ye-logo.v1.2

І в Хмельницькому живуть йоги

Суспільство 1840

Виявляється, в обласному центрі живуть люди, які вміють літати

В кінці серпня у Хмельницькому відбудеться Всеукраїнська конференція прихильників трансцендентальної медитації (ТМ). В її рамках місто  відвідає пан Авіноам Барколь – міжнародний представник Фонду Девіда Лінча (знаменитого американського режисера, творця всесвітньовідомого серіалу «Твін Пікс», адепта навчання гуру Махаріші Махеш Йога) в країнах СНД. Головна мета його візиту – поширення застосування програми «Освіта, заснована на свідомості» у школах України та Хмельниччини.

Виявляється, що методом трансцендентальної медитації в Хмельницькому оволоділи вже більше 600 чоловік, і в місті навіть створено клуб медитуючих. 
«За останні 35-40 років в різних країнах світу, в провідних науково-дослідних центрах, було проведено понад 600 (!) наукових досліджень, які довели, що трансцендентальна медитація – це не спосіб відгородитися від життєвих проблем, – каже інструктор програми ТМ у Хмельницькому Наталя Лук’яненко. – Це – ефективна методика, що дає цілком реальні результати, незалежно від ставлення людини до неї.
Сама я практикую її вже 13 років. А почалося все  з того, що мені хотілося більше знати, більше досягти в житті. Я тоді навчалася  в нашому університеті на факультеті бізнесу та права. Тож почала займатися разом з батьками, які мали проблеми зі здоров’ям.
На зупинці випадково прочитали оголошення про те, що в юнацькій бібліотеці проводяться лекції з медитації. І всього за чотири дні за допомогою наставників зі Львова ми, усі троє, навчились медитувати».
Це дуже просто, стверджує пані Наталя, оскільки цей процес такий же природний, як засинання та пробудження. «На початку просто вражає незвичне відчуття, коли твої думки поступово заспокоюються, приходять спогади... – розповідає Наталя. – Людина відчуває спокій, а потім відбувається дуже цікава річ... У певний момент медитації з’являється такий стан, коли думки зникають повністю, а свідомість залишається. Це не транс, не випадання кудись. Просто людина знаходиться в  повному спокої. Це дуже приємно і прекрасно впливає на фізіологію. Головне – не напружуватися і віддаватися природному процесу».
Другий момент, це коли думається мантра – такий звук, який не має ніякого сенсу, але ці звуки досвідним шляхом відбиралися тисячоліттями. І результати наукових досліджень та досвід конкретних людей показують, що результати відчуваються в усіх галузях життя: покращується загальний стан людини, стан імунної системи, знижується холестерин... Змінюється навіть характер, тому медитацію використовують навіть як засіб реабілітації у виправних закладах.
Пані Наталя стверджує, що навчитися медитувати можна вже на першому занятті, причому це настільки легко, що методику освоюють навіть діти.
На запитання, «як це робити?», відповіла, що дуже легко, проте краще прокон- сультуватися індивідуально, оскільки в кожної людини є певні особливості. 
«Але я спробую, – каже вона. – Треба сісти так, щоб вам було зручно, але не лежати,  бо можна й заснути. Заплющуєте очі і протягом 20 хвилин займаєтеся медитацією. Як? Основне правило – ніякого напруження, відпустіть думки, дайте їм текти так, як їм хочеться.
Не знаю, чи зможете ви увійти в цей стан, але краще все зрозуміти допоможе інструктор».

Медитуймо, на здоров’я
Як стверджує пані Наталя, є хвороби, досить «чутливі» до медитації. Це, в першу чергу, викликані стресом, а таких, як уже доведено наукою, більше 90 відсотків. 
Тому дуже гарні результати отримуємо при депресії (яка зникає вже після першого сеансу), безсонні, нервових розладах, підвищеній тривожності. Прекрасно реагує на медитацію серцево-судинна система, і хворі відмічають зниження тиску, в них навіть очищуються судини.
У людей, які займаються медитацією, збільшується енергія, зникають головні болі. Ті, хто роками страждав від синдрому хронічної втоми, забували про неї за кілька тижнів. І справжнім подарунком є медитація батькам, діти яких страждають на синдром дефіциту уваги (гіперактивність), оскільки такі малюки змушені приймати досить шкідливі ліки.
За словами пані Наталі медитації піддаються навіть онкозахворювання, які лікуються у 30 відсотків хворих, але для цього потрібно займатися регулярно: двічі на день по 15-20 хвилин.
«Цікаво, що результати фіксувалися у багатьох клініках західних країн, – каже вона, – і відмічено, що медитація, як мінімум, удвічі дає кращі результати, ніж офіційна  медицина».
А ще Наталя, її мама та чоловік вміють... літати.  Причому, за її словами, навчитися цьому дуже просто, адже це засновано на самій природі людини, а, як ми знаємо, все геніальне просто.
«Треба лише під час медитації проговорювати про себе певну сутру (набір звуків), – каже пані Наталя. – І тоді, піддавшись певному імпульсу, людина відривається від землі. При цьому потрібно сидіти, але не обов’язково в позі лотоса (ми це робимо, аби ноги не розпадалися). Бабуся ж у 80 років так не сяде. А в нас є така, і вона літає!
При цьому збоку видно, що людина при цьому абсолютно не напружується. Так вона може проскакати десь із хвилину і при цьому навіть не задихатися. Зате у неї виникає дивовижне відчуття легкості, радості і свободи.
Існує ще дві стадії левітації: зависання  і пересування в просторі за власним бажанням. Ми знаходимося поки що на першій стадії. Махаріші (той, що бачить) пояснював, що кожна людина - це частина колективної свідомості, і коли поруч багато людей відчувають такі негативні прояви, як гнів, заздрість.., то дуже важко досягти 2-ої стадії.
Але якщо ми зберемо велику групу (наша мета – зібрати в одному місці 60 чоловік, які вміють літати), це, звичайно, недостатньо, щоб впливати на ситуацію в місті, але покращити деякі аспекти життя хмельничан, думаю, ми зможемо. На жаль, досі нам жодного разу не вдавалося зібрати в Хмельницькому достатню кількість літаючих йогів для створення ефекту Махаріші (так називають цей соціальний феномен)».





Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую