ye-logo.v1.2
26 Травня, 2020

Хмельничани в Європі. За один день у чотирьох країнах

Туризм 1860
мандрівниківмандрівниківмандрівниківмандрівників
Фото: мандрівників

Добираючись із Кракова до Відня, Аня та Богдан випадково побували у Чехії та Словаччині.

Із Кракова хмельничани Анна Думанська та Богдан Місюренко відправились у столицю Австрії Відень.
«Так як у Кракові ми жили на півдні міста і далі збиралися рухатися в південному напрямку, то вранці четвертого дня подорожі пішки вийшли за місто. Піднялися на автобан і йшли в пошуках гарного місця для автостопу. Несподівано біля нас зупинився автомобіль. Ми підійшли, і водій запропонував підвезти нас в потрібному напрямку, - розповідають Аня та Богдан. - Такі випадки були у нас іноді в Азії, коли ми навіть не піднімали руки, а водії самі зупинялися. Людина виявилася дуже хорошою, хоча не могла нас далеко підвезти, проте намагалася за допомогою рації знайти нам попутну машину. Прощаючись, цей добрий чоловік запросив нас до себе в гості до Кракова пожити у нього. Мотивував він свій вчинок тим, що в молодості він з дружиною теж подорожував Західною Європою, і йому допомагали інші люди».
Автостоп на автобані не припав до душі мандрівникам, адже на ньому рідко можна знайти зручне місце для зупинки машин, до того ж автомобілі рухаються дуже швидко. Тому вони просили водіїв висаджувати їх на заправках. Їм більше сподобалися невеликі другорядні дороги, і саме ними пара буде намагатися пересуватися у майбутньому.
«Ми дуже здивувалися, що дорога до Австрії проходить через Чехію. Непомітно для нас змінилася мова, якою розмовляли водії, валюта в магазинах та архітектура старих містечок. Потім нам зупинився водій зі Словаччини. Він їхав до себе в Братиславу, яка знаходиться в 70-ти кілометрах від Відня. І ми випадково потрапили ще в одну країну – Словаччину, - пишуть хмельничани. - До речі, словацьку і чеську мови ми трохи розуміли, до того ж водії іноді знали англійську».
Доїхавши до віденського аеропорту, Аня та Богдан вирішили дістатися у місто швидкісним потягом. Довелося їхати зайцем, адже не було де розміняти великі купюри на дрібні, які приймав квитковий автомат. Поселилися (знову ж таки за допомогою сайту всесвітньої гостинності Couchsurfing.org) у швейцарця Рето, який вже кілька років живе і працює у Відні.
«Ось так за один день випадково ми проїхалися чотирма країнами. За вікном змінювалися пейзажі і міста, а в машинах їхали люди різних національностей, які розмовляли різними мовами», - дивуються хмельничани.
Читайте також про їхні враження від українського-польського кордону та Кракова.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую