ye-logo.v1.2

У Чорному Острові археологи натрапили на підземні ходи та цегляні галереї

Туризм 13703
Зараз археологи досліджують шар 17-18 століття
Зараз археологи досліджують шар 17-18 століття. Фото: Павла Нечитайла

Дослідження проводять в Ратуші, яка розташована у центрі селища.

У Чорному Острові працює археологічна експедиція, яка досліджує заїжджий двір Ратуші. У 19 столітті в Ратуші було волосне управління, численні магазини, стайня, а також заїжджий двір з готелем. Довгий час пам’ятка була у приватних руках, не так давно громада викупила її та замовила археологічні дослідження. За словами керівника археологічної експедиції Павла Нечитайла найцікавішим відкриттям стали цегельні галереї та підземні ходи, які знаходяться під будівлею.

«Найцікавіше, що ми відкрили, в самій споруді - підвали 19 століття, які з’єднані з іншими спорудами галерейного типу, що ведуть у напрямку палацу Пшездецьких та в напрямку костьолу. Вони добре збережені, муровані з цегли, але ми їх ще не розчищали. Ці роботи ще попереду», - коментує керівник експедиції, очільник Кам’янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції ДП «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба» Інституту археології НАН України Павло Нечитайло.

За словами археолога, головним завданням експедиції є встановити до якого періоду відноситься пам’ятка та чи стояли більш ранні споруди на цьому місці. І в дослідників вже є перші напрацювання.

«На цей час, в першому шурфі, відкрили кілька рівнів перебудови об’єкту. Перший шар відноситься до радянської доби, коли приміщення було переобладнано під кінотеатр. Нижче ми знайшли рівень підлоги 19 століття, коли активно функціонували торгові ряди і заїжджий двір. І зараз ми досліджуємо шар 17-18 століття, який тут дуже потужний - 1,5 метра. Це говорить про інтенсивну господарську діяльність на цьому місці. Знайдено багато, на жаль, дрібних фрагментів посуду, пічних кахлів 17 століття та залишки глиняної обмазки. Останнє говорить на користь того, що торгові ряди будувались дійсно на місці міської ратуші. Сьогодні приїхали ще геологи, вони з'ясували що копати ще 1,7 метра, тому сподіваємось що найцікавіше ще попереду», - розповідає Павло Нечитайло.

І додає, що Чорний Острів згадується в писемних джерелах 14 століття і попередні дослідження відкрили рештки оборонного валу. Тобто місто було укріплене ще в Литовський час. Тому дослідники сподіваються знайти культурні нашарування доби Коріатовичів.

Чорноострівська Ратуша збудована у першій половині 19 століття. Фото з архіву.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую