ye-logo.v1.2

У Славуті провели експериментальний велопробіг і взялися за… лісовий екотуризм

Туризм 4187
Велосипедисти подолали понад 20 кілометрів.
Велосипедисти подолали понад 20 кілометрів.. Фото: Славутської міської ради

Експериментальний велопробіг провели сьогодні, 21 липня.

У Славутській міській раді кажуть – ідея розробити маршрути на туристично привабливих територіях і в лісових масивах, і поблизу озер, «крутилася» у всіх вже давно. Поштовхом розпочати розробку маршруту став проєкт місцевого мешканця Віктора Гавури «Екологічна стежина як форма здійснення лісового туризму», який він подав на фінансування в рамках «Громадського бюджету» у наступному році. За словами начальниці відділу стратегічного розвитку Славутської міської ради Іванни Холод, у велопробізі взяли участь і міський голова Славути, і всі бажаючі жителі громади, і навіть діти молодших класів.

«Цю ідею – провести велопробіг і розробити екологічні туристичні маршрути – ми виносили уже тривалий час і цей проєкт став відправною точкою. Сьогодні ми провели перший велопробіг, який мав бути тривалістю орієнтовно у вісім кілометрів, а насправді, для тих, хто їхав від Славутської міської ради, був усі двадцять два кілометри», – каже Іванна Холод.

Маршрут велопробігу проходив між містом Славута та селом Голики, участь у ньому взяли близько 70 осіб. При цьому наймолодшій учасниці Мілані лише 6 років, а найстаршому, Валерію Шабурову – 65 років. 

За словами Іванни Холод, в рамках велопробігу учасники не просто проїхалися стежками славутського краю, але й проаналізували зручність майбутнього вело маршруту, вивчили місця, де плануються зупинки об лаштовані інформаційними стендами, лавочками, смітниками.

Експериментальний велопробіг провели у Славуті 21 липня
Експериментальний велопробіг провели у Славуті 21 липня
Експериментальний велопробіг провели у Славуті 21 липня

До вивчення маршруту долучилися головний лісівник Славутського лісового господарства і представники національного природного парку «Мале Полісся», який був створений у 2013 році. Представники національного парку запевнили, що допоможуть з визначенням і облатуванням місць зупинки, а у лісівники запропонували проводити відкриті уроки із вивчення флори і фауни для дітей шкільного віку,які будуть користатися веломаршрутом.

Загалом, як повідомили у Славутській міській раді, проєкт «Екологічна стежина як форма здійснення лісового туризму» передбачає створення комлексного екотуристичного продукту із визначеним туристичним маршрутом.

Однак, поки проєкт проходить експертну оцінку і чи вдасться його реалізувати в рамках «громадського бюджету» залежатиме від того, чи проголосують за нього славутчани у вересні цього року. 

Участь у дослідженні веломаршруту взяло близько 70 людей

До теми: У Зінькові взялися за відродження давньої фортеці

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую