і для учасників стало нагородження. За словами журі – цього річ важко було обирати переможців, адже кожна дитина у свій виступ вклала душу.
«У цьому фестивалі немає переможених, адже те, що кожна дитина поборола в собі страх перед великою сценою, вони зуміли поринути у те, що було засноване нашими пращурами ще сотні років тому, і подарували незабутні враження кожному з присутніх. Для нашої команди «За конкретні справи» – це розвиток молоді. Тож ми і надалі будемо влаштовувати подібні конкурси, залучати дітей до творчості, спорту та спілкування. Можливо вже наступного року наш зимовий проект об’єднає в собі учасників не лише з Хмельниччини, а й інших областей. Адже лише так ми будемо разом з нашим підростаючим поколінням, нашими талантами зміцнювати та ще більше об’єднувати Україну», – відзначила депутат Хмельницької обласної ради від політичної партії «За конкретні справи», помічник народного депутата України Олександра Гереги, керівник проекту «Зимовий вернісаж» Уляна Ткаченко.

У фестивалі взяло участь більше 450 часників

Перше місце виборов фольклорний колектив з Городоцького району, вони представляли глядачам та суддям постановку про День Святого Миколая. Номінація Гран-прі дісталась команді з Чемеровецького району, які відтворили найкраще усі традиції святкування Маланки. Разом дві команди отримали в подарунок кубки, дипломи та подорож до засніженого Буковелю. Друге місце посів колектив з Дунаєвецького району в подарунок отримали подорож до столиці. Третє місце та дводенна поїздка до Львову дісталась команді «Берегиня» з міста Хмельницького. Серця глядачів підкорила команда з Полонного. У номінації «Збереження народних традицій» відзначили команду з Ярмолинець. Фольклористи з Теофіполя вибороли нагороду у номінації «Краше висвітлення теми Водохреща». Всі вони отримали можливість відвідати аквапарк у Хмельницькому.
Загалом у фестивалі взяло участь більше 450 часників. Всі вони відзначені кубками, дипломами та цінними подарунками.

Автор Юлія Кучер. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую