clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
11 Квітня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 1397

Послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану тепер можна отримати у ЦНАПах
Відповідно до частин перших статей 122 та 135 Сімейного кодексу України подати заяву про державну реєстрацію народження, шлюбу, розірвання шлюбу за спільною заявою подружжя, яке не має дітей, зміну імені, смерть, а також заяву про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання тепер громадяни України можуть у Центрах надання адміністративних послуг. Такі послуги у приміщеннях ЦНАПів територіальні органи ДРАЦС розпочали надавати з 4 березня і вже на сьогодні центрами, що почали надання послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, було прийнято близько 176 таких заяв.
Необхідні послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану громадяни можуть отримати не лише у відділах ... читати далі »

11 Квітня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 1732

Рішення суду України про стягнення аліментів підлягає виконанню на території іншої країни
Серед українців, які перебувають за кордоном, є ті, хто ухиляється від сплати аліментів. Це створює низку життєвих проблем для їхніх дітей, які залишилися в Україні. Щоб захистити їхні інтереси, в Мін'юсті розробили кілька важливих рекомендацій.
Переїзд дитини або батька-платника аліментів на постійне місце проживання за кордон, зміна ними громадянства не позбавляють дитину права на утримання. Якщо дитина живе в Україні, а батько за кордоном, позов про стягнення аліментів може бути подано до суду в Україні, за місцем проживання дитини.

Якщо рішення про стягнення аліментів з батька, який проживає за кордоном, буде ухвалено судом України, це рішення на території іншої країни буде виконуватися відповідно до Договору про ... читати далі »

10 Квітня 2019 Анна Сіра, проект ПУЛЬС 1902

Громади Хмельниччини запрошують до участі у конкурсі Малі міста великі враження. Бюджет конкурсу 50 млн грн
Прийом заявок розпочнеться 15 квітня, а переможців оголосять у липні.
10 квітня, на засіданні Кабінету Міністрів було презентовано проект Малі міста великі враження - конкурс культурно-мистецьких проектів громад з населенням до 50 тисяч людей.
Премєр-міністр України Володимир Гройсман, зокрема, зазначив, що можливість збереження культурної спадщини, впровадження нових культурних та креативних проектів має вкрай важливе значення. Так, проект Малі міста великі враження це колосальне середовище, в якому відкривається весь потенціал нашої української культури і створюється можливість розвитку для невеликих громад. Він наголосив, що потрібно підтримувати місцеве самоврядування, яке є найближче до людей... читати далі »

9 Квітня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 1785

Шлюб за добу

29 липня 2016 року Міністерство юстиції запустило новий сервіс Шлюб за добу. Сервіс покликаний зробити одруження максимально зручним та комфортним.
Проект передбачає відхід від старих бюрократичних радянських норм, які діють донині і примушують українців, подавши заяву, чекати щонайменше 30 днів.
Переваги:
Реєстрація шлюбу в час та у місці, обраному жінкою та чоловіком.
Відсутність необхідності звернення в ДРАЦС.
Залучення до організації реєстрації шлюбу суб'єктів господарювання публічного права.
Для того, щоб скористатися сервісом з реєстрації шлюбу у скорочені строки, майбутнім нареченим необхідно зробити кілька простих кроків:
1. Звернутись до організатора державної реєстрації шлюбу, відомості про якого розміщені територіальним органом юстиції на офіційному сайті.
2. Обрати дату та час ... читати далі »

9 Квітня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 1490

Справи у міжнародних судах

Захист інтересів України на міжнародному рівні є одним із головних завдань, які покладені на Міністерство юстиції.
Постійна робота на цьому напрямку є невідємною складовою процесу майбутнього повернення тимчасово анексованого Криму та окупованих російсько-терористичними військами Донбасу.
Закордонні судові та арбітражні справи у провадженні Мінюсту
Ключові факти цього року: Загальна кількість справ 18;Загальна сума вимог до України понад 200 млрд. грн.; Загальна кількість спорів (досудове врегулювання), за якими можливе подання позову до закордонних юрисдикційних органів 17.
Резонансні справи, що тривають
Мають відношення до РФ:
Касаційний суд Французької Республіки, провадження за заявою України про скасування арбітражного рішення за позовом ОАО Татнєфть. Позивач також ... читати далі »

9 Квітня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 1399

Реалізація реформи Державного управління

Директорати

Було проведено попередній аудит функцій структурних підрозділів та прийнято рішення про утворення нових директоратів.
Успішно сформовано два перших директорати Міністерства юстиції України - Директорат стратегічного планування та європейської інтеграції та Директорат з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності.
Були оголошені та проведені конкурси на посади Генеральних директорів директоратів Міністерства та на посади експертів і керівників експертних груп директоратів.
Міністерством юстиції України планується подальше формування наступних Директоратів Міністерства, головною метою яких стане ефективне формування політик у секторі юстиції та впровадження якісних реформ в Україні.

9 Квітня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 1000

Захист у кримінальних провадженнях (з 01.01.2013 по 29.03.2019, регіональні центри):
56 599 випадків захисту осіб, до яких застосовано адмінзатримання або адмінарешт.
118 087 випадків захисту осіб, затриманих за підозрою у скоєнні злочину.
312 374 випадків захисту за призначенням у кримінальних провадженнях.
10 225 випадків надання допомоги засудженим до позбавлення волі.
Досягнення адвокатів у кримінальних провадженнях (з 01.01.2013 станом на 01 поточного місяця, регіональні центри):
2 543 виправдувальних вироки або рішень про закриття провадження.
30 722 випадків звільнення від відбування покарання з випробуванням.
11 997 випадків призначення більш мякого покарання, ніж передбачено законом.
5 908 випадків зменшення обсягу обвинувачення.
8 066 випадків обрання більш мякого запобіжного заходу.
Правова допомога у цивільних та адміністративних ... читати далі »

9 Квітня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 728

Пане Міністре! 31 березня я голосувала на виборчій дільниці не за місцем своєї реєстрації, а фактичного проживання. Перед цим я зверталась до уповноваженого органу, через який мене додали до списку виборців на тій дільниці, на якій я хотіла проголосувати. Маю питання, чи потрібно ще раз перевіряти себе у списках під час другого голосування на виборах? Дякую за відповідь.
Анастасія Подорожня

Друзі, перш за все хочу нагадати, що 21 квітня відбудеться повторне голосування на чергових виборах Президента України, тому поінформую вас про деякі особливості, що стосуються голосування не за місцем реєстрації.

Як змінити місце голосування під час повторного голосування?
Для того щоб повторно проголосувати на чергових виборах президента України не за місцем реєстрації необхідно пройти попередню процедуру зміни місця ... читати далі »

9 Квітня 2019 Даша Игнатенко 53

Це повідомлення видалено, оскільки містить політичну (комерційну) рекламу. Якщо ж ви хочете його прочитати, пройдіть за посиланням (читати далі)

Кредит доверия к пока-еще-совсем-ненадолго президенту исчерпан. И это наглядно продемонстрировали результаты выборов. Если Порошенко даже со всеми манипуляциями набрал вдвое меньше голосов, чем конкурент, - значит, достал он всех и всерьез.
И не мудрено. Есть люди-политики, есть люди-хозяйственники. Порошенко человек-бизнесмен. Он пришел к власти для решения собственных задач. И эти задачи благополучно решил. Наша страна для человека-бизнесмена это ресурс. Государственные должности и звания средства достижения целей.
А народ его для президента, кажется, и не существует. Как и государственных интересов.
Прекрасный пример представительство Президента Украины в АР Крым.
Сначала его возглавляла Наталья Попович, чьи родители не скрывали, что голосовали на референдуме за выход из состава Украины.
Два года спустя ... читати далі »

8 Квітня 2019 Олег 40

Це повідомлення видалено, оскільки містить політичну (комерційну) рекламу. Якщо ж ви хочете його прочитати, пройдіть за посиланням (читати далі)

Путин сделает их в несколько ходов. Арестович о верховном главнокомандующем Зеленском и новой угрозе для Украины.
А армия это институт-индикатор, у нее наивысший уровень доверия общества. Если они отшатнутся, посыплется и все остальное.
И тогда у нас начнет стремительно нарастать внутреннее противостояние в кратчайшие сроки, плюс парламентские выборы, плюс выборы премьера, плюс бюджет, плюс осень. И вот тогда к сентябрю-октябрю внутренние риски, а значит, и внешние, становятся по-настоящему большими.
В портреты Зеленского будут плевать, потом полезут на стенку. Арестович о новом Майдане в Украине.
Все это более или менее понимают, и очень-очень настороженно относятся к Зеленскому как к будущему верховному главнокомандующему.

Еще раз подчеркиваю: не как к актеру, а как к человеку с отсутствием опыта и пока не ... читати далі »

8 Квітня 2019 Батьківщина 118

Це повідомлення видалено, оскільки містить політичну (комерційну) рекламу. Якщо ж ви хочете його прочитати, пройдіть за посиланням (читати далі)

Суспільство має отримати реальні механізми контролю за президентом

Юлія Тимошенко під час Погоджувальної ради керівників фракцій та голів комітетів Верховної Ради закликала парламент невідкладно ухвалити закони, які зможуть усунути безвідповідальність будь-якого Президента України. Лідер Батьківщини наголосила, що потрібно:

1) Ухвалити закон про ТСК, щоб в руках парламенту був інструмент контролю за корупцією будь-якого президента або силових структур.

2) Другий закон, який слід ухвалити, це зміни до Конституції про скасування недоторканності суддів, депутатів та президента. Бо саме нерівність перед законом дозволяє високопосадовцям безкарно зловживати законом, правами та свободами людей.

3) По-третє, слід ухвалити Закон про вибори до Верховної Ради за пропорційною системою.

4) Потрібно негайно ... читати далі »

8 Квітня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 752

Впровадження системи пробації в Україні

5 лютого 2015 року прийнято Закон України Про пробацію, який введено у дію
27 серпня 2015 року. В січні 2017 року створено 499 уповноважених органів з питань пробації та 6 управлінь пробації в міжрегіональних управліннях з питань виконання кримінальних покарань та пробації. Станом на 01.11.2017 в територіальних органах пробації працює 3327 працівників. Навчання персоналу пробації проводиться за програмами, що були розроблені за участю міжнародих експертів. З початку 2018 року на обліках уповноважених органів з питань пробації пройшло 92 тис. особи. Нині на обліку уповноважених органів з питань пробації перебуває 1035 неповнолітніх, звільнених від відбування покарання з випробуванням. 98% неповнолітніх, які пройшли через пробаційні програми, не вчинили повторних правопорушень.

6 Квітня 2019 Офіцер командування військової частини А4239 Олексій Наконечний 1237

Готуємося до літа
Цього тижня, на початку квітня, у військовій частині А4239 розпочався перший етап проведення планового сезонного технічного обслуговування, що триватиме весь квітень. Для якісного проведення огляду готовності та для підготовки озброєння і військової техніки військовій частині А4239 до експлуатації у літній період заплановано цілий комплекс заходів необхідних для підтримання високого рівня бойової готовності підрозділів частини.
Проведенню заходу передував напружений підготовчий період, що включав в себе відпрацювання необхідної документації, створення спеціалізованих постів, підготовку стаціонарних і рухомих засобів технічного обслуговування та ремонту озброєння та військової техніки, а також проведення інструктажів з дотримання заходів техніки безпеки.
Перед початком сезонних ... читати далі »

4 Квітня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 1819

Податкова пільга збільшує перелік підстав для отримання податкової знижки батьками, які оплачують навчання дітей. Тепер батьки можуть зменшити розмір сплачених за навчання коштів завдяки поверненню частини сплаченого податку на доходи фізичних осіб. Коли ми готували другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває, нашим завданням було не лише посилення відповідальності неплатників аліментів, але й заохочення тих батьків, які своєчасно та справно виконують свій батьківський обовязок. Тому ми включили у цей пакет законів положення про податкову пільгу, адже гроші це завжди хороший стимул, хоча і не єдиний, - наголосив Міністр юстиції.
Наразі орієнтовний розмір податкової знижки складає 18% від фактично сплаченої суми. При цьому, якщо раніше до знижки входила лише оплата в закладах професійної та вищої освіти, то відтепер ... читати далі »

4 Квітня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 1806

До вступу в силу пакету законів #ЧужихДітейНеБуває виїхати з дитиною за межі України можна було виключно за згодою обох батьків або за рішенням суду. З початком дії другого пакету #ЧужихДітейНеБуває, який вступив в силу 28 серпня, той з батьків, з ким проживає дитина, може самостійно вирішити питання виїзду з дитиною за кордон строком до 1 місяця. Тобто згоди другого з батьків для такої поїздки не потрібно. При цьому, перед виїздом того з батьків, хто проживає окремо від сім'ї і не має заборгованості по аліментах, потрібно сповістити рекомендованим листом про поїздку, її терміни і напрямок.
Якщо ж той з батьків, який проживає окремо, має заборгованість по аліментах хоча б 4 місяці, то сповіщати його не потрібно (для дітей з інвалідністю та тяжкохворих дітей - цей термін скорочено до 3 місяців). Ця норма стосується навіть ... читати далі »

4 Квітня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 1718

Протидія домашньому насильству
За статистикою, 68% українських жінок в тій чи іншій мірі зазнавали домашнього насильства, але менше 2% з них звертається за допомогою до державних органів влади.
Одним з найважливіших кроків у питанні системної протидії насильству є бажання жінок захищати свої права. Союзниками у боротьбі за права жінок насамперед є громадські обєднання, які займаються захистом прав жінок та боротьбою з гендерною нерівністю.
Законом України Про запобігання та протидію домашньому насильству поліція отримала ще більше інструментів для покарання кривдників. За домашнє насильство передбачена не тільки адміністративна відповідальність, але й кримінальна - у разі його систематичності. Окремо стоїть питання притягнення до кримінальної відповідальності кривдників за фізичне насильство і завдання ... читати далі »

4 Квітня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 1432

Дбати про добробут та благополуччя малолітніх дітей це моральний імператив будь-якого суспільства.

Цей обовязок не зникає навіть у тих випадках, коли батьки опиняються в стані розлучення. Сплата аліментів є одним із засобів реалізації такого обовязку.

Проте за останні роки ми бачимо доволі невтішну статистику індикатор нехтування обовязком сплати аліментів піднявся до доволі критичної межі.

Сьогодні в Україні з близько 3 мільйонів дітей, що проживають без одного з батьків після розлучення подружжя, 600 тисяч стали заручними зясувань особистих стосунків між колишніми чоловіком і дружиною.

Такий стан речей став закономірною передумовою для законодавчого закріплення посилення відповідальності за злісну несплату аліментів. Адже в тих випадках, коли в одного з батьків виникає брак елементарної совісті... читати далі »

3 Квітня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 1086

Отримання статусу юридичної особи в процесі діяльності громадської організації
Продовжуючи розгляд тематики діяльності громадського обєднання зі статусом юридичної особи чи без такого, сьогодні розглянемо питання можливості отримання статусу юридичної особи в процесі діяльності громадського обєднання.

Останнім часом до управління юстиції почастішали звернення представників громадських обєднань, які були зареєстровані шляхом повідомлення про утворення, тобто без надання статусу юридичної особи щодо можливості отримання ними такого статусу вже безпосередньо в процесі діяльності організації, а не на етапі реєстрації, як це відбувається в переважній більшості випадків.

До 2016 року можливості отримання статусу юридичної особи у таких громадських обєднань не було, але у звязку із прийняттям нової редакції ... читати далі »

3 Квітня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 676

Домашнє насильство - це
- фізичне (заподіяння тілесних ушкоджень, незаконне позбавлення волі, мордування, залишення в небезпеці, ненадання допомоги, заподіяння смерті);
- сексуальне (будь-які діяння сексуального характеру, вчинені без згоди особи);
- психологічне (словесні образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, що спричиняють невпевненість, нездатність захистити себе, шкоду психічному здоровю);
- економічне (умисне позбавлення житла, їжі, одягу, коштів чи документів, перешкоджання в отриманні лікування, заборона працювати, примушування до праці, заборона навчатися)
ХТО НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО?
Кривдник з числа таких осіб:
- подружжя;
- особи, які проживають (проживали) спільно однією сімєю;
- їх родичі;
- опікуни... читати далі »

3 Квітня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 676

Забирають бізнес? Відбирають майно?
Що треба робити?
Якщо виявив незаконну перереєстрацію нерухомості або бізнесу, незаконне припинення або скасування права власності:
1. Звертайся до правоохоронних органів.
2. Напиши скаргу до комісії Міністерства юстиції з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації (далі Комісія).

ЗАПАМЯТАЙ:
ТИ МАЄШ ПРАВО захистити свій бізнес і своє майно!
Як звернутися до Комісії?
Раніше була єдина можливість повернути незаконно перереєстровані майно або бізнес звернутися до суду. Процес міг затягнутися на роки, а предмет спору не завжди повертався до законного власника.

Нині існує альтернативний спосіб повернення незаконно відчуженого майна та бізнесу звернутися до Комісії Мінюсту.

Міністерство юстиції України розглядає скарги на:
Рішення державного реєстратора про ... читати далі »

1

2

3 4 » 238Архів новин

<<Квітень 2019>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30