ye-logo.v1.2

Дорога підвищеної некомфортності

Суспільство 1319

З початку року на автошляхах області сталося 1600 автопригод, з них в 316 були потерпілі, у яких 70 людей загинуло та 395 отримали різні травми

Хоча у порівнянні з 2008 роком кількість автопригод з матеріальними збитками зменшилася майже на 30 відсотків, а з потерпілими – майже на 35,  все одно ситуація з аварійністю в області вкрай напружена.

Небезпечні місця
Половина усіх аварій трапляється на так званих місцях концент- рації дорожньо-транспортних пригод (ДТП). Такі місця визначають працівники ДАІ. Як розповідає старший інспектор з особливих доручень відділу організації дорожнього руху УДАІ в Хмельницькій області Андрій Ревюк,  місцем концентрації ДТП вважається  відрізок дороги, якщо протягом чотирьох років на ньому трапилося шість і більше ДТП, або три - протягом року. Сьогодні на дорогах області нараховується 32 таких місця.  Зокрема, автошлях Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам’янка має дев’ять місць концентрації ДТП, дорога Житомир-Чернівці – 21, Городище-Рівне-Старокостянтинів – два. Найнебезпечніша, за словами Андрія Ревюка, ділянка дороги від кордону з Тернопільською областю до Хмельницького. Крім того,  великою кількістю аварій «славиться» 270-274  кілометри автодороги Житомир-Чер- нівці (в народі цей шматок шляху відомий як «тещин язик»). Зазвичай, місця концентрації ДТП виникають на складних ділянках дороги: де багато крутих поворотів, обмежена видимість, сама дорога має погане покриття з багатьма вибоїнами і стертою розміткою.

Дивіться на знаки

Безпека водія і пасажирів залежить виключно від уважності і дисциплінованості водія. Місце концентрації ДТП позначається знаком, який називається «аварійно-небезпечна ділянка». Як розповідає Андрій Ревюк, в області встановлено 27 таких застережень.
Однак, «списувати» причини ДТП лише на «аномальні» місця не можна. Тим паче,  великі аварії зі значною кількістю жертв стаються якраз не в місцях концен- трації ДТП, а на гладенькій широкій дорозі з прекрасною види- містю і чіткою розміткою.  На такій дорозі добре розігнати автівку до неймовірної швидкості й одного за іншим обганяти своїх повільніших колег. Через цю заспокоєність водія й порушення правил дорожнього руху й стається біда.  «Я  чотири роки виїжд- жаю на аварії, – каже Андрій Ревюк.  – Основних причин скоєння автопригод з великою кількістю жертв є дві – обгін на суцільній смузі руху та перевищення швидкості».

Народний цілитель Лариса Кондратюк: – На мою думку, причина численних трагедій на одному і тому ж місці – у негативній енергетиці. І тут є три пояснення. Перше - дорога прокладена на місці старого кладовища. Друге - в земній корі може бути розлом, звідки і йде негативна енергетика. І третє - не було розміну, тобто,  родичі загиблого, поклавши вінок на місці трагедії, чи встановивши пам’ятник, не кинули туди монеток... Адже всі ми знаємо, що на кладовищі, разом із грудочками землі на домовину кидають копійки. Це робиться для того, аби яма не тягнула до себе інших.
Отож, порадила б тим, у кого сталася подібна трагедія, і тим, хто встановлює на дорозі пам’ятник чи кладе вінок, кинути на те місце кілька копійок, аби огородити від біди людей, які проїжджатимуть цією дорогою.
Якщо ж такого вчасно ніхто не зробив, і на одному і тому ж місці постійно трапляються аварії з загибеллю людей, треба запросити священика, який проведе обряд для того, щоб те місце більше не притягувало смертей.
І коли водій бачить на дорозі вінок чи пам’ятник, треба пригальмувати, перехреститися і сказати: «Господи, вбережи мене і мою сім’ю від біди і даремної смерті».




Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую