clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
6 Липня 2020 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції 967

Підстави припинення шлюбу в наслідок його розірвання та документи, які підтверджують припинення шлюбу
Під припиненням шлюбу розуміється зумовлене певними юридичними фактами припинення на майбутнє правовідносин між подружжям, які виникли з зареєстрованого дійсного шлюбу.
Відповідно до статті 104 Сімейного кодексу України шлюб припиняється, зокрема, внаслідок розірвання шлюбу. Важливе правове значення має встановлення моменту припинення шлюбу у разі його розірвання. У статті 114 Сімейного кодексу України цей момент визначено з урахуванням існуючого порядку розірвання шлюбу: відділом державної реєстрації актів цивільного стану чи судом.
У разі розірвання шлюбу відділом державної реєстрації актів цивільного стану (на підставі заяви подружжя про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей; заяви про розірвання шлюбу одного з подружжя та рішення суду про визнання другого з подружжя безвісно відсутнім, недієздатним) шлюб припиняється у день реєстрації розірвання шлюбу і документом, що підтверджує факт розірвання шлюбу є свідоцтво про розірвання шлюбу. При розірванні шлюбу судом він припиняється у день набрання чинності судовим рішенням, яке є остаточним документом, що підтверджує факт розірвання шлюбу, якщо воно винесене судом після набрання чинності Законом України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" (надалі Закон) - 27.07.2010. Таке рішення суду не підлягає державній реєстрації у відділі державної реєстрації актів цивільного стану.
Якщо ж рішення суду про розірвання шлюбу винесено судом до 27.07.2010, воно підлягає державній реєстрації у відділі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання колишньої дружини або чоловіка, за їх заявою, або одного з них. У цьому випадку документом, що підтверджує факт розірвання шлюбу, є свідоцтво про розірвання шлюбу, а не рішення суду.
З 01.10.2016 незалежно від підстав припинення шлюбу в наслідок його розірвання відмітка про розірвання шлюбу не робиться в паспортах або паспортних документах осіб, шлюб між якими розірвано.
Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надсилається судом до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.
Протягом 2020 року відділами державної реєстрації актів цивільного стану Хмельницької області зареєстровано 303 розірвання шлюбу, а також проставлено 1231 відмітку про розірвання шлюбу в актових записах про шлюб на підставі рішення суду про розірвання шлюбу.
Заступник начальника управління начальник Центрального відділу ДРАЦС УДР Центрально-Західного МУ МЮ (м.Хмельницький) Тетяна ВОЙТКО

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відео

Є. Афіша

Курси валют на 09.08.2020
купівля
продаж
Міжбанк
$
27.6
27.62
32.49
32.51Архів новин

<<Серпень 2020>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31