ye-logo.v1.2

Найдешевше – вивчитися на агронома та інженера

Суспільство 4117

Причому, якраз фахівці технічних спеціальностей сьогодні найбільше потрібні на ринку праці

Однак, випускники Хмельниччини віддають перевагу професіям економічного та гуманітарного напрямку. Принаймні, у Хмельницькому національному університеті зазначили, що цього року саме гуманітарні професії
користуються найбільшим попитом. Крім того, залишаються популярними юридичні та економічні професії. Незважаючи на те, що державна служба зайнятості та агенції з працевлаштування застерігають, що таким фахівцям найважче знайти роботу, оскільки ринок ними перенасичений. Як кажуть в приймальній комісії Хмельницького університету управління та права, найбільше абітурієнтів цього року – на юридичному факультеті. Однак, порівняно з минулими роками, зросла кількість бажаючих навчатися на факультеті управління та економіки, зокрема здобувати фах державного службовця. Щоправда, це можна зробити лише на базі вищої освіти. На піку популярності і факультети міжнародних відносин, журналістики. Приміром, у Київському національному університеті імені Шевченка вже сьогодні на одне місце зі спеціальності «журналістика» претендує 5 чоловік, «видавнича справа і редагування» – 15, «реклама та зв’язки з громадськістю» – 20. А от механіко-математичний, фізичний, геологічний факультети набрали поки що близько двох чоловік на місце.
Особливість цьогорічної вступної кампанії полягає у тому, що через фінансову кризу на десять відсотків скорочено державне замовлення, тобто безплатне навчання. Щодо вартості навчання, то вона доволі різна: столичні навчальні заклади значно дорожчі від провінційних. Приміром, якщо фах журналіста у Київському національному університеті коштує 25 тисяч гривень на рік, то у Чернівецькому університеті – 8 500 гривень, а у Кам’янець-Подільському національному університеті – лише 7 тисяч.
А найдешевше обійдеться спеціальність агронома, еколога, інженера та механіка. У Кам’янець-Подільському аграрно-
технічному університеті рік навчання за спеціальністю «агрономія» коштуватиме всього 3 800 гривень. Власне, з вартістю навчання та умовами прийому можна ознайомитися на сайтах обраних вузів. Ми подаємо річний «прейскурант» деяких вузів Хмельниччини та закладів інших областей на популярні і потрібні на ринку праці професії (стаціонарне навчання).

Хмельницький національний  університет:
технологічні та механічні спеціальності – 7 900 гривень; «міжнародні відносини» – 11 000 гривень; «дизайн» – 13 200 гривень.

Хмельницький університет управління та права:
юридичний факультет – 10 500 гривень; факультет управління та економі-
ки – 7 900 гривень; спеціальність «державна служба» (магістратура) – 5 700 гривень.

Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка:
«дошкільна освіта», «початкова освіта» – 6 500 гривень; «психологія», «політологія», «журналістика» – 7 000 гривень; «управління навчальним закладом» (магістратура) – 8 000 гривень.

Подільський аграрно-технічний університет:
«економіка підприємства» – 6 200 гривень; «екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» – 3 800 гривень; «геодезія, картографія та землеустрій» – 4 500 гривень; «агрономія» – 3 500 гривень; «ветеринарна медицина» – 4 400 гривень.

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича:
економічні спеціальності – 4 800 гривень (перший рік), 6 300 – наступний; «міжнародні відносини», «журналістика» – 8 500-гривень; «право» – 9 500 гривень.

Львівський національний університет імені Івана Франка:
механіко-математичний, геологічний, фізичний факультети – 3 960 гривень; «журналістика», економічні спеціальності – 5 431 гривня; філологічний факультет, іноземні мови – 8 146 гривень; «міжнародні відносини», «право-
знавство» – 17 176 гривень.

Віннницький національний медичний університет імені Пирогова (плата за семестр):
«лікувальна справа» – 6 000 гривень; «стоматологія» – 8 250 гривень; «фармація» – 5 600 гривень.

Тернопільський державний медичний університет:
«лікувальна справа» – 12 900 гривень; «стоматологія» – 14 700 гривень; «фармація» – 11 300 гривень.

Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького:

«лікувальна справа» – 17 900 гривень; «стоматологія» – 19 700 гривень; «фармація» – 14 400 гривень.

Національний університет «Києво-Могилянська академія»:
«право», «фінанси і кредит» – 31 000 гривень; «програмна інженерія» – 21 000 гривень; «культурологія» – 17 500 гривень.

Київський національний університет імені Шевченка:
«міжнародні відносини» – 30 000 гривень; «журналістика», «реклама та зв’язки з громадськістю» – 25 000 гривень.







 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую