ye-logo.v1.2

Як вберегтися від простатиту

Суспільство 4994

більше третини чоловіків віком від 25 до 40 років страждають від дисфункції передміхурової залози

А після 50 років кількість тих, хто захворів на хронічний простатит, досягає 85 відсотків. Зазвичай, він з’являється після 30 років, але сьогодні захворіти можуть і 18-20-літні юнаки.
 Простатит – найрозповсюдженіше захворювання
серед чоловіків
Простатит – це запалення передміхурової залози. Головна причина його розвитку – це потрапляння у залозу інфекційного агента, цьому сприяє анатомічне розміщення передміхурової залози. Інфекція може потрапляти в передміхурову залозу з сечового міхура, сечовипускного канала, прямої кишки, кровоносними та лімфатичними судинами малого тазу.  Але само по собі потрапляння інфекції у простату ще не викликає усіх проявів захворювання. Для розвитку простатиту мають бути ще додаткові фактори. До них належать:
– загальне переохолодження організму;
– часті закрепи;
– робота в сидячому положенні. В першу чергу, ризикують водії та комп’ютерники;
– тривале статеве утримання та, навпаки, надзвичайна сексуальна активність;
– малорухливий спосіб життя;
– хронічні запальні захворювання організму (наприклад, хронічний бронхіт) та хронічні вогнища інфекції в організмі (наприклад, не залікований карієс);
– перенесені венеричні та урологічні захворювання (гонорея, уретрит);
– будь-які інші стани, які сприяють пригніченню імунної системи (надмірні тренування, регулярне недосипання,  неповноцінне та нерегулярне харчування, постійний стрес тощо).
Усі ці фактори або полегшують мікробам шлях проникнення в передміхурову залозу, або призводять до погіршення кровопостачання органів малого тазу, до застійних процесів.
Як розпізнати простатит
Він може розвинутися раптово як гостре запальне захворювання. У цьому випадку у хворого буде висока температура – 38-39 градусів, лихоманка, гострі болі в промежині, паху, за лобком, в ділянці заднього проходу, болюче сечовипускання та дефекація.  Але значно частіше простатит розвивається в хронічній формі і надто не непокоїть чоловіка. У такому випадку усі ці симптоми будуть значно менше виражені, на що людина може не звернути уваги.
Часто простатит розвивається як ускладнення хронічного інфекційного захворювання, яке передається статевим шляхом – хламідіоза, трихомоніаза, уреаплазмоза та інших. У цьому випадку протягом хвороби можуть відмічатися лише дуже незначні зміни – неприємні відчуття при сечовипусканні, до них приєднуються незначні болі в промежині, виділення з сечовивідного каналу при дефекації. Ці зміни можуть бути дуже несуттєві, і людина часто не звертає на них увагу. Через деякий час у чоловіків, хворих на простатит, виникають проблеми з ерекцією. Це пов’язано з тим, що до запальних процесів залучаються нерви, відповідальні за ериктильну функцію і які проходять через передміхурову залозу. Хронічний простатит досить негативно впливає на загальне самопочуття, чоловік стає дратівливим, завжди незадоволеним.
Не змерзайте
та не «засиджуйтеся»
Щоб не захворіти, варто дотримуватися кількох правил:
– намагайтеся не змерзати, не сидіти на холодному камінні;
– якщо у вас сидяча робота, намагайтеся щогодини розім’ятися;
– при закрепах користуйтеся послаблюючими засобами;
– намагайтеся вести регулярне статеве життя без зайвих «перегинів» в один чи інший бік;
– якщо захворіли, одразу звертайтеся до фахівців;
– намагайтеся регулярно й добре харчуватися, вести активний спосіб життя.
Вилікувати простатит не завжди можливо
Але позбутися симптомів захворювання та викликати стійку позитивну ремісію сучасна медицина у силі. А тривалість цього періоду залежатиме від самого хворого – якщо він чітко виконуватиме усі рекомендації лікаря, то, найвірогідніше, неприємні симптоми зникнуть назавжди. Для цього лікування простатиту має бути комплексним та грамотно підібраним. Для лікування використовують: антибактеріальну терапію, масаж передміхурової залози, фізіотерапію, імунокорегуючу терапію та корекцію способу життя. І лише цей комплекс заходів приведе до бажаного результату.  Лікування настільки складне, що не можна дозволити собі нехтувати жодним з цих методів лікування.
Найнеприємнішим у лікуванні чоловіки вважають масаж передміхурової залози. Тому часто чоловіки готові віддати чимало грошей за рекламовані засоби, тільки б уникнути масажу. На жаль, більшість рекламованих методик насправді не дають майже ніякого результату. І практика свідчить, що масаж передміхурової залози є головним у лікування простатиту.
Якщо не лікуватися, може виникнути гнійне запалення
Лікарі його називають абсцесом передміхурової залози. У цьому випадку температура підвищується до 39-40 градусів, сильний жар періодично змінюється лихоманкою, болі у промежині настільки сильні, що сечовипускання дуже утруднене, а дефекація, фактично, неможлива. Через деякий час розвивається набряк передміхурової залози, і, як наслідок – гостра затримка сечовипускання.
Інша справа з хронічним простатитом. Його протікання хвилеподібне, періодичні загострення змінюються більш-менш тривалими ремісіями, під час яких хвороба ніяк не дає про себе знати. Тому часто чоловік не звертається до лікаря. Однак,  цього не варто робити, бо під час кожного загострення запальний процес розповсюджується сечовою системою, що призводить до розвитку циститу та пієлонефриту. Але частіше ускладненнями простатиту є везикуліт (запалення насіннєвих пухирців) та   эпідидимоорхіт (запалення яєчок та їхніх придатків). В результаті це може призвести до безпліддя.
Де лікуватися?
Насамперед, слід звернутися до уролога у свою поліклініку. До того ж, такі спеціа-
лісти приймають в таких медичних центрах Хмельницького: «Ясини», Подільській  хірургічній клініці професора Суходолі,
Подільському науково-медичному центрі, медичному центрі «Вілєна», медичному кабінеті лікаря Гурфінкеля.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую