ye-logo.v1.2

Симчишин – дебютуватиме в ополонці, Коліщак – занурюватиметься з сином, а Рябініна ще поки вагається

Суспільство 6044
Фото: Дмитра Скрипника та з архіву

кореспондент «Проскурівського телеграфу» розпитувала відомих хмельничан про плани на Водохреща

 

Олександр Симчишин, депутат міської ради: «Ніколи раніше не доводилося занурюватися в ополонку. На Водохреща, зазвичай, ходжу до церкви, освячую воду, а от про те, щоб скупатися у крижаній воді якось навіть не замислювався. Проте цього року вирішив спробувати. Маю знайомого моржа з сорокарічним стажем. Йому вже сімдесят п’ять, але він у гарній формі, не в останню чергу саме завдяки цим зануренням. Швидше за все, буду купатися в ополонці на ставу в Лезневому. Там не так багато людей, як на Південному Бузі, де влаштовують справжню показуху. Хочеться ні на що не відволікатися».

Віктор Коліщак, голова Хмельницької районної держадміністрації: «Цього року вчетверте купатимусь на Водохреща. Зазвичай, це відбувається у водоймі, що знаходиться на території «Вік-Жану». На свято там збирається чимало людей. Священик читає молитви та освячує воду. Якщо людина шукає якісь причини, мовляв, хочу прийняти купіль на Водохреща, але щось заважає, значить, вона ще не готова до цього. Для мене купання у це свято – особливий ритуал. Перш за все тому, що я вірю в силу хрещенської води. Вона не лише додає здоров’я, а й очищує душу. Цього року зі мною вже втретє занурюватиметься в воду мій дванадцятирічний син».

Тетяна Рябініна, співачка: «Ще точно не знаю, чи занурюватимусь в ополонку цього Водохреща. Адже мої друзі з «моржування» саме на цей час запланували спільну відпустку в Єгипті. Гадаю, вони як і торік, будуть купатися там. Самій же, без компанії, не дуже хочеться лізти у воду. Якщо ж все ж таки наважуся, поїду до монастирської купальні в Головчинцях».

Сергій Нитичук, звукорежисер Хмельницької обласної телерадіокомпанії «Поділля-Центр»: «Вже п’ять чи шість років на Водохреща купаюся й цього року не збираюся відступати від цієї традиції. Вперше вирішив пірнути в ополонку спонтанно. Їхала компанія, запропонували приєднатися. Скупався. Сподобалося. Вважається, що вода 19 січня набуває цілющих властивостей та має здатність зцілювати, а людина після занурення в крижану воду не хворіє. На власному досвіді переконався, що це справді так. Моя донька Міла Нітіч позаторік збиралася купатися на Водохреща, проте наважилася лише минулого року в Києві».

Сергій Федоченко, директор ТОВ «Поліграфіст»: «Цього року у мене ювілей – десять років, як купаюсь в ополонці. Раніше бажаючих скупатися у Бузі можна було на пальцях перелічити, а нині вони вишиковуються в чергу. Як правило, на Водохреща занурююсь в крижану воду в Хмельницькому. Проте позаминулого року їздив до Головчинець, а минулого під час Хрещенських свят відпочивав у санаторії в Трускавці – там і купався».

Руслан Рохов, громадський діяч: «Три роки поспіль купаюся в ополонці на Південному Бузі. Вперше це сталося за ініціативи мого друга, який зателефонував мені о сьомій ранку й сказав: «Збирайся, їдемо купатися!». Я звісно, спочатку був проти: зима, яке купатися, можна ж захворіти?! Але врешті-решт поїхав. І зовсім не шкодую. Минулого року пірнали в ополонку разом із друзями ввечері, після роботи. Того року купалася в крижаній воді майже уся наша родина – молодший брат у Києві, мама – в монастирі. Як буде цьогоріч – ще точно не знаю. Проте переконаний, що занурюватимуся у нас на Південному Бузі».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую