ye-logo.v1.2

Подорожуємо Україною. Новий рік у романтичній атмосфері. П'ять ідей, куди поїхати

Туризм 4871
Пропонуємо завітати у зимову казку
Пропонуємо завітати у зимову казку. Фото: автора

Романтична Жовква, містичне озеро Світязь чи мисливський замок Шенборнів?

Цьогоріч пропоную відсвяткувати новий рік як завжди в мандрівці (щоб у наступному році багато подорожувати:), але в той же час по-домашньому. Тобто, у якомусь тихому, але дуже гарному місці... Ось що вийшло.

Шацькі озера
Одним з перших варіантів я хочу запропонувати Шацькі озера. Такі залюднені влітку, взимку вони виглядають інакше. Зачаровані, романтичні і спокійні. Якщо буде мороз, озера перетворяться у велетенські ковзанки. Але навіть якщо снігу не буде, сувора зимова краса волинських озер все одно здивує вас.
Шацькі озера — таку збірну назву мають три десятки озер у Волинській області, розташованих неподалік від міста Шацьк. Найбільше із них — озеро Світязь. Воно також є найглибшим та другим за величиною озером України. А про його красу й годі говорити. Краще — побачити на власні очі...


На озері Світязь у похмуру погоду.

Взимку тут також працюють численні санаторії і пансіонати, які приймають відвідувачів. Вони навіть влаштовують новорічні застілля та святкові програми. Ціни дуже різні: від 100 грн на особу.

Замок Шенборнів
Мисливський палац графів Шенборнів, збудований у 1890-1895 роках, — один з найгарніших палаців не лише Закарпаття, а й всієї України. Він порівняно молодий, а тому і зберігся досить непогано.
Палац збудований у неоромантичному стилі і виглядає розкішно. Та й місцевість, у якій він стоїть, дуже гарна: гірські схили, ліси, потічки, свіже повітря і красиві пейзажі. Палац органічно вписався у навколишнє середовище, а сад-дендрарій з рідкісними рослинами та озером посередині доповнив ідилічну картину.


У замку Шенборнів 365 вікон.

У 1940-х палац “перекваліфікувався” і став одним із корпусів санаторію “Карпати”. Взимку оселитися безпосередньо у палаці навряд чи вдасться, адже він не опалюється, однак поряд є нові корпуси з усіма зручностями.
Вартість місця в санаторії на новорічні свята стартує від 465 грн на день (з харчуванням та лікувальними процедурами). Якщо ви не плануєте оздоровлюватися, можна пошукати нічліг у приватному секторі у Чинадієвому (найближчий населений пункт) чи навіть у Мукачевому, що у 15 кілометрах від палацу.

Жовква
Якщо у Львові на новорічні канікули людей буде дуже багато, то у сусідній Жовкві (у 25 км від обласного центру) швидше за все буде спокійно і затишно. Та й житло орендувати буде значно дешевше.
Жовква — це ідеальне місто доби Ренесансу. Тут на маленькій площі сконцентровано багато старовинних будинків, храмів. Є тут площа з ратушею, замок, унікальна синагога, дерев'яна церква, яка входить у список спадщини ЮНЕСКО...


Жовківський замок взимку. Фото: smile-tour.com.ua.

Звісно, Жовква не запропонує вам таких розваг, як місто Лева. Але сполучення із обласним центром добре, туди можна з'їздити на кілька годин і повернутися назад. Зате Жовква подарує неповторну атмосферу маленького середньовічного міста.

Тростянець
На Сумщині є містечко, яке здивує своєю красою та європейською охайністю. Воно розкинулося на берегах одразу трьох річок – Боромлі та її приток Тростянки і Люджі, має величезний дендропарк “Нескучне” із мальовничими ставками та старезними дубами. Взимку, коли все вкривається снігом, тут містично і казково. А особливо у “Гроті німф” - рукотворному гроті, спорудженому понад 200 років тому.
Тростянець здивує старовинною Благовіщинською церквою, гарно відреставрованим палацом Голіциних, з тераси якого на другому поверсі відкривається прекрасний краєвид.


Круглий двір вночі.

Та головна пам'ятка Тростянця — круглий двір, збудований у 1749 році поміщиками Надаржинськими. Садибу-манеж у вигляді фортеці збудували для розваг – тут відбувалися вистави та різноманітні виступи, а згодом влаштували цирк. Для подібних цілей пам'ятка використовується і зараз: тут відбуваються концерти, кінопокази та історичні фестивалі.

Воловець
І куди ж без Карпат! Де краще можна побачити зимову казку, як не тут? Пропоную податися у моє улюблене карпатське селище — Воловець Закарпатської області. По-перше, сюди зручно добиратися (із Хмельницького потягом за ніч). По-друге, безпосередньо у селищі виростають високі гори і за кілька годин можна піднятися на хребет Полонина Боржава. По-третє, тут спокійно і затишно, туристів значно менше, ніж, наприклад, у сусідньому Славському.


Якщо піднятися у гори у Воловці, можна побачити такий краєвид.

У Воловці є чимало садиб, які пропонують житло, є можливість харчуватися чи готувати самому, а ще пропонують численні розваги: лазня, прогулянки на квадроциклах, оренда лиж і сноубордів. Ціна проживання на одну людину у новорічні свята стартує від 200 гривень.

Читайте ще ідеї, куди поїхати на Новий рік, а також - огляд карпатських гірськолижних курортів Карпат.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую