ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Час реформувати місцеве самоврядування

Суспільство 6698
dyvensvit.org
Фото: dyvensvit.org

Проект концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади обговорили на Хмельниччині.

Днями за ініціативи голови обласної державної адміністрації Василя Ядухи відбулось засідання Регіональної ради з питань взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. «Основою в проведенні реформи повинна бути масштабна роз’яснювальна робота про переваги, які отримає кожна родина та громада», - зазначила начальник відділу – секретаріату дирекції Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування управління правового забезпечення за взаємодії з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні Ольга Юрченко.
Участь у засіданні взяли перший заступник голови облдержадміністрації Вадим Гаврішко, заступник голови – керівник апарату ОДА Лілія Бернадська, голови райдержадміністрацій і районних рад, міські голови, керівники структурних підрозділів ОДА та представники центральних органів виконавчої влади.
Хмельницька ОДА нагадує, що Президент України Віктор Янукович наголосив, що одним з головних завдань реформування місцевого самоврядування є насамперед покращення умов життя людей та оперативне і якісне надання їм публічних послуг. Водночас це має відбуватись на засадах децентралізації владних повноважень, консолідації ресурсного забезпечення та стратегічного планування розвитку територіальних громад. Ще у листопаді 2011 року Президент України під час Міжнародних муніципальних слухань дав доручення щодо розробки плану дій реформування місцевого самоврядування, це і послугувало стартом одній з найважливіших в нашій країні реформ, яка має враховувати інтереси усіх.
Реалізація структурних реформ матиме більш комплексний і стійкий економічний ефект за умови гармонізації їх пріоритетів і етапів з реформою місцевого самоврядування та територіальної організації влади.
Перед місцевим самоврядуванням постали виклики, які потребують ефективного та швидкого реагування і одним з таких, за словами голови Летичівської райдержадміністрації Валерія Кольгофера, є тенденція до погіршення якості та доступності публічних послуг через ресурсну неспроможність переважної більшості органів місцевого самоврядування щодо здійснення власних і делегованих повноважень. Одним з шляхів вирішення даної проблеми є запровадження обґрунтованої територіальної основи для діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, здатної забезпечити доступність та якість адміністративних та соціальних послуг, що надаються цими органами.
Під час обговорення своїми пропозиціями щодо впровадження Концепції в нашій області поділились також депутат обласної ради, член делегації України у Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи Віталій Олуйко, Кам’янець-Подільський міський голова Михайло Сімашкевич, кандидат наук з державного управління, доцент кафедри державного управління та місцевого самоврядування Хмельницького університету управління та права Ірина Ковтун, голова Волочиської районної ради Леонід Шиманський та інші учасники засідання.
В ході обговорення були озвучені і такі існуючі проблеми як складна демографічна ситуація у більшості територіальних громад та закритість і непрозорість органів місцевого самоврядування, корупція, що призводить до зниження ефективності використання ресурсів, погіршення інвестиційної привабливості територій, зростання соціальної напруженості.
За словами Ольги Юрченко, шляхами розв’язання даних проблем є:
- створення належних матеріальних, фінансових та організаційних умов для забезпечення здійснення органами місцевого самоврядування власних (самоврядних) і делегованих повноважень;
- розмежування повноважень у системі органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади на місцях на різних рівнях адміністративно-територіального устрою за принципом субсидіарності;
- розмежування повноважень між місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування на засадах децентралізації влади;
- встановлення механізмів державного контролю за законністю рішень органів місцевого самоврядування та якістю надання населенню адміністративних та соціальних послуг;
- максимального залучення населення до прийняття управлінських рішень, сприяння розвитку форм демократії участі на місцях;
- встановлення механізмів координації діяльності місцевих органів виконавчої влади.
Учасники засідання Регіональної ради висловлювали своє переконання в необхідності залучення до обговорення даної проблематики широкого кола громадськості.
Власне, результатом проведення реформи повинна бути свідома об’єднана громада, яка в змозі приймати самостійні рішення та здатна вирішувати глобальні проблеми.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую