ye-logo.v1.2

Що люблять і чого не люблять нирки

Суспільство 6140

Насамперед, про те, що вони люблять:
1. Сухе тепле повітря. В теплі розширюються кровоносні судини нирок. Але особливо корисне сухе тепло. Справа у тому, що в таких умовах людина починає інтенсивно пітніти. З потом виводяться деякі шкідливі речовини, які, зазвичай, виводяться нирками. Таким чином зменшується навантаження на нирки. Для нирок корисно паритися, особливо у сауні.
2. Пити достатню кількість води. Якщо немає набряків, немає ниркової або серцевої недостатності, потрібно пити не менше двох літрів на добу. Нирки разом із зайвою водою виведуть з організму усі шкідливі речовини. А якщо ви мало п’єте, то ниркам доводиться все утримувати в організмі, а це для них важче.
3. Чисту воду. Якщо вода забруднена, ниркам доводиться разом із сечею видаляти не лише токсичні речовини, які потрапили з їжею і утворилися в самому організмі, а й шкідливі речовини, які містяться у воді. А це теж зайве навантаження.
4. Продукти та лікарські рослини, які мають легку сечогінну дію. Це – кавун, огірки, петрушка, кріп, селера, шипшина, березовий сік, полуниці.
5. Горизонтальне положення тіла.  При цьому у них покращується кровопостачання. При не дуже здорових нирках потрібно більше лежати, бажано відпочивати вдень.
І чого не люблять:
1. Холоду. Небезпечно сидіти на холодному та сирому. До речі, з цієї причини захворювання нирок часто виникають у туристів, альпіністів, рибалок. Небезпечно довго перебувати у холодній воді. Пієлонефрити – головна небезпека для недосвідчених «моржів». Особливо берегтися потрібно вагітним.
2. Великої кількості солі у раціоні. Адже зайву сіль їм доводиться виводити.
3. Великої кількості білкової тваринної їжі.  Адже зайві білки розщепляються з утворенням кінцевих продуктів азотного розпаду: креатинину, сечовини, сечової кислоти, які шкідливі для організму і виводяться нирками. Тому модні білкові дієти на схуднення – це просто удар по нирках.
4. Зловживання алкоголем. Якщо з нирками не все добре – обережно зі спиртним. До речі, у тих, хто зловживає спиртним, значно частіше буває рак сечового міхура.
5. Ліків, які мають нефротоксичну дію. Це –канаміцин, гентаміцин, стрептоміцин та деякі інші (обов’язково читайте анотацію). Якщо захворювань нирок у вас не було, їх можна вживати, але не два препарати одночасно. І лише за призначенням лікаря.
6. Хронічних джерел інфекції – тому що вони дають постійну, хоч і невелику інтоксикацію, а нирки мусять виводити токсичні речовини. Крім того, мікроби з цих джерел можуть потрапляти у кров, а звідти – у нирки. І  цим викликати запальні захворювання нирок. Стрептококові інфекції – ангіни, хронічні тонзиліти, карієс – можуть стати причиною важкого захворювання нирок – гломерулонефрита.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую