ye-logo.v1.2

Хмельничани стали першими українцями, котрі об’їхали навколо Африки на авто

Туризм 6430
Олена і Слава часто були у центрі уваги під час мандрівки
Олена і Слава часто були у центрі уваги під час мандрівки

За сім з половиною місяців Олена та Слава побували у 44 країнах, що розташувалися вздовж узбережжя чорного континенту.

Олена Садома та В’ячеслав Кравчук – пара мандрівників, які втілили у життя грандіозний проект «Африка на колесах». На автомобілі вони дісталися із Хмельницького до Кейптауна західним узбережжям Африки і повернулися назад через східний берег континенту. Їхня подорож тривала сім з половиною місяців, під час яких вони подолали 51300 км та спалили 6820 літрів пального. Мандрівники побували у 44 африканських країнах та отримали незабутні враження.

Читайте також: Із Хмельницького до Кейптауна за три місяці. Експедиція «Африка на колесах» стартувала!

За мандрівкою Слави та Олени у соцмережах стежило чимало людей, серед них і земляки. По приїзді у Хмельницький мандрівники провели живу зустріч, під час якої поділилися враженнями та деякими лайфхаками, показали цікаві фото і відео, а також провели благодійний аукціон. Цікаво, що крім хмельничан на зустріч приїхали люди з інших міст, зокрема із Кам’янця-Подільського, Києва та Сум.

  

Слава Кравчук та Олена Садома доповнювали розповідь одне одного та ілюстрували її фотографіями.

«Усе розпочалося з ідеї. Ще за рік до нашого виїзду я побачив у соцмережах ідею подорожі до Кейптауна, потім із захопленням читав про мандрівку двох бельгійців африканським континентом. І зрозумів, що також хочу. А оскільки мені тоді було майже 30 і я знав, що з часом буде складніше втілити великий проект у життя, а тому не відкладав його», - ділиться спогадами В’ячеслав Кравчук.

Африка на колесах на карті та у цифрах.

Треба було вирішити, куди саме, як і коли їхати, а головне – кого взяти у компаньйони. Врешті-решт усі питання було вирішено, маршрут складено, а напарницею Слави стала його кохана дівчина Олена.

«Африка – це була Славина мрія. Я ж навіть і не думала про таке. Спершу обговорювалися різні ідеї, наприклад, що він поїде з друзями чи буде різні ділянки проїжджати з різними людьми. Коли ж він запропонував мені, я довго думала. Але вирішили прийняти усі ризики (найстрашніший, до речі, що ми посваримося і розійдемося) і поїхати, щоб потім не шкодувати про те, чого не зробила», - доповнює Славину розповідь Олена.

Мандрівники принесли на зустріч сувеніри та свій хештег, з яким фотографувалися усі охочі.

Найбільший страх Олени не справдився, і після подорожі їхні стосунки, перевірені труднощами, стали ще міцнішими. Крім того, під час подорожі вони прокачали свої «скіли»: навчилися торгуватися і домовлятися, спілкуватися за допомогою жестів, бути терплячими і спокійними, мати справу із бюрократами та відмовляти у хабарах.

«Подорож – це вихід із зони комфорту і отримання нових навичок. Я, наприклад, ніколи не вміла торгуватися, завжди платила ціну, яку мені називали. У подорожі Слава навчив мене цьому, - розповідає Олена. – А я була вражена, як він спокійно і терпляче міг чекати годинами, коли нас тримали на кордоні чи в інших ситуаціях, коли від нас нічого не залежало».

На вході у галерею стояв "Мурзік" - авто, на якому мандрівники об'їхали Африку.

Хмельничани познайомилися з дивовижною африканською природою: ночували у пустелі та на райських пляжах, бачили слонів, бегемотів, крокодилів та інших диких звірів. Вони знайомилися із місцевими мешканцями, їхнім побутом, а також із колегами-мандрівниками, які колесили чорним континентом. Вони бачили купи сміття на океанському узбережжі і брудні нетрі, де мешкають діти, чиї батьки померли від Еболи.

«Нам пощастило, з нами не трапилося чогось небезпечного. Але ми і старалися зайвий раз не ризикувати, не потрапляти у небезпечні місця, ночували на території готелів і кемпінгів. Ми зробили щеплення і запаслися медикаментами, у нас був супутниковий зв’язок, - розповідають мандрівники. – Не хочеться, щоб у вас склалося враження, що мандрівка Африкою – як легка прогулянка парком».

Понад дві сотні хмельничан прийшло послухати про африканську експедицію.

Про це та багато іншого мандрівники розповіли під час зустрічі у галереї «MASLO», яка тривала понад три години. Також вони відповіли на запитання присутніх, подарували листівки та цінні подарунки. Був проведений аукціон на користь благодійної організації «Фундація прямої допомоги», яка допомагає дітям боротися із раком. У ході аукціону було продано автомобільний номер із Південноафриканської республіки за 5000 грн.

Наприкінці зустрічі відбувся благодійний аукціон.

Детальніше про подорож Слави та Олени можна дізнатися на їхніх сторінках у фейсбуці, інстаграм та ютубі.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую