ye-logo.v1.2

Кілька порад дебютантам зимової риболовлі

Суспільство 2622
Фото: Дмитро Скрипник

- У сильний мороз риба, залишена на кризі, швидко промерзає й втрачає смакові якості. Досвідчені рибалки зберігають улов у ящику в полотняній сумці.

 - У сильний мороз риба, залишена на кризі, швидко промерзає й втрачає смакові якості. Досвідчені рибалки зберігають улов у ящику в полотняній сумці.
- Нову лунку спочатку краще перевірити блешнею. Якщо покльовів не має, спробуйте ловити на мормишку. Мормишка - це шматочок свинцю із впаяним у нього гачком і отвором для жилки, який отримав свою назву від мормиша – дрібного рачка, що рухається ривками. Так само, наслідуючи його, ривками ведуть у воді мормишку, піднімаючи та опускаючи її. Рибу приваблює рухомий предмет, що нагадує своєю поведінкою дрібних водяних тварин. Роль грузила виконує сама мормишка, а поплавка – кивок (чутливий кінчик вудочки).
- На початку зими риба уникає місць, де є течія. І навпаки, у другій половині зими рибу варто шукати вже у місцях із течією, нехай навіть не сильною. Там більший вміст кисню у воді, що важливо для риби.
- Щоб збільшити кількість покльовів, спробуйте зменшити розміри мормишок, на які ловите.
- Щоб мотиль довше зберігався, помістіть його у велику картоплину. Розріжте її навпіл, в одній із половинок зробіть невелике заглиблення й засипте у нього мотиля. Обидві половинки з'єднайте і скріпіть за допомогою гумки.
- У яскравий сонячний день краще сідати поруч із лункою так, щоб її прикривала ваша тінь. Якщо є можливість, лунку варто злегка припорошити снігом.
- У мороз на жилці намерзають крижинки, через що гірше видно, коли риба клює. Тому жилку треба періодично очищати, протягуючи між пальцями.
- Ефективність бура залежить від гостроти його ножів. Щоб вони не затуплялись передчасно, не допускайте ударів ними об кригу, а при транспортуванні закривайте спеціальним футляром.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую