ye-logo.v1.2

Смс-запитання. Будинок у селі

Суспільство 6903
bp21.org.by
Фото: bp21.org.by

“Я придбав будинок у селі. На якій відстані від межі мають бути: фруктові дерева, гноярка та інші будівлі?”

 Як пояснює завідувач юридичної клініки Хмельницького університету управління і права Аліна Савчук, сьогодні це питання регулюється декількома нормативними актами, зокрема, Державними будівельними нормами України 79-92 «Житлові будинки для індивідуальних забудовників України», а також РБН «Планування і забудова районів індивідуального житлового будівництва в населених пунктах Української РСР» від 9.09.1986 р. № 178.
“Відстань від межі суміжної ділянки до стін житлового будинку або господарської споруди слід приймати не менше одного метра. При цьому конструкції будинків та споруд, що виступають, не повинні перетинати межі сусідніх ділянок, — розповідає юрист. — Що ж стосується відстані від межі сусідньої ділянки до дерев та кущів, то вона має становити відповідно три та один метр. Наведені нормативи стосуються дерев з діаметром крон до 5 м та мають бути відповідно збільшені для дерев з кроною більшого діаметра. Водночас, гілки дерев та кущів не повинні перетинати меж сусідніх ділянок”.
Відстань від стін будинків з вікнами, що виходять із житлових кімнат, кухонь, веранд та головних входів у будинок (квартиру) до інших житлових будинків та господарських будівель (без утримання худоби та птахів) має бути не менше 7 м за містобудівельними вимогами.
Також слід враховувати протипожежні відстані між житловими, громадськими та допоміжними будівлями промислових підприємств різних ступенів вогнетривкості, що містяться в ДБН 79-92 «Житлові будинки для індивідуальних забудовників України». До прикладу, мінімальну відстань від житлових будинків I та II ступенів вогнетривкості до виробничих сільськогосподарських будівель та гаражів I та II ступенів вогнетривкості слід приймати не менше 9 м, а до виробничих будівель, що мають покриття з застосуванням утеплювачів з полімерних матеріалів або з матеріалів, що можуть згоряти, не менше 15 м.
Особливу увагу слід звертати на санітарно-захисні розриви між житловими будинками, поодинокими або груповими сараями для худоби, кролів, нутрій та інших тварин, а також іншими господарсько-побутовими будівлями та спорудами. Зокрема, розрив між житловими будинками, літніми кухнями та господарськими будівлями для утримання худоби і птахів, гноєсховищ, залежно від їх площі має становити від 12 до 50 метрів. Оскільки питання читача стосувалось саме гноєсховищ, то для них санітарно захисний розрив має становити 15 метрів від житлових будинків та літніх кухонь, а також 50 метрів від питних колодязів.
Важливим моментом є те, що гноєсховище, майданчик для вигулу, компостна яма, надвірна убиральня та сміттєзбірник мають розташовуватися біля господарських будівель для утримання худоби з обов’язковим розміщенням нижче за рельєфом по відношенню до питного колодязя. Також слід зазначити, що компост, вбиральня та сміттєзбірники мають розташовуватись не менш як за 20 метрів від житлових будинків та літніх кухонь, а також 50 метрів від питних колодязів.
Відстань до інших джерел шкідливостей встановлюється відповідними нормативними документами по кожному конкретному фактору (шум, вібрація, електромагнітні коливання, радіація, джерела забруднення повітря та ін.)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую