ye-logo.v1.2
15 Вересня, 2019

Найдешевше – вивчитися на агронома та інженера

Олена ЩЕГЕЛЬСЬКА Суспільство 1464

Причому, якраз фахівці технічних спеціальностей сьогодні найбільше потрібні на ринку праці

Однак, випускники Хмельниччини віддають перевагу професіям економічного та гуманітарного напрямку. Принаймні, у Хмельницькому національному університеті зазначили, що цього року саме гуманітарні професії
користуються найбільшим попитом. Крім того, залишаються популярними юридичні та економічні професії. Незважаючи на те, що державна служба зайнятості та агенції з працевлаштування застерігають, що таким фахівцям найважче знайти роботу, оскільки ринок ними перенасичений. Як кажуть в приймальній комісії Хмельницького університету управління та права, найбільше абітурієнтів цього року – на юридичному факультеті. Однак, порівняно з минулими роками, зросла кількість бажаючих навчатися на факультеті управління та економіки, зокрема здобувати фах державного службовця. Щоправда, це можна зробити лише на базі вищої освіти. На піку популярності і факультети міжнародних відносин, журналістики. Приміром, у Київському національному університеті імені Шевченка вже сьогодні на одне місце зі спеціальності «журналістика» претендує 5 чоловік, «видавнича справа і редагування» – 15, «реклама та зв’язки з громадськістю» – 20. А от механіко-математичний, фізичний, геологічний факультети набрали поки що близько двох чоловік на місце.
Особливість цьогорічної вступної кампанії полягає у тому, що через фінансову кризу на десять відсотків скорочено державне замовлення, тобто безплатне навчання. Щодо вартості навчання, то вона доволі різна: столичні навчальні заклади значно дорожчі від провінційних. Приміром, якщо фах журналіста у Київському національному університеті коштує 25 тисяч гривень на рік, то у Чернівецькому університеті – 8 500 гривень, а у Кам’янець-Подільському національному університеті – лише 7 тисяч.
А найдешевше обійдеться спеціальність агронома, еколога, інженера та механіка. У Кам’янець-Подільському аграрно-
технічному університеті рік навчання за спеціальністю «агрономія» коштуватиме всього 3 800 гривень. Власне, з вартістю навчання та умовами прийому можна ознайомитися на сайтах обраних вузів. Ми подаємо річний «прейскурант» деяких вузів Хмельниччини та закладів інших областей на популярні і потрібні на ринку праці професії (стаціонарне навчання).

Хмельницький національний  університет:
технологічні та механічні спеціальності – 7 900 гривень; «міжнародні відносини» – 11 000 гривень; «дизайн» – 13 200 гривень.

Хмельницький університет управління та права:
юридичний факультет – 10 500 гривень; факультет управління та економі-
ки – 7 900 гривень; спеціальність «державна служба» (магістратура) – 5 700 гривень.

Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка:
«дошкільна освіта», «початкова освіта» – 6 500 гривень; «психологія», «політологія», «журналістика» – 7 000 гривень; «управління навчальним закладом» (магістратура) – 8 000 гривень.

Подільський аграрно-технічний університет:
«економіка підприємства» – 6 200 гривень; «екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» – 3 800 гривень; «геодезія, картографія та землеустрій» – 4 500 гривень; «агрономія» – 3 500 гривень; «ветеринарна медицина» – 4 400 гривень.

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича:
економічні спеціальності – 4 800 гривень (перший рік), 6 300 – наступний; «міжнародні відносини», «журналістика» – 8 500-гривень; «право» – 9 500 гривень.

Львівський національний університет імені Івана Франка:
механіко-математичний, геологічний, фізичний факультети – 3 960 гривень; «журналістика», економічні спеціальності – 5 431 гривня; філологічний факультет, іноземні мови – 8 146 гривень; «міжнародні відносини», «право-
знавство» – 17 176 гривень.

Віннницький національний медичний університет імені Пирогова (плата за семестр):
«лікувальна справа» – 6 000 гривень; «стоматологія» – 8 250 гривень; «фармація» – 5 600 гривень.

Тернопільський державний медичний університет:
«лікувальна справа» – 12 900 гривень; «стоматологія» – 14 700 гривень; «фармація» – 11 300 гривень.

Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького:

«лікувальна справа» – 17 900 гривень; «стоматологія» – 19 700 гривень; «фармація» – 14 400 гривень.

Національний університет «Києво-Могилянська академія»:
«право», «фінанси і кредит» – 31 000 гривень; «програмна інженерія» – 21 000 гривень; «культурологія» – 17 500 гривень.

Київський національний університет імені Шевченка:
«міжнародні відносини» – 30 000 гривень; «журналістика», «реклама та зв’язки з громадськістю» – 25 000 гривень. 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую