ye-logo.v1.2

У Хмельницькому відкрито зал з обслуговування пенсіонерів,

Суспільство 1084

Аналогів якому в Україні поки що немає

У приміщенні, обладнаному сучасною комп’ютерною технікою, одночасно можуть обслуговуватися 24 відвідувачі. Тут же вони матимуть змогу поспілкуватися з представниками банківських установ та пошти, через які видаються пенсії.
“Це перший в Україні такий зал з обслуговування пенсіонерів, - сказав під час зустрічі з журналістами голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний. – Дякуючи великій праці, проведеній головним управлінням Пенсійного фонду області, при підтримці облдержадміністрації, міського голови, створені чудові умови для обслуговування пенсіонерів.
Тому це подія не лише для Хмельницького, бо в такому великому місті люди обслуговувались в шести різних місцях, до того ж, у не дуже зручних умовах, а й усієї України. І це реальний крок до підвищення якості обслуговування пенсіонерів, тому, думаю, досвід Хмельницького будемо поширювати по всій Україні”.
Ще один пріоритет, за словами Олексія Борисовича, - це забезпечення повного і своєчасного фінансування виплати пенсій, і з цим Пенсійний фонд справляється – всі пенсіонери в повному обсязі отримують пенсії. А з 4 квітня згідно з графіками почали отримувати пенсії за квітень. І, як запевнив столичний гість, незважаючи на кризу, не буде ні затримок пенсій, ні зменшення їхнього розміру. “Звісно, ми відчуваємо на собі негативні явища: це і скорочення робочих місць, і зростання заборгованості до ПФ, – сказав Олексій Борисович, – але вони не настільки страшні, щоб ми не змогли виконати своїх зобов’язань перед пенсіонерами”.
Говорилось на зустрічі і про вартість року страхового стажу. З 2008 року за 1 рік роботи людина отримувала 1, 35 відсотка заробітку (до того – 1 відсоток). І хоч це було закріплено лише на 2008 рік, мова йде про те, щоб залишити норму на постійній основі. “Ми і сьогодні призначаємо по 1,35 відсотка за рік роботи, – каже пан Зарудний, – але це потребує законодавчого врегулювання”.
... Сьогодні існує дискусійне питання щодо сплати внесків до ПФ суб’єктами спрощеної системи оподаткування. Якщо нині роботода- вець сплачує до Пенсійного фонду, в середньому, за працівника 605 гривень (33,2 відсотка від заробітної плати), мінімальна плата становить 201 гривню, то суб’єкти спрощеної системи оподаткування платять від 6 до 84 гривень. А право на пенсію мають те саме. Ця система вводилася 10 років тому, коли мінімальна пенсія була 16 гривень (зараз вона становить 544 гривні), а середня – 60 гривень (нині – 912).
“Зарплата, пенсія виросли, а внески для спрощеної системи залишились ті ж самі, – зауважив гість, – тому зараз треба подумати, як зробити так, щоб система середнього та малого бізнесу дотувалася і підтримувалася не за рахунок Пенсійного фонду”.
Журналісти запитували і про різницю в розмірах пенсій: є 50 тисяч гривень і є 544 гривні.
Виявляється, сьогодні в нас є певна категорія пенсіонерів, які різняться від інших не лише в розмірах пенсії, а й у підході до її призначення. І якщо, маючи 30 років стажу, людина, при виході на пенсію отримує 50 відсотків заробітку, деякі категорії (їх 23) отримують від 80 до 90 відсотків заробітку. “Має бути єдиний підхід до пенсійного забезпе- чення всіх громадян, – каже Олексій Зарудний, – але я не кажу, щоб зменшувати їм пенсії. Вважаю, що вона має надаватися державою не за рахунок пенсійної системи, а за рахунок інших джерел, як це робиться інших країнах”.
Щодо збільшення пенсійного віку, то це питання, за словами пана Зарудного, не на порядку денному. Він вважає, що від його підвищення не буде значного економічного ефекту, а от соціальних проблем побільшає.
Що стосується працюючих пенсіонерів, то вони як отримували, так і отримуватимуть пенсійні виплати в повному розмірі, і сьогодні немає пропозицій щодо обмеження розміру пенсій. До того ж, звільнення пенсіонера не означає, що молода людина, яка не має досвіду, прийде на його місце. “Головне, щоб створювалися робочі місця, розвивалася економіка, тоді вистачить роботи і молодим, і пенсіонерам”, – зауважив Олексій Зарудний.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую