ye-logo.v1.2

Чому англійські клуби домінують у єврокубках? На правах реклами

Спорт 262
УЄФА виділяє два часових слоти для проведення матчів єврокубків – на 19:45 і на 22:00 за київським часом
УЄФА виділяє два часових слоти для проведення матчів єврокубків – на 19:45 і на 22:00 за київським часом. Фото: football24.ua

АПЛ, як одна з чотирьох найсильніших ліг Європи, делегує у Лігу чемпіонів аж чотири команди – ті, які посіли перші чотири позиції в турнірній таблиці.

Причому вони не проходять через кваліфікацію, а стартують одразу на Етапі Ліги. Якщо протягом сезону англійці увійдуть до топ-2 ліг у рейтингу УЄФА за сезон, то в ЛЧ потрапить і п'ятий колектив.

Якщо ж цього не трапиться, то команда з п'ятого місця АПЛ вийде до основного етапу Ліги Європи. Ще одну путівку в ЛЄ отримує переможець Кубка Англії. Часто тріумфатори цього турніру кваліфікуються у єврокубки на основі місця в чемпіонаті – у такому випадку квота в ЛЄ передається колективу, розташованому на шостій сходинці.

Як АПЛ перевершує інші ліги у фінансовому плані

Економічна міць Великої Британії виступає в ролі фундаменту, на якому розбудована могутність сучасної АПЛ. Лондон є один із ключових фінансових центрів світу, а інвестиції в британську економіку гарантують стабільні прибутки. Футбол же виграє ще й завдяки надзвичайній популярності англійської культури та поширеності англійської мови.

Тільки британські телетранслятори здатні виплачувати клубам АПЛ по 5-7 мільярдів фунтів – жодна країна Європи не може таким похизуватись. Найбільш потужні транснаціональні корпорації ведуть жорстку боротьбу за вплив на англійських ринках, та і місцеві компанії входять у різноманітні топи Forbes.

АПЛ при цьому дозволяє робити бізнес з оборотом у сотні мільйонів євро, тоді як у багатьох інших країнах футбол дає скромні доходи – а то і взагалі залишається збитковим. Саме тому спонсорами та власниками англійських клубів стали представники великого американського й китайського капіталу, індійські та східноєвропейські олігархи, шейхи з ОАЕ та суверенний фонд Саудівської Аравії.

Як топові тренери вплинули на тактичний розвиток АПЛ?

Фінансові можливості АПЛ роблять її магнітом для найкращих тренерів світу, але справа не тільки в грошах. Головним стимулом є престиж роботи в найсильнішій лізі світу та можливість втілити будь-які тактичні ідеї. Коучі майже необмежені в ресурсах – їм рідко доводиться підлаштовуватись під слабкий склад і відсутність трансферів (хіба що в екстрених ситуаціях, коли доводиться приходити в клуб по ходу сезону)

Іноземні тренери принесли в АПЛ стилістичне розмаїття. Спільною для всіх команд є тільки одна риса – висока інтенсивність гри, без якої конкурувати в Англії неможливо. Нинішні коучі шукають футболістів, здатних не лише швидко рухатися, а й миттєво ухвалювати рішення. Це робить лігу ще більш видовищною та привабливою для глядачів.

Як конкуренція всередині ліги допомагає в єврокубках?

Висока конкуренція в АПЛ змушує англійські клуби постійно тримати концентрацію й вдосконалюватись. Всього одна невдала трансферна кампанія матиме негативні наслідки протягом кількох сезонів. Надважливу роль в успішності проєкту може відігравати навіть робоча етика, не кажучи вже про послідовність менеджерів у плануванні та зацікавленість власників. Клуб АПЛ не має права відставати хоча б в одному аспекті.

На футбольному ж полі величезне значення справляє середовище, в якому розвивається гравець. У Англії це середовище максимально вимогливе. Команди стикаються з інтенсивним темпом, жорсткою боротьбою та необхідністю швидко адаптуватися до різних тактичних підходів – при цьому рівень складу у всіх приблизно рівний (і дуже високий). Як наслідок, футболісти й тренери АПЛ сильніше за інших розвивають фізичну витривалість та гнучкість у грі, що є важливим фактором у Лізі чемпіонів і Лізі Європи.

Зрештою, представники АПЛ звикли до щільного календаря – регулярні ігри Прем'єр-ліги Англії, матчі внутрішніх кубків та виступи в єврокубках вимагають високої фізичної витривалості та гнучкості у грі. Це робить англійські клуби більш стійкими у вирішальних стадіях міжнародних турнірів. Саме тому вони так часто доходять до фіналів.

Чи збережеться домінація?

Ймовірно, домінація Англії у міжнародних турнірах буде не тільки зберігатись, а й розширюватись. Вже зараз конкурувати з АПЛ можуть тільки клуби, які здатні скопіювати британську модель – тобто перетворюватись у великі корпорації, створювати широку мережу фарм-клубів, інвестувати в менеджмент та інфраструктуру сотні мільйонів євро. До того ж, їм доводиться часто переплачувати за футболістів і тренерів.

Витримувати такий рівень у Європі здатні одиниці. Англія ж має 7-8 колективів з істотним потенціалом на перемогу в ЛЧ (не кажучи вже про ЛЄ). Передумов для зменшення могутності немає – британська економіка досі сильна та впливова, а футбольна аудиторія АПЛ потенційно може охопити 4,7 млрд глядачів. Власники клубів при цьому спокійно утримують команди вартістю в +/- мільярд фунтів. Для Туманного Альбіону такі витрати є буденністю.

Коментарі:

Топові оголошення

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую