ye-logo.v1.2

Самостійно навколо світу. Основні правила безпеки в подорожі

Туризм 8450
Дотримуючись простих правил, вбережете себе від неприємних ситуацій
Дотримуючись простих правил, вбережете себе від неприємних ситуацій. Фото: автора

Тримайте документи при собі, міняйте гроші в банках та не вживайте продукти сумнівної якості

Якщо весь час хвилюватися, що в чужій країні кожен другий хоче вас пограбувати чи розвести на гроші, нічого хорошого з цього не вийде. На моє глибоке переконання, якщо людина налаштовується негативно, вона притягую негатив у своє життя. І тоді вам шахраї траплятимуться значно частіше, ніж мандрівнику N, який був у цій же країні в цей же час, але знав, що навколо багато добрих людей.
Але повністю розслаблятися і забувати про безпеку під час подорожі не варто. Хоча б тому, що у вас може бути з собою багато грошей, документи, цінна техніка. І втрата чогось із цього списку за кордоном спричинить значно більші неприємності, ніж вдома.

Підготуйтеся вдома
Перші кроки для досягнення максимальної безпеки у мандрівці слід здійснити ще вдома.
По-перше, дізнайтеся, яка кримінальна ситуація у місті/країні, які регіони чи квартали не варто відвідувати туристам, як краще поводитися чи одягатися (наприклад, в Індії ліва рука вважається нечистою, тому не варто простягати її комусь для вітання, брати у неї їжу чи торкатися до святинь). Але не варто вірити всьому, що пишуть в інтернеті. Віддавайте перевагу надійним перевіреним джерелам та відгукам мандрівників, які нещодавно побували у цій країні.
По-друге, зробіть ксерокопії паспорта, віз і покладіть їх в інше місце, ніж те, де будуть зберігатися оригінали. Прихопіть кілка ваших фотографій на документи. Аналогічно, відскановані копії документів надішліть собі чи комусь електронною поштою чи завантажте на якийсь інтернет-ресурс.
По-третє, дізнайтеся та запишіть номери телефонів та адреси посольств, консульств України, місцевих органів правопорядку. Візьміть з собою номери телефонів рідних, друзів, банків, в яких маєте рахунки (на випадок, якщо треба буде заблокувати картку). І запишіть їх не лише в телефон, а й у блокнот чи на аркуш паперу, ще краще – продублюйте на електронну скриньку.
По-четверте, ретельно продумайте, де зберігатимете документи і гроші (зовнішня кишеня сорочки чи задня у джинсах – явно не найкраще місце). Документи завжди тримайте при собі, гроші розкладіть в різні місця, частину покладіть на картку. Якщо їдете у країну з високим рівнем крадіжок, пошийте внутрішні потаємні кишені для зберігання паспорта і частини грошей.

 Основні правила безпеки за кордоном
1. Дотримуйтеся законів та етичних правил у країні перебування (наприклад, не вживайте алкоголь на вулиці, не одягайтеся дуже відкрито в мусульманських країнах тощо).
2. Паспорт завжди тримайте при собі. Не залишайте його в готелі, не віддавайте під заставу, і взагалі нікому не давайте, окрім представників влади.
3. Якщо не володієте місцевою мовою, майте при собі розмовник або виписані у блокнот основні фрази, які допоможуть не заблукати і не залишитися голодними.
4. Обирайте безпечні маршрути, не пересувайтеся наодинці в небезпечних місцях.
5. Беріть з собою карти місцевості, на складних туристичних маршрутах в горах чи пустелі, краще бути з місцевим провідником.
6. Не вживайте місцеву воду, алкоголь чи їжу, якщо не впевнені в їхній якості.
7. Ставтеся з підозрою до тих, хто сам пропонує вам допомогу (провести екскурсію містом, допомогти купити квитки на потяг, тощо), розпитує вас про щось. Це може бути хелпер (людина, яка потім за свої послуги вимагатиме гроші) або ж шархай. Така практика поширена в країнах Азії.
8. Ніколи не залишайте речі без нагляду.
9. На валізу чи навіть на рюкзак можна вчепити невеликий замок. Якщо він не врятує від серйозних злодіїв, хоча б створить незручності дрібним шахраям. Можна прихопити із собою ланцюжок, щоб прикріпити багаж до полиці у потязі чи деінде (наприклад, в Індії так іноді робить навіть місцеве населення, а в деяких містах на вокзалах вашу валізу відмовляться прийняти у камери схову, якщо на ній не буде замка).
10. Міняйте гроші в банках чи обмінних пунктах. Не перераховуйте великі суми грошей на людях.
 

Читайте також про один із найцікавіших і найбюджетніших способів пересування у мандрівці - автостоп.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую