ye-logo.v1.2

Енергетична безпека: Шмигаль окреслив стратегію до 2050 року, згадавши про Хмельницьку АЕС

Політика 1078
Денис Шмигаль
Денис Шмигаль. Фото: Віталій Носач, РБК-Україна

Добудову атомної станції у Нетішині вважають пріорітетним питанням в уряді.

Будівництво нової енергетичної інфраструктури передбачає масштабне нарощування атомних потужностей — до 25 гігаватів номінальної генерації до 2050 року. Наразі в Міненерго з-поміж усіх інших атомних станцій вважають пріоритетною в розбудові Хмельницьку АЕС. Про це заявив міністр енергетики Денис Шмигаль під час зустрічі з представниками наглядової ради АТ «НАЕК «Енергоатом» на чолі з Руміною Велші.

«Атомна генерація буде основою нової енергетичної архітектури України. Наша амбіція — 25 гігаватів номінальної потужності атомної генерації до 2050 року. На порядку денному — завершення будівництва 3-го та 4-го блоків на Хмельницькій АЕС. У перспективі – зведення 5-го і 6-го енергоблоків ХАЕС», — сказав Шмигаль.

Загалом, за словами Шмигаля, у межах енергетичної стратегії до 2050 року «Енергоатом» планують модернізувати, підвищуючи його ефективність. Йдеться про розвиток повного виробничного циклу, включно з видобутком уранового концентрату та виробництвом ядерного палива, а також зберіганням відпрацьованого ядерного палива. «Усі ці етапи можуть бути реалізовані в Україні», — зазначив він.

Також під час зустрічі обговорили фінансові та організаційні проблеми «Енергоатома». «Завершення аудиту діяльності підприємства у попередні періоди і підвищення прозорості управлінських процесів — серед пріоритетів», - запевнив Шмигаль.

Міністр енергетики Денис Шмигаль зустрівся з представниками наглядової ради НАЕК «Енергоатом» на чолі з Руміною Велші. Фото: Денисс Шмигаль / telegram

Зазначимо, що поки Україна готується до наступного опалювального сезону та виконує «плани стійкості», правоохоронці викрили схему розкрадання коштів, повідомив генпрокурор Руслан Кравченко.

З його слів, схема діяла у 2022–2024 роках, а її організатор — засновник та фактичний контролер приватних енергопостачальних компаній, через які реалізовувалася електроенергія. Державні збитки становлять понад 447 мільйонів гривень.

«Фігуранти свідомо занижували потреби в електроенергії, знаючи, що фактичне споживання буде значно більшим. Тобто «на папері» показували, що електроенергії потрібно мало, а насправді продавали значно більше. У результаті виникав дефіцит — різниця між тим, що задекларували, і тим, що реально використали. Цей дефіцит автоматично покривала держава», — розповів Кравченко.

Нагадаємо, у січні 2026 року Денис Шмигаль став міністром енергетики та заявив, що бачить доцільним продовження добудови Хмельницької АЕС. 

Читайте також: Потяг з новими дитячими вагонами через Хмельницький та динамічна вартість квитків: які нововведення впроваджує Укрзалізниця

Коментарі:

Топові оголошення

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую

Загальнонаціональна хвилина мовчання

"коли мене запитають що таке війна
я без роздуму відповім: імена" — Максим «Далі» Кривцов

Полеглі Герої Хмельниччини