ye-logo.v1.2

Найоптимальніший термін між вагітностями – три роки

Суспільство 1487

Тому після пологів важливо правильно підібрати метод контрацепції

З народженням дитини, особливо першої, у молодих батьків виникає чимало запитань щодо подальшого статевого життя, запобігання небажаній вагітності тощо. Відповісти на запитання, які хвилюють новоспечених батьків, ми попросили лікаря-гінеколога-ендокринолога Хмельницького перинатального центру Дмитра Кушніренка.
- Скажіть, будь ласка, як швидко після пологів можна розпочинати статеве життя?
- Поспішати з цим не варто. Краще зачекати після пологів хоча б шість тижнів, адже у перші тижні надто високий ризик кровотечі та інфекційних ускладнень. Проте не все так просто і однозначно. Після пологів у жінки спостерігається природний фізіологічний спад сексуальності. Після щоденної метушні біля немовляти, недосипань, перевтоми їй не до сексу. Крім того, вона отримує достатньо дотиків, пестощів, поцілунків, спілкуючись з малюком. Але чоловік позбавлений усього цього. Тому порада жінкам: намагайтеся приділяти чоловіку більше уваги.
- Коли можна планувати другу дитину?
- Найкраще, коли мінімальний проміжок між пологами складає, приблизно, три роки. Чому? Незважаючи на те, що відновлення репродуктивної системи закінчується через чотири-шість тижнів після пологів, однак, повне відновлення організму займає півтора-два роки. Годування грудьми теж є значним навантаженням на організм жінки. Після цього потрібно поповнити запас важливих мікроелементів (залізо, кальцій тощо). Якщо жінка вагітніє знову швидше, ніж через два роки, вдвічі зростає ризик виникнення ускладнень вагітності, пологів та післяпологового періоду.
- Грудне вигодовування захищає від вагітності?
- Справді, грудне вигодовування здатне затримувати початок овуляції (виходу яйцеклітини), без якої вагітність неможлива. Але цей метод контрацепції – лактаційної аменореї – працює тільки при кількох умовах. По-перше, якщо після пологів минуло не більше півроку. По-друге, якщо після пологів не відновилися менструації. По-третє, якщо жінка годує виключно груддю – тобто, щонайменше шість разів на добу і якщо дитині не дають іншої їжі, окрім материнського молока. До того ж, інтервал між годуванням повинен складати не більше 4 годин вдень та 6 – вночі.
- Якому методу контрацепції віддати перевагу?
- Це визначить лише лікар. Адже якщо ви застосовуєте грудне вигодовування, важливо, щоб контрацептивний засіб не нашкодив малюку. Й обрати його потрібно не пізніше, ніж через шість тижнів після пологів. Якщо ви не годуєте груддю, то можна обрати будь-який метод із сучасного арсеналу протизаплідних засобів. Але, знову ж таки, після консультації з лікарем. На сьогоднішній день гормональні контрацептиви, безперечно, - найефективніший та найнадійніший метод запобігання вагітності. Жінкам, які годують грудним молоком, треба починати прийом контрацептивних пігулок через шість тижнів після пологів, а тим, які не годують, – з третього тижня. Ефективність такого методу досягає ста відсотків, але за умови регулярного та правильного прийому препаратів. Якщо ж регулярно вживати пігулки не вдається, можна обрати ін’єкційну контрацепцію. Перше введення препарату повинно бути не раніше шостого тижня після пологів (для жінок, які годують дитину груддю) та з четвертого тижня – для тих, які не годують. Такі засоби не впливають на кількість та якість молока, тривалість лактації, не мають шкідливого впливу на дитину. Термін дії таких ліків різний, їх має призначати та вводити тільки лікар. Перші два тижні після введення потрібно користуватися допоміжними засобами контрацепції. Досить популярні, зручні та надійні внутрішньоматкові протизаплідні засоби – спіралі, як їх ще називають. Вводити їх потрібно не раніше шести місяців після пологів – якщо жінка годує груддю. Якщо ж ви не робите цього, то спіраль можна вводити одразу після пологів. Конрацепція у такому вигляді забезпечена на п’ять років. Якщо ж постійного статевого партнера немає, то краще використовувати бар’єрні методи – презервативи, діафрагми, сперміцидні засоби.
- Які найсучасніші досягнення науки у цьому плані?
- Нещодавно з’явилися принципово нові засоби захисту від небажаної вагітності – контрацептивне кільце «Нова Ринг» та пластир «Євра». Вони захищають від вагітності протягом цілого місяця. Це зручні й безпечні засоби, які не порушують гармонію сексуальних стосунків. Введення цих контрацептивів рекомендується не раніше, ніж через шість-вісім тижнів після пологів та після консультації гінеколога.
- А які методи після пологів не варто використовувати?
- Так звані природні методи (статеве утримання в «небезпечні» дні менструального циклу) дають лише 40-50 відсотків гарантії. Ще нижчий контрацептивний результат у такого простого, на перший погляд, методу як перерваний статевий акт.




 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую