ye-logo.v1.2

Погорільці

Суспільство 1417

Пожежі на Хмельниччині забрали життя тринадцяти чоловік та принесли збитків майже на 200 тисяч гривень

Цьогорічна холодна зима випробовує не лише комунальників. Роботи додалося й пожежникам. Щодня в області щось горить. Як розповідають у прес-службі Головного управління Міністерства з надзвичайних ситуацій  в Хмельницькій області, щотижня МНС-ники реєструють на Хмельниччині від двох до десяти пожеж. Переважна більшість з них (понад 90 відсотків) виникають в житлових будинках. І причиною слугує якраз бажання зігрітися. Через перевантаження виходить з ладу електропроводка, люди забувають про техніку безпеки під час користування електроприладами та експлуатації пічного опалення.  Цього року в області зареєстровано 127 пожеж, це майже на третину більше, ніж торік.

Від загибелі врятувало… безсоння
Хату з обгорілим дахом, з якого стирчить кілька балок, видно здаля.
На подвір’ї господарства Мілентини Зарічної з Бубнівки Городоцького району майже немає снігу, не видніються нагорнуті кучугури. Сніг першим прийшов на допомогу у боротьбі, а маленька криничка ледве встигала подавати воду. Завдяки підручним засобам та сільчанам, котрі збіглися на допомогу, вдалося врятувати майно. Пожежники  поспіли вчасно, вогонь вдалося погасити, згорів лише дах, перекриття. В самій хаті навіть через кілька днів чути димом, стіни чорні й стоїть страшний холод.
У цій хаті Мілентина Іванівна виростила шістьох дітей. Двох одружила, ще троє подалися до обласного центру на заробітки. Щоправда, великих грошей сини та донька не заробили, проте у село не повертаються, бо ж роботи тут немає ніякої. З мамою залишився лише  Іван, котрий нещодавно повернувся з армії. На вихідні приїжджають «заробітчани».  Привозять мамі скромні подарунки, натомість у сумки вкладають молоко, сметану, яйця. Сім’я живе дуже скромно, навіть дешевеньких мобілок ні Ваня, ні мама не мають. Ведуть майже натуральне господарство. Більша частина маминої пенсії йде на ліки (жінка нещодавно перенесла інсульт).
Того трагічного суботнього вечора пані Мілентина рано лягла спати. А  Івану не спалося. У гості завітали друзі, хлопці дивилися телевізор. Бесіда затягнулася далеко за північ. Нарешті, наговорившись, хлопці розійшлися по домівках. Ваня ж вимкнув телевізор і кинув погляд у вікно. На снігу танцювали веселі вогники. «Знову хтось петарди пускає», - подумав Ваня. Однак, спати чомусь не хотілося, тому й вийшов надвір – подивитися, що ж то виблискує. Це й врятувало життя йому, мамі та братам, котрі приїхали у село на вихідні. На горищі палав вогонь, дим тягнувся аж кудись за село. Виявилося, від комина зайнялося сіно, яке сушилося на горищі.
Сьогодні син з мамою живуть у літній кухні. У двох маленьких кімнатках поміщаються ліжка, маленький столик та вішалка. Двері прикриває старий потертий килим, але у кімнаті все одно холодно. Старенька сидить на ліжку, хоч і тепло вдягнена, кутається у пальто. Від хвилювання та внаслідок перенесеної хвороби жінка трохи заїкається. Двадцятирічний Ваня – повний господар. Однак, й у нього, коли розповідає про те, що сталося, голос починає тремтіти.  «Цій хаті 130 років, – розповідає Ваня. – Колись тут був колгоспний дитячий садочок. Мама її купила понад двадцять років тому. Я вже у ній народився. І я її обов’язково відбудую, звідси нікуди не піду». Насамперед, потрібно відновити покрівлю. Для цього потрібні дошки, шифер. Хлопець добре порахував, скільки це коштуватиме. Однак, спочатку навіть боявся озвучувати суму, у яку обійдеться відбудова. Потім таки наважився: близько десяти тисяч гривень. На перший погляд, сума нібито «підйомна». Це для тих, хто має роботу і стабільний заробіток. А що робити хлопцю, котрий не отримує ані копійки? І на заробітки не поїдеш – хвору маму ні з ким залишити, та й господарство потребує уваги. Сусіди, близькі зібрали деяку суму. Але ж і вони не мають грошей, живуть лише за рахунок підсобного господарства. Тому родина буде рада будь-якій допомозі. Звертатися можна у сільську раду, телефон сусідів є у редакції газети. Щоправда, Ваня не дуже вірить у чиюсь допомогу і каже, що у подібних випадках потрібно покладатися тільки на себе.

У вогні загинули троє мешканців Красилівщини
За даними  МНС-ників, вже цього року на пожежах загинуло одинадцять чоловік. Тільки минулого тижня на Красилівщині жертвами стали троє.
Причиною двох пожеж  на Красилівщині, які забрала три життя,  стала не холодна погода, а зовсім інші фактори, які пов’язують з елементарною недбалістю та необережністю у поводженні з вогнем.
Молода жінка з села Кульчини поїхала з немовлям у районну лікарню. Вдома залишився тридцятидев’ятирічний чоловік з чотирирічним сином і старою бабусею. Господар порався надворі і не відразу помітив клуби густого їдкого диму, що виривалися з вікон оселі. А коли побачив, покликав на допомогу сусідів.
Люди чули, як з охопленої полум’ям хати стара жінка благала врятувати дитину. Одному з сусідів вдалося витягнути малюка з палаючого будинку. А його бабусі навіть професійні пожежники, які оперативно прибули  з Красилова, вже нічим зарадити не змогли – вона згоріла заживо. За однією з версій причиною пожежі стали дитячі пустощі з вогнем.
«Малозабезпечена сім’я, на вихованні якої перебуває троє неповнолітніх дітей, залишилася без даху над головою і живе поки що в сусідів. Односельці почали збирати кошти на придбання погорільцям нового помешкання. Вартість хати в селі складає понад п’ятнадцять тисяч гривень. Зрозуміло, що таких коштів нам не назбирати. Тому звертаємося до всіх небайдужих людей надати посильну грошову допомогу потерпілим», – закликає бухгалтер Кульчинівської сільської ради Людмила Янкович.
А в сусідньому селі Великі Орлинці жертвами пожежі стали сорокадев’ятирічний уродженець Росії та його тридцятидев’ятирічна співмешканка молдавської національності, які свого часу працювали в місцевому господарстві, а тепер, через зловживання спиртним, залишилися без роботи. У результаті необережного куріння в ліжку задимівся матрац, на якому спав господар помешкання. У чоловіка повністю обгоріли  рука і нога.
Його співмешканку односельцям, які помітили пожежу, вдалося ще живою витягнути з хати. Але бригаді швидкої допомоги, яка прибула на місце трагедії, врятувати її не вдалося – померла від отруєння чадним газом.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую