ye-logo.v1.2

Посадовці відповідатимуть за рецидивну дитячу злочинність

Суспільство 4590
Фото: luchesk.com.ua

Неналежна профілактика рецидивної злочинності серед неповнолітніх, передусім засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, призводить до вчинення ними нових правопорушень.

Торік на території Хмельниччини 11 раніше судимих дітей вчинили рецидивні злочини, а вже цього року 1 неповнолітній скоїв крадіжку під час випробувального терміну. Такі дані наводить прес-служба прокуратури Хмельницької області.

«Рецидивна злочинність - суспільно небезпечна, а серед дітей особливо. Основними причинами є виховання у малозабезпечених, неблагополучних родинах, несприятливе сімейне оточення, - зазначає прокурор області Сергій Соляр. – Разом із тим прокурорські перевірки засвідчили, що цьому сприяє і неналежна індивідуально-профілактична та виховна робота органів міліції, кримінально-виконавчої інспекції, закладів освіти».

Під час перевірок виявлено недостатню профілактику серед неповнолітніх, схильних до вчинення кримінальних правопорушень, з боку кримінальної міліції у справах дітей та служб дільничних інспекторів. Так, двоє підлітків, залишені поза увагою працівників Кам’янець-Подільського РВ УМВС України в області, вчинили повторні умисні злочини. В їх особових справах немає жодних пояснень ні цих дітей, ні їх батьків, а лише як «під копірку» довідки та рапорти дільничних інспекторів.

Прокурором Полонського району встановлено, що працівники райвідділу міліції не поставили на профілактичний облік позбавленого батьківського піклування неповнолітнього, котрого засуджено за грабіж. Унаслідок, через місяць після винесення вироку, він вчинив умисне вбивство.

Аналогічні порушення виявлені прокурорами Городоцького, Дунаєвецького, Красилівського, Новоушицького районів, м.Хмельницького, Шепетівським та Славутським міжрайонними. На їх усунення прокурори внесли до органів внутрішніх справ 16 подань, на сьогодні до відповідальності притягнуто 8 працівників міліції та 2-х міліціонерів притягнуто за результатами розгляду подання, внесеного прокуратурою області начальнику УМВС України в області.

На переконання прокурора області, замість того, щоби спрямовувати свої зусилля на виправлення засуджених неповнолітніх, органи кримінально-виконавчої інспекції подекуди працюють просто на створення видимості благополуччя. Наприклад, Городоцькому районному підрозділу КВІ було добре відомо, що двоє дітей, які перебувають у них на обліку, вчинили нові злочини. Але працівники інспекції цей факт приховали, і прозвітували за 2012 рік про відсутність рецидивних злочинів, вчинених неповнолітніми.

Майже десять місяців на обліку у Хмельницькому МВ КВІ перебував підліток, який за цей період п’ять разів притягувався до адміністративної відповідальності, у тому числі за насильство у сім’ї, вчинив новий злочин. Його мати неодноразово скаржилась правоохоронцям на побої, образи, зловживання алкоголем свого сина, просила направити його у місця позбавлення волі. І лише після втручання прокуратури міста працівники кримінально-виконавчої інспекції згадали про профілактичну роботу з цим неповнолітнім.

Чимало порушень виявлено прокурорами і в діяльності центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Їх працівники не здійснюють соціальний супровід усіх неповнолітніх засуджених, реальну допомогу їм у подоланні психологічно-побутових проблем не надають, більшість соціальних послуг залишаються «на папері».

«Є претензії і до роботи служб у справах дітей, які недостатньо працюють над попередженням правопорушень у дитячому середовищі, - засвідчує Сергій Соляр. – Зокрема, посадовці служби у справах дітей Старосинявської райдержадміністрації не володіють інформацією про неповнолітніх, які вчиняли злочини на території району, профілактичні заходи з ними не проводять».

Як стверджує прокурор області, усі зазначені порушення відображаються у документах прокурорського реагування з вимогою їх усунути та покарати винних. У минулому році за результатами перевірок на вказаному напрямку внесено 30 подань, до відповідальності притягнуто 27 посадових осіб.

А вже цьогоріч міськрайпрокурорами внесено 34 подання, до дисциплінарної відповідальності на даний час притягнуто 18 посадовців органів внутрішніх справ, кримінально-виконавчих інспекцій та органів державної виконавчої влади. Питання попередження рецидивної злочинності серед неповнолітніх обговорено на координаційній нараді у прокуратурі області. Завдяки вжитим заходам посилено профілактично-виховну роботу з «проблемними» дітьми, до кожного відповідними службами запроваджено індивідуальний підхід.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую