ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому проживає 41 сирота

Суспільство 2580
Фото: credo-ua.org

Міська влада Хмельницького значну уваги приділяє питанням соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

За інформацією Хмельницької міської ради, на обліку в службі у справах дітей Хмельницької міської ради сьогодні перебуває 156 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку (піклування) і проживають у місті, з них: сироти — 41, позбавлені батьківського піклування – 159. Протягом І кварталу 2013 року влаштовано під опіку (піклування) 8 дітей, за минулий рік – 16. На державне утримання в інтернатних закладах області взято 16 малолітніх (неповнолітніх), дитячих будинках – 5.
Діти-сироти користуються державними пільгами: безкоштовний проїзд у міському транспорті (на підставі єдиного проїзного квитка), безкоштовне харчування в школах, першочергове забезпечення підручниками, безоплатне утримання в дошкільних навчальних закладів, культурно-розважальних заходів, забезпечення безоплатними юридичними послугами, щорічне оздоровлення.
Крім того, щомісяця дітям зазначених категорій виплачується додаткова грошова допомога у розмірі 50 грн. з коштів місцевого бюджету. Також рішенням сесії міської ради "Про затвердження Комплексної програми "Піклування" в м. Хмельницькому" передбачено надавати грошову допомогу на забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які знаходяться під опікою та піклуванням, шкільною та спортивною формами; надавати грошову допомогу дітям названих категорій. На виконання Програми "Піклування" щорічно надається матеріальна допомога дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, які перебувають під опікою, після закінчення ними школи.
Двічі на рік практикується урочисте вручення паспортів та цінних подарунків у стінах виконавчого комітету дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, які досягли 16-ти років.
В грудні щороку проводяться заходи до Новорічних свят для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вручаються подарунки від міської влади з солодощами, організовується концертна програма, конкурси, нагородження призами.
Слова підтримки владою інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підкріплюються конкретними справами.
Не обходять увагою представники влади і опікунів – людей, які взяли на свої плечі нелегку ношу виховання дітей замість батьків. Опікунами, в основному, є люди пенсійного віку, з них 17 виховують двох підопічних, одна - трьох.
При призначенні дитині опікуна або піклувальника органом опіки та піклування враховуються особисті якості особи, її здатність до виховання дитини, ставлення до неї, а також бажання самої дитини. Дитина, над якою встановлено опіку або піклування, має право: на проживання в сім'ї опікуна або піклувальника, на піклування з його боку; на забезпечення їй умов для всебічного розвитку, освіти, виховання і на повагу до її людської гідності; на збереження права користування житлом, у якому вона проживала до встановлення опіки або піклування. У разі відсутності житла така дитина має право на його отримання відповідно до закону; на захист від зловживань з боку опікуна або піклувальника.
Опікун, піклувальник зобов'язаний виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, психічний, духовний розвиток, забезпечити одержання дитиною повної загальної середньої освіти. Опікун, піклувальник має право самостійно визначати способи виховання дитини з урахуванням думки дитини та рекомендацій органу опіки та піклування. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую