ye-logo.v1.2

«Діти народжуються на добро», –

Суспільство 1201

переконана головний акушер-гінеколог області, заступник головного лікаря обласної лікарні з акушерсько-гінекологічної роботи Лариса При

Наприкінці минулого року в обласній лікарні урочисто відкрили новий корпус, де зосередилася акушерсько- гінекологічна служба області – відділення екстрагенітальної патології та гінекологічне, обласний центр планування сім’ї. Деякий час потрібен був для облаштування на новому місці. І після новорічно-різдвяних свят у корпусі почалося справжнє життя. Про те, які там працюють служби і які зміни відбулися у структурі обласної лікарні, розмовляємо із заступником головного лікаря обллікарні з акушерсько-гінекологічної роботи, головним акушер- гінекологом області Ларисою Притуляк.
– У новому корпусі, фактично, розташувався пологовий будинок обласного значення?
– Хмельницький – один з небагатьох обласних центрів, де  був лише міський перинатальний центр, котрий, одночасно, виконував роль обласного. Років п’ятнадцять тому робилися спроби збудувати ще один пологовий будинок, але нічого не вийшло. Відділення екстрагенітальної патології, де лікуються і народжують вагітні, котрі мають якісь захворювання – серцево-судинної системи, нирок, щитоподібної залози тощо, теж функціонувало у міському перинатальному центрі. Однак такі жінки потребують допомоги і консультації вузьких спеціалістів. І, за сучасними вимогами, таке відділення має функціонувати при багатопрофільній лікарні. Мова про те, що таке відділення вкрай необхідно відкрити в обласній лікарні, велася давно. І три з половиною роки тому на проблему звернув увагу голова обласної ради Іван Гладуняк. На сесії депутати підтримали ініціативу Івана Васильовича і виділили кошти на добудову корпусу обласної лікарні, котрий давно вважався довгобудом. На добудову приміщення та закупівлю обладнання витратили близько 300 мільйонів гривень.
– При відкритті корпусу прем’єр-міністр Юлія Тимошенко відмітила,  що воно наповнене найсучаснішою апаратурою, яка тільки є у світі.
– Облаштування палат, пологових залів, відділень реанімації – за найсучаснішими вимогами. У нас є все, щоб допомогти жінці народити здорову дитину. Маємо відділення інтенсивної терапії та реанімації для жінок та  новонароджених.  Цілий поверх займає гінекологічне відділення, працює обласний центр планування сім’ї. Тобто, маємо супутні служби. Вагітна має можливість лікуватися, народити дитину, а якщо дитині потрібна допомога – у нас є відділення реанімації для новонароджених. Та й умови перебування вагітних та породіль комфортні. Для вагітних – одно-двомісне розташування. Для молодих мам та немовлят – лише одномісне. Біля кожної палати – туалет і душ. Маємо індивідуальні пологові зали, активно застосовуємо партнерські пологи.  Я була у багатьох пологових будинках України, але таких умов, які створили у Хмельницькому, поки що ніде не бачила.
– Для допомоги вагітним, котрі мають супутні патології, потрібні високопрофесійні фахівці. Відділення екстраге- нітальної патології забезпечене ними?
– У відділенні працюють акушери-гінекологи та анестезіологи-реаніматологи. Акушери-гінекологи чергують цілодобово. Частина фахівців прийшла з інших закладів, з міського перинатального центру, вони мають високу кваліфікацію. Декілька лікарів нещодавно закінчили інтернатуру, мають свіжі знання. І поряд з досвідченими лікарями вони швидко набираються досвіду. Щодня  пацієнток консультують інші фахівці обласної лікарні -  гематологи, ендокринологи, кардіологи, гастроентерологи, неврологи тощо.
– У відділенні приймають вагітних з районів?
– І з районів, і з обласного центру. Адже в перинатальному центрі відділення екстрагенітальної патології тепер немає.  Але приймаємо лише жінок, котрі мають патології якихось органів чи систем. Якщо ж жінка здорова, то вона народжує у пологовому будинку чи відділенні райлікарні. Сьогодні в усіх районах створені хороші умови для народження дітей.
– У вас уже народжуються діти?
– Так, вже близько двадцяти дітей народилися у новому відділенні. А першим був хлопчик.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую