ye-logo.v1.2

“Орендуєш землю, забирай в додаток і проблеми села!”

Суспільство 3058
Фото: фото автора

В Хмельницькому обласному територіальному відділені Антимонопольного комітету, відбулось засідання з питань оренди земель сільськогосподарського призначення.

Круглий стіл розпочався із огляду основних цифр.. В Україні, за останніми даними, 52 млн.га сільськогосподарських земель, а це 70% світових запасів чорнозему. “Вартість наших орних земель, - зазначив голова Хмельницького відділення Антимонопольного комітету України, Віталій Олуйко, - 783 млрд.грн.
В Хмельницькій області нараховується 606 сільськогосподарських агроформувань, а орних земель зареєстровано на 1млн.120 тис.га, які за останні три роки збільшено на 150тис.га. В поточному році, Антимонопольний комітет буде контролювати економічну обґрунтованість ціни на землю, адже скарги стосовно мізерної орендної плати земельних паїв продовжують надходити. Вже в березні, буде розроблена технологічна карта дослідження ринку землі, щоб попередити монополізацію землі, а на превеликий жаль в області існує недобросовісна конкуренція та рейдерські захвати.
Оприлюднили і головні цифри виплат по оренді. У 2012 році, виплачено 463млн.грн. орендної плати за землю, що на 72% більше попередніх показників, а на пай — 1546грн, що у 2010 році складало 855грн.
Проте, як зазначили керівники сільськогосподарських підприємств — цього недостатньо. “Ще кілька років і українське село зникне із мап, адже зараз така ситуація, що підприємства та земля орендовані іноземцями, техніка також закордонна, а тому таким роботодавцям байдуже, щодо питання, яке стосується трудових ресурсів села. Як же так, орендуєш землю, той проблеми села переходять під твою опіку, а як інакше?”, - зазначає Петро Іващук, голова комісії обласної ради з питань розвитку підприємництва та керівник сільськогосподарського підприємства. Пан Іващук закликає користуватися вітчизняною технікою і зайняти людей роботою, адже спеціалістів своєї справи не так багато, створювати, так звані, обслуговуючі кооперативи, мотивувати людей земельними паями, адже концентрація 300-500 тис.га земель в одних руках призведе до руйнації села. Орендарі також скаржилися на високу процентну ставку кредиту, порівнюючи їх із мізерними цифрами Європи.
Орендна плата за землю залишається однією з найнижчих серед країн СНД і, судячи з усього, вона виплачується в неналежному обсязі. До того ж, багато орендарів провадять розрахунки за оренду земельних паїв у натуральному вигляді, завищуючи вартість продукції. Збільшення орендної плати за паї сприятиме встановленню соціальної справедливості та збереженню села.
Усі питання та проблеми, які постали під час круглого столу, були взяті на опрацюванні і найближчим часом представники Антимонопольного комітету Хмельниччини пообіцяли покращити ситуацію, яка склалася.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую