ye-logo.v1.2

Вірус косить молодих

Суспільство 2004
Фото: Андрей Малацковский

«Ситуація важка, але контрольована», - запевняє влада, попри те, що на хмельниччині вже померло четверо людей

За даними обласної санітарно-епідеміологічної станції, станом на восьму годину ранку третього листопада на Хме- льниччині всього було зареєстровано
20 358 хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції та 305 – на грип. З них дітей до 18 років – 8 439 та 70 відповідно. Загальна кількість госпіталізованих становила 1 546 чоловік, з яких 843 дітей. Четверо людей померло…

Перші…
Останньою жертвою станом на 14.00 третього листопада став 36-річний мешканець села Коритне на Білогірщині. Чоловік помер у реанімаційному відділенні Хмельницької обласної лікарні ввечері другого листопада. Лікарі-реаніматологи кажуть, що пацієнт поступив до лікарні близько 19.00. У чоловіка була двобічна пневмонія. За три години хворий помер від дихальної недостатності.

«З’явився кашель, – розповідає мати померлого Ольга Ломінська. – Через два дні, вранці 30 жовтня, Олександр поїхав до районної лікарні. Температура була під 40. Ставили крапельниці. Ніяк не могли збити температуру. Я просила, щоб його перевели до обласної лікарні. Мені відповідали, що нас там ніхто не прийме. Потім нарешті дали направлення. Якби раніше, може би ще пожив». У Олександра Ломінського залишилося двоє дітей. Молодший цьогоріч пішов до першого класу, старший закінчує дев’ятий клас. Чоловік у школі працював кочегаром. За словами сільського фельдшера, після цього випадку при найменшому підвищенні температури до неї на обстеження почали звертатися місцеві мешканці.

Першою ж жертвою епідемії, офіційно, став 37-річний мешканець Волочиська. «Він захворів 15 жовтня, – розповів заступник губернатора Микола Вавринчук. – І лише 26 жовтня звернувся до лікарні, а вже наступного дня був переведений до обласної лікарні. 2 листопада приблизно о 00.40 він помер. Цієї ж ночі, о 02.30 в Кам’янець-Подільській районній лікарні помер 35-річний чоловік, який захворів 26 жовтня, а до лікарів звернувся 29 жовтня. В обох лікарі встановили діагноз – ГРВІ, ускладнена двобічною пневмонією». До речі, у місті над Смотричем кажуть, що лабораторного підтвердження, що це вірусна пневмонія, ще немає, усі матеріали відправлені на дослідження. Але й тут медики зауважують: у покійного був дуже ослаблений імунітет, він мав цироз печінки. А його родину обстежили. Дитину поклали в лікарню, її стан неважкий. Разом із тим, як зазначив Микола Вавринчук, є всі підозри, що у кам’янчанина може бути «каліфорнійський» грип А/Н1N1… Ще одна людина – 31-річний хмельничанин помер 2 листопада 0.05 годині в реанімаційному від-діленні Хмельницької міської лікарні.

В екстреному режимі
…працюють усі лікарні області. «Ситуація контрольована, – зазначає головний лікар Волочиського району Дмитро Береговий. – І я дуже вдячний медичним працівникам, які працюють в екстреному режимі та справляються із таким випробуванням. У нас на ранок третього листопада лише один хворий перебуває на лікуванні з підозрою на грип. Більше непокоїть те, що в аптеках не вистачає профілактичних препаратів для населення».

Медико-міліцейські пости розпорядилася виставити влада на кордоні району з Тернопільщиною та Буковиною, де епідемічна ситуація більш тривожна, ніж на Поділлі. Кожен автобус, що заїжджає на територію Хмельниччини, перевіряють. Якби було виявлено хворих, їх тут же б ізолювали та терміново доставили б в стаціонар. На кам’янець-поді-льських станціях швидкої допомоги – і в місті, і в районі – кажуть, що кількість викликів зросла втричі.

Кам’янецька влада зіткнулася з випадками зловживання ситуацією з боку деяких аптекарів. Про це заявив голова райдержадміністрації Ростислав Ярема. «Наживатися на людській біді – великий гріх, – наголошує й міський голова Анатолій Нестерук. – Окрім того, додає він, аптекарі завжди повинні створювати запас. Ціни на маски, противірусні жарознижувальні, вітамінні та інші актуальні медикаменти будуть контролювати інспекція по цінах та податківці, запевняє влада».

Чутки про те, що ні ліків, ні місць у лікарнях немає, скоріш за все, «перебільшені».

За словами головного лікаря обласної інфекційної лікарні Оксани Піддубної в очолюваному нею закладі, розрахованому на 150 хворих, їх уже 247. «В основному, це пацієнти з грипом, – каже Оксана Вікторівна. – Проте нам виділили додаткових 67 ліжок з матрасами, ковдрами та постільною білизною. Отож ми ще жодного хворого не відправили. Крім того, у нас є всі необхідні медикаменти. А ще Кабінет Міністрів виділив нам «Таміфлю» – препарат, який застосовують для лікування важких форм грипу з ускладненнями». Заступник головного лікаря з медичних питань Хмельницької міської лікарні Тетяна Дубчак повідомила, що в лікарні, розрахованій на 700 ліжок, місць, звичайно ж, вистачає. «На даний момент є 60 вільних ліжок, готових прийняти хворих з пневмонією та ускладненнями грипу, – каже Тетяна Олександрівна. – Ліків для нагальної допомоги поки що вистачає, хоча вже беремо з резерву». В обласній дитячій лікарні з місцями також проблем немає. Головний лікар закладу Віра Руда повідомила, що у зв’язку з епідемією 2 відділення (40 ліжок) лікарні перепрофільовані під центр пневмоній. Вистачає місць і в обласній клінічній лікарні. За словами її головного лікаря Аркадія Флаксенберга, для цих цілей відведено 2 відділення на 80 ліжок. А от з медикаментами проблема: незважаючи на ліки, отримані від постачальників, та гуманітарну допомогу, їх не вистачає.



Чекаємо масок,чекаємо ліків
В Хмельницькій аптеці №1, що на Кам’янецькій, 38, довжелезні черги. Люди купують противірусні препарати з такою швидкістю, що їх не встигають замовляти. Працівники аптеки повідомили, що замовляють протигрипозні медикаменти щодня, але не завжди їх отримують. “Фармацевти нашої аптеки не встигають виготовляти гомеопатичний “Антигрипін”. А таких популярних в народі препаратів, як “Амізон” та “Арбідол” ми ще досі не отримували, тому люди купують те, що залишилося”, – зазначили фармацевти. Щодо марлевих масок, то їх теж поки що немає. “Ми замовили, але ще не отримували. Коли підвезуть, сказати точно не можемо”, – відповідають. “У нас є багато марлі, але масок, на жаль, немає. Противірусних препаратів теж не маємо, але можемо запропонувати медикаменти рослинного походження. Планується завезення протигрипозних препаратів, але не знаємо, коли”, – сказали фармацевти “Калини”, що на вулиці Пилипчука, 36. Щодо народної панацеї – оксолінової мазі, то її не передбачається, але є замінники. Аптека “Фармація” (на Кам’янецькій, 14) пропонує своїм покупцям лише ... “Мілістан”. Нічого іншого у них більше немає, і масок теж. Замість оксолінової мазі аптекарі радять змащувати порожнину носа ... звичайним дитячим кремом. Щодо термінів завезення нової партії препаратів, нам відповіли: “Чекаємо...”

«Маски-шоу»
Дефіцит номер один у ці дні можна було купити будь-де, тільки не в аптеках. Зокрема, на речовому ринку Хмельницького прямо з автобуса продавали марлеві пов’язки по… шість гривень! А деякі хмельничани розповідали, що з’явилися люди, які ходили крамницями та перукарнями обласного центру та пропонували придбати одноразову маску за п’ять. Разом із тим, на «Хмельницьклегпромі» розпочали виготовляти марлеві пов’язки, які пропонують підприємствам області по 3 гривні за штуку, хоча секретар Хмельницької міської ради Валерій Лесков твердив, що їх реалізують всього за 2,05 гривні. Разом із тим, як повідомив ввечері 3 листопада заступник губернатора Микола Вавринчук, «Хмельницьклегпром» буде оштрафований за завищену ціну на пов’язки.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую