ye-logo.v1.2

Серед випускників музучилища — відомі оперні співаки, композитори та викладачі

Суспільство 10069
Зустріч випускників 50 років по тому.
Зустріч випускників 50 років по тому.. Фото: з архіву музичного училища та Дмитра Скрипника

Цьогоріч спливає півстоліття, як перші студенти Хмельницького музичного училища ім. В. Заремби закінчили навчання та отримали дипломи.

 Зараз вони — поважні люди, більшість присвятили своє життя музиці й педагогіці та досягли успіхів у своїх галузях. Серед них — народний артист України, колишній соліст квартету “Явір” Володимир Дідух, композитор та заслужений артист України Володимир Войт, художній керівник Хмельницької філармонії Анатолій Гарпінчук, заслужений працівник культури, композитор та керівник хору ветеранів м. Волочиськ Цезар Зюльковський. До речі, останній отримав диплом №1, зараз він — музейний експонат в училищі.
Усе життя — музиці і викладанню
“Один мудрець сказав: хочеш мати роботу на рік — збудуй будинок, на десять років — посади сад, на все життя — займайся музикою”, - сказав перший випускник Микола Ушов, який все життя присвятив музиці та викладанню у Кам’янець-Подільському коледжі культури.
А Людмила Радченко пропрацювала понад 30 років у рідному музучилищі, десять із них — директором.
“Після закінчення нашого училища я навчалася у Львівській консерваторії, десять років викладала у Ростовській консерваторії ім. С. Рахманінова. Потім повернулася на Хмельниччину, де працюю і досі, - згадує пані Людмила. - Теперішнім студентам хочу побажати багато працювати та підтримувати традиції музучилища. У нас високий рівень, хороші викладачі, хочеться, щоб молодь продовжувала їх шлях”.
Свого часу теперішнім викладачам та музикантам знання та натхнення дарував молодий педколектив музучилища. “І викладачі, і студенти були приблизно однакові за віком, деякі студенти навіть старші. Тому ми усі були дуже дружніми, і навчалися, і відпочивали разом”, - розповідає Людмила Радченко.
Серед перших викладачів подружжя Ілля та Валентина Коробови, які започаткували потужну музичну традицію, Володимир Косів, котрий зараз працює в Одеській консерваторії, Людмила Константинова, котра випустила плеяду відомих музикантів, серед них — диригент Віталій Газінський та багато інших.
Дехто із викладачів і досі працює, зокрема кларнетист Антон Шандр. А викладач відділу народних інструментів Олександр Лукін минулого року пішов на пенсію, присвятивши навчальному закладу усе своє життя.
“Вдячний долі, що довелося навчатися у музучилищі. Мій вчитель, Григорій Чеський, був мені другим батьком. Всі мої подальші здобутки у житті — це заслуги тих часів, хоч я був не з легких учнів”, - каже перший випускник Петро Гевал. А йому є чим пишатися: він працював директором НВК №2 та музичної школи, завідувачем відділом культури, здобув звання відмінника освіти.
“На мить повернутися у золоту молодість”
Через 50 років випускники, хоч і не у повному складі, знову зустрілися у стінах своєї альма-матер.
“Нас вже мало залишилося... Та й з тих, хто є, не всі змогли приїхати за станом здоров’я, хтось далеко живе. Ця зустріч — можливість хоч на мить повернутися у часи нашої золотої юності, - каже Петро Гевал. - Єдине шкода, що 50 років тому я випускався із цього старого корпусу, що був колись проскурівським готелем, так і зараз прийшов сюди ж. В той час на вулиці Прибузькій вже багато років стоїть недобудований корпус. Прохання до влади — знайти кошти та добудувати його”.
Під час святкової зустрічі випускники згадували молоді роки, цікаві випадки із навчання та життя, а теперішні студенти дарували їм найдорожче — музику.
“Виховних годин не треба було проводити. Якщо хтось написав погане слово на фортепіано, старші учні викликали його батьків і змушували замінити музичний інструмент на новий. Викладачі навіть нічого не знали. Може і не всі стали відомими музикантами, але усі підтримували високий дух”, - згадує В’ячеслав Кисилівський. Він вступив до музичного училища у 1959 році разом з першими студентами, однак випустився на кілька років пізніше, оскільки довелося перервати навчання на службу в армії. Усе життя, як і багато інших вихованців музучилища, він викладав у рідному закладі.
“Шануйте викладачів, їхнє бажання навчити вас, адже вони не просто дають знання, вони вкладають душу у свою справу”, - звернувся він до молодих студентів.
Відомі випускники
“Наше училище може по праву пишатись не одним поколінням випускників, які зробили гідний внесок у розвиток музичного мистецтва області та України. Серед них — відомі композитори та виконавці, оперні співаки, науковці та викладачі музичних академій, котрі своєю діяльністю формують сучасний стан мистецтва в Україні та за її межами, - розповідає виконуючий обов’язки директора Хмельницького музичного училища ім. В. Заремби Віктор Бернацький. - Водночас наш навчальний заклад — джерело мистецького духу, з якого беруть витоки камерний та симфонічний оркестри обласної філармонії, муніципальний духовий оркестр та хор”.
Серед відомих випускників Хмельницького музучилища — солістки національної опери Валентина Степова та Ірина Даць, естрадний співак Олександр Пономарьов, заслужений артист України, викладач Національної музичної академії ім. П. Чайковського Юрій Кот, композитор, лауреат Шевченківської премії, проректор Львівської музичної академії ім. М. Лисенка Віктор Камінський, композитор Володимир Гронський. Останній, будучи головним музичним редактором кіностудії ім. О. Довженка, написав музику для 35 фільмів, а також пише для балетів, камерних та симфонічних оркестрів.
Деякі випускники залишилися працювати на Хмельниччині. Зокрема, відома скрипалька, заслужена артистка України Валентина Щур, композитор, народний артист України, художній керівник і головний диригент ансамблю пісні і танцю „Козаки Поділля” Микола Балема.
Інші ж успішно працюють за кордоном. Так, контрабасист Олексій Величко працює у симфонічному оркестрі у Кельні, Німеччина, контрабасист Олег Гурський — соліст та концертмейстер симфонічного оркестру міста Спліт, Хорватія, Олександр Яковчук — один із провідних композиторів Канади, Петро Ладиженський — відомий російський композитор, Сергій Левін — перспективний молодий композитор, мешкає у Твері, Юлія Жуковська — молода соліста оперного театру у Німеччині.
“Наші вихованці працюють у Канаді, Автралії, Німеччині, Ізраїлі. А Михайло Дідик — у “Метрополітен-опера” у Нью-Йорку, - це один з провідних оперних співаків світу, він виступає у найкращих залах Європи”, - каже Віктор Бернацький.
Випускники 2000-х теж голосно заявили про себе. Серед них - солістка Львівського оперного театру Анастасія Білик, соліст Донецького театру опери і балету Сергій Дубницький, соліст національної філармонії Сергій Бортник, солістка Одеського оперного театру Юлія Терещук.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую