ye-logo.v1.2

«Чи доцільно зараз запроваджувати обов’язкові медичні огляди?» –

Суспільство 1254

поцікавилися ми у керівників медичних установ області

В Україні планують запровадити проведення обов’язкових медичних оглядів. МОЗ пропонує розробити державний клінічний протокол обстеження громадян, єдину програму інформаційної системи проведення диспансеризації населення. Планується створення елек- тронних медичних паспортів та єдиного реєстру проходження диспансеризації. Аби спонукати українців до проходження медоглядів, міністр охорони здоров’я України Василь Князевич пропонує і кардинальніші кроки: не пройшов медогляд – тебе не візьмуть на роботу чи навчання, не видадуть кредит, відмовлять у страхуванні тощо. Думки керівників медичних закладів області з цього приводу дізнавалися наші кореспонденти.

Анатолій Козак, перший заступник начальника обласного управління охорони здоров’я: «Звісно, обов’язкові медичні огляди потрібні. Це передбачено Указом Президента України «Про додаткові заходи щодо реформування системи охорони здоров’я». За радянських часів такі огляди проводилися. Однак, в останні роки ця практика втрачена. І ми фіксуємо зростання захворюваності на різноманітні хвороби, зростає смертність. Медогляд передбачає огляд кількох фахівців та лабораторні дослідження. Керуватиме цим процесом сімейний лікар. Однак, і огляди у приватних фахівців теж братимуться до уваги. Це дасть змогу вчасно діагностувати захворювання, якісніше їх лікувати.  Звісно, будуть складатися плани таких оглядів, щоб не створювати черг у поліклініках. Щодо запровадження електронних медичних паспортів, то поки що це питання на стадії розробки. Та й примусовості, вважаю, не буде. Просто кожна людина має дбати про своє здоров’я. Загалом же, проведення медичних оглядів – це перший крок до запровадження страхової медицини».

Іван Горда, головний лікар Старокостянтинівського району: «Обов’язково потрібно проводити медичний огляд, тому що людина не знає, що з нею робиться. Якщо в людини є рак першої стадії, то він стовідсотково виліковується. На другій стадії – 50 відсотків, на третій – 20 відсотків, на четвертій – не виліковується. А людина до другої стадії не відчуває хворобу. І тільки при проходженні медичного огляду людина може дізнатися  про захворювання. Така ж ситуація і з туберкульозом, СНІДом тощо. А буває ж таке, коли в людини щось болить, а вона не звертає уваги. А потім… Наведу приклад лікаря, якого то нудило, то зле ставало. І він не звертав на це уваги. Нині ж, після обстеження, в нього виявилася пухлина головного мозку піврічної давності! У всіх цивілізованих країнах жоден підприємець не візьме на роботу нового працівника, якщо не знатиме про його стан здоров’я. Якщо б ми провели медичний огляд всіх мешканців Хмельниччини, то хоча б знали, скільки у нас хворих тією чи іншою хворобою. І нині в Україні можна за рік провести медичне обстеження всіх мешканців. У нас можливості є! А ось бажання у багатьох немає. Повинно бути як в армії – кожен проходить медичне обстеження».

Василь Триняк, головний лікар Хмельницької міської поліклініки №3:«Звісно ж, обов’язковий медогляд – справа дуже потрібна. Однак, це досить кропітка робота, котра потребує великих затрат, тому усе потрібно робити поступово. Втім, я – за те, щоб в охороні здоров’я впроваджувати такі нові прогресивні технології. Крім того, електронна медична картка, яка буде заведена для кожної людини, має багато переваг. По-перше, кожен з нас знатиме більше про стан свого здоров’я, маючи на руках персональну електронну картку. Не секрет, що більшість з людей звертаються до лікарні лише тоді, коли, як то кажуть, грім вдарить. Інший позитив ще й в тому, що завдяки електронній базі в кожному лікувальному закладі можна буде оперативно знайти інформацію про того чи іншого пацієнта. І навіть в тому плані, що паперова картка може загубитися чи зіпсуватися, то електронна має більше переваг. Крім того, введення обов’язкового медичного обстеження людей – це один з етапів переходу до страхової медицини, бо саме електронна база стану здоров’я жителів нашої країни дасть можливість страховим компаніям створити страхову базу ризиків нашого населення».

Анатолій Побережний, директор державного підприємства  «Фармація», депутат обласної ради:
«На жаль, стан здоров’я наших громадян викликає багато запитань. Тому проведення обов’язкових профоглядів доцільне й на часі. Однак, часто вони проводяться формально. Я вважаю, що сьогодні медицина – на порозі великих реформ. Тільки реформування галузі дозволить все розставити на свої місця. Насамперед, для проведення профоглядів потрібна мотивація – лікаря, людини, роботодавця. Тому, насамперед, потрібно у людей формувати розуміння потреби дбати про власне здоров’я. Великої уваги у цьому надають сімейному лікарю. Й людина має право такого лікаря обирати. Тому чим більше людей захочуть обслуговуватися у одного сімейного лікаря, тим більшою має бути у нього зарплата. Власне, мають не просто формально запроваджуватися профогляди, потрібно реформувати усю систему охорони здоров’я, запроваджувати медичне страхування».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую