ye-logo.v1.2

Самостійно навколо світу. 5 кроків, як спланувати бюджетну мандрівку за кордон

Туризм 5227
Планування мандрівки розпочинається із пошуку інформації
Планування мандрівки розпочинається із пошуку інформації. Фото: автора

В першу чергу слід зайнятися пошуком інформації, далі – скласти маршрут і визначитися зі способом добирання.

 Самостійні мандрівки – це подорожі, в яких ви самі складаєте для себе маршрут, купуєте квитки, бронюєте помешкання. З одного боку, доведеться докласти більше зусиль, з іншого – ви суттєво економите як на послугах туркомпанії-посередника, так і на багатьох інших послугах. До того ж вільні мандрівки мають ряд інших переваг: ви можете відвідати цікаві нетуристичні місця чи змінити свій маршрут у будь-який час.

Читайте також: Переваги і недоліки подорожей без гідів і операторів.

З чого ж почати, якщо ви вирішили здійснити самостійну мандрівку? Зараз я розповім про основні моменти планування подорожі.

Дуже добре, якщо до власне подорожі у вас є трохи часу в запасі. Адже підготовку варто розпочати ще вдома. Наприклад, мандрівник Андрій Бондаренко планує свої подорожі за півроку-рік наперед і розписує практично кожен день. Такий підхід дасть вам можливість за мінімальний відрізок часу побувати у максимальній кількості місць. Можна і зовсім знехтувати плануванням, але тоді у вас можуть виникнути труднощі через брак інформації, відсутність певних документів чи інші моменти.

Я пропоную варіант золотої середини, коли подорож планується заздалегідь (за місяць чи хоча б за тиждень), однак не надто детально, а в цілому.

Перше і головне, що потрібно зробити, – визначитись, куди ви хочете поїхати, тобто обрати країну, регіон чи континент. Далі ми приступаємо до першого пункту – пошуку інформації.

1. Пошук інформації.


В інтернеті можна знайти інформацію з більшості питань, що вас цікавлять щодо країни.

Як мінімум, знайдіть цю країну на карті, дізнайтеся, який режим в’їзду для українців, який там клімат і коли комфортніше перебувати. А ще краще довідатися, яка там мова, валюта, традиції, ціни, що цікавого там можна подивитися, як ставляться до іноземців, представників інших релігій, рас, жінок чи чоловіків тощо.

Де шукати інформацію:
- офіційні джерела (сайти посольств, консульств, міністерства закордонних справ);
- звіти мандрівників;
- мешканці цієї країни.

Важливе джерело інформації – звіти вільних мандрівників, які нещодавно бували у цій країні. У них ви можете отримати багато актуальної інформації.

Ось декілька сайтів, де можна почитати свіжу інформацію від мандрівників чи задати запитання на форумі:
- forum.awd.ru;
- lonelyplanet.com/thorntree/forums;
- indostan.guru/forum.

Більше корисних посилань ви знайдете у статті Підбірка корисних сайтів для вільного мандрівника.

Також актуальну інформацію можна отримати у місцевих мешканців. В еру інтернету можна поспілкуватися з ними у соцмережах, на форумах, присвячених країні чи місту. Наприклад, я з цією метою користуюся сайтом всесвітньої гостинності couchsurfing.org. Там є можливість задати запитання мешканцям певної країни/міста/регіону. Останнього разу таким способом я шукала цікаві не дуже туристичні місця на морському узбережжі у Туреччині, у яких можна відпочивати з наметом.

Детальніше про каучсерфінг читайте тут: Каучсерфінг, або У пошуках дивана.

Важливо!!! Якщо в країні розмовляють незнайомою вам мовою, складіть список найважливіших слів, фраз, яким зможете користуватися в подорожі. Встановіть на телефоні цю мову в гугл-перекладач.

2. Складання маршруту.


Позначте основні пункти подорожі на карті.

Для того, щоб скласти маршрут, слід обрати основні (must see у будь-якому разі) і додаткові (було б добре побачити, якщо буде час) місця, які ви хочете відвідати, і відмітити їх на карті. Таким чином вам буде легше визначитися, звідки починати подорож і яким чином рухатися. І це не залежно від того, яким способом ви будете добиратися: авіатранспортом, автомобілем, автобусами чи автостопом.

Не раджу складати дуже точний маршрут, розписаний детально. Як на мене, у ньому має бути місце для несподіваних пригод, змін. Можливо, під час подорожі вам порекомендують класне місце, про яке ви не знали. Або десь вам так сподобається, що ви забажаєте залишитися там довше. Тим не менш, варто накидати хоч якісь пункти, місця, прикинути по карті, звідки куди краще їхати.

Хоча я знаю мандрівників, які практично не планують свої подорожі, вони більше покладаються на випадок і на підказки місцевих людей, і у них виходять такі ж незабутні подорожі. Але для цього потрібно вміти не переживати, як все складеться, а розслабитися і відпустити ситуацію.

3. Визначення способів добирання і пересування країною.


Транспорт у мандрівці може буде найрізноманітнішим.

Тут все залежить від ваших вподобань, наявних часових і грошових ресурсів. Якщо у вас багато часу і мало коштів, можна користатися автостопом. Якщо потрібна вам країна розташовується далеко, а часу у вас обмаль, найкраще летіти літаком.

Як зекономити на перельоті, читайте у статті 10 порад: як придбати авіаквиток за півціни.

Також пам’ятайте про залізничний та інші види транспорту, оренду автомобілів і мотоциклів (останнє поширене в країнах Азії).

Основні сайти, які допоможуть вам спланувати транспортні питання, шукайте тут.

4. Пошук нічлігу у мандрівці


Намет - один із безкоштовних способів ночівлі у бюджетній подорожі. але не єдиний.

Також важливо подбати про те, де ночувати у мандрівці.
Ось декілька сайтів, які допоможуть вам забронювати житло у різних країнах світу:
apartmentsapart.com – оренда апартаментів по всьому світу;
аirbnb.com – оренда кімнати у помешканні людей;
hostelworld.com – бронювання місць в хостелах по всьому світу;
holidaypad.net – оренда оригінального житла для тих, кому набридлі звичайні готелі і хостели;
booking.com, hotels.com – бронювання готелів.
Однак не завжди варто бронювати житло заздалегідь. Якщо це не дуже туристичне місце або ж ви їдете не в пік сезону, то на місці знайти житло буде дешевше. Там ви зможете поторгуватися, винайняти кімнати у місцевих.

Також можна скористатися безкоштовними способами ночівлі.

5. Пакування речей.


У самостійній мандрівці важливо бути мобільним, а тому не варто брати багато речей.

Самостійному мандрівнику важливо бути мобільним і легким на підйом. А тому забудьте про валізи на коліщатках чи інші габаритні сумки. Найкраще взяти невеликий міський чи туристичний рюкзак і спакувати туди мінімальний набір одягу залежно від сезону, основні засоби гігієни (пам’ятайте, що їх можна докупити), аптечку, телефон, фотоапарат, зарядні пристрої. Документи і гроші краще тримати при собі, однак у досить надійних місцях, щоб кишенькові злодії не витягли їх.

Читайте також: Основні правила безпеки в подорожі.

І наостанок: запасіться гарним настроєм, налаштуйтеся, що подорож – це захопливо, що ви отримаєте безліч приємних емоцій, побачите цікаві місця і зустрінете дивовижних людей. І тоді все вдасться!


Налаштування на гарну мандірвку зробить її ще цікавішою.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую