ye-logo.v1.2

Вакцинація: за і проти

Суспільство 1344

чи можна навчатися в школі нещепленій дитині?

На початку навчального року перший заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Олександр Біловол зробив офіційну заяву: віднині у школі можна навчатися і без усіх належних щеплень. Так медики піддалися панічним настроям батьків, які категорично виступають проти щеплень своїх дітей після сумнозвісних фактів, пов’язаних з небезпечною дією вакцини на здоров’я. Чи діє таке нововведення вже офіційно та що з цього приводу думають фахівці, дізнавалися кореспонденти «Є Поділля».

Тетяна Грицькова, заступник начальника Хмельницької санітарно-епідеміологічної служби: «Дійсно, така заява прозвучала з вуст Олександра Біловола, однак офіційних документів щодо цього з Міністерства охорони здоров’я України нам не надходило. Наразі усі діти, котрі  ідуть до школи, мають мати довідку про затверджені нормативними документами щеплення. Виняток становлять діти, котрих через протипокази щеплюють за індивідуальним графіком. На сьогоднішній день щеплення залишається найефективнішим методом профілактики інфекційних хвороб. І не лише в нас, а й в усьому світі. І якщо нещеплених школярів побільшає, то ймовірність зростання випадків важких інфекцій зростатиме. А це, звісно ж, матиме важкі негативні наслідки».

Лариса Добровольська, головний педіатр оласті:
«Офіційно ми не отримували ніяких вказівок. І я дуже негативно ставлюся до таких заяв. Адже чим більше у школі буде  нещеплених дітей, тим більша вірогідність розвитку страшних епідемій.  Тому я категорично проти відмови від щеплень. Тільки завдяки вакцинації  світ позбувся таких страшних хвороб, як віспа, поліомієліт. Зараз у дітей ослаблений імунітет, і якщо ще не захищати їх від важких інфекцій, може статися біда. Тому якщо дитина здорова і немає протипоказів, то від щеплень не потрібно відмовлятися. Адже якщо в школі буде більше, ніж п’ять відсотків нещеплених дітей, то ризик розповсюдження інфекції досить великий. І ризикують захворіти навіть щеплені діти, щоправда, у легшій формі. Якщо серед школярів зростатиме кількість нещеплених дітей, це може призвести до того, що діти хворітимуть і навіть помиратимуть від таких хвороб, як дифтерія, кашлюк».

Ольга Пітей, обласний спеціаліст з нетрадиційних методів лікування: «На сьогоднішній день в нашій країні склалася така ситуація, що дітки часто хворіють, тому без щеплення не обійтися. Але в мене більше претензій не до самих щеплень, а до якості вакцин та шаблонних методів вакцинування. А ці препарати, на жаль, нині вибирають тендерним методом. Тендери часто-густо виграють фірми, які постачають вакцини, якість яких далека від ідеальної. Доведено, що для консервування вакцин використовують такі важкі препарати як формальдегіди, срібло, ртуть. Вони дають більше ускладнень на дитячий організм, аніж сама вакцинація. Наприклад, срібло накопичується в нирках і паралельно з позитивним результатом вакцини має ще й негативний – у дитини може розвинутися захворювання, пов’язане з консервантом. Ці ж метали дають й поствакцинальне ускладнення – підвищення температури. Щодо шаблонних методів шеплень, то я також проти. Обов’язково перед ін’єкцією потрібно оцінювати стан дитини. Я, наприклад, проти вакцинації дітей, які перенесли кисневе голодування. Крім того, з точки зору гомеопатії також потрібно враховувати біологічні ритми розвитку людини та адаптаційні періоди систем організму».

Олена Скачко, виконуюча обов’язки заступника начальника обласного управління освіти та науки:
«Від Міністерства освіти і науки України наразі ми не отримували ніяких додаткових вказівок щодо прийому дітей до школи. Втім, ця постанова головного санітарного лікаря доведена до нашого відома, а також до відома усіх директорів шкіл, і вона є обов’язковою для виконання. А от щодо того  –чи правильно приймати дітей до школи без щеплень чи ні – вирішувати медикам».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую