ye-logo.v1.2

Запитуйте-відповідаємо. Статус землі

Суспільство 2977
Фото: www.hozvo.ru

Планую використати свій пай для закладки саду.

 З одного боку, я нібито не змінюю статус землі - як вона була сільгосппризначення, так і залишається, проте з іншого є сумніви, чи не порушую я законодавство?
Усі земельні ділянки у межах України, дійсно, мають своє цільове призначення, що детально передбачено у статті 19 Земельного кодексу України. Також цільове використання земельних ділянок є одним із принципів земельного законодавства.
Однак, у межах одного цільового призначення, наприклад, у нашому випадку це земельна ділянка сільськогосподарського призначення, існують види цільового призначення земель. Вони визначені Класифікатором видів цільового призначення земель (затверджений наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 №548). Згідно з цим документом, землі сільськогосподарського призначення поділяються на окремі види, як-то: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва; для ведення фермерського господарства; для індивідуального садівництва; для городництва; для сінокосіння і випасання худоби; для надання послуг у сільськогосподарському господарстві та ін.
Частина 5 статті 20 Земельного кодексу передбачає правило, відповідно до якого види використання земельної ділянки в межах певної категорії земель можуть визначатися її власником або користувачем самостійно в межах діючого законодавства, з урахуванням містобудівної документації та документації із землеустрою. Ґрунтуючись на положенні щойно згаданої статті, можна зробити висновок, що використання земельної ділянки сільськогосподарського призначення за видом використання, наприклад, для ведення фермерського господарства, з метою садівництва є законним, оскільки так каже буква закону. Одначе, такий висновок є хибним, оскільки та ж стаття Земельного кодексу України передбачає, що право вибору землевласником чи землекористувачем виду використання земельної ділянки стосується усіх категорій земель окрім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони. Іншими словами, самовільна зміна виду використання земельної ділянки в межах певної категорії земель, є незаконною, а тому закладання саду на земельній ділянці сільськогосподарського призначення, якщо видом використання цієї земельної ділянки не є індивідуальне садівництво, буде такою, що порушує закон.
Вид використання конкретної земельної ділянки можна дізнатися із державного акту на земельну ділянку.
Проблемою українського земельного законодавства у контексті самовільної зміни виду використання земельної ділянки сільськогосподарського призначення є те, що навіть якщо особа самовільно змінить вид використання земельної ділянки сільськогосподарського використання, чинне законодавство не передбачає відповідальності за таку дію.

Петро Залізняк

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую